Pilarki

Profesjonalne pilarki i piły elektryczne

Pilarka to przenośne urządzenie pomocne w pozyskiwaniu i obróbce drewna. Tego typu narzędzie najczęściej wykorzystuje się w przemyśle drzewnym oraz ogrodnictwie. Pilarki są też częścią wyposażenia zespołów ratowniczych.

W sklepie narzędziowym Iparts.pl znajdziesz różnego rodzaju pilarki, które ułatwią nie tylko przycinanie amatorom, ale także pracę profesjonalistom. Dlatego szukając odpowiedniego sprzętu, który pomoże nam poradzić sobie z drewnem, warto przejrzeć naszą ofertę.

Pilarki szablowe podobne do tradycyjnych pił ręcznych

Co w niej znajdziecie? Na przykład pilarki szablowe, które w funkcjonowaniu przypominają tradycyjne piły ręczne. Chodzi tu o ruch, jakie wykonuje to elektronarzędzie. Jest on posuwisto-zwrotny. Niemniej jednak, pracę za operatora w przypadku pilarki szablowej wykonuje silnik, a nie jego własne mięśnie. Tego typu narzędzie jest dość uniwersalne, ponieważ dzięki możliwości wymiany brzeszczotów, można używać je zarówno do cięcia drewna, jak i metalu, plastiku, czy płyt kartonowo-gipsowych.

Kolejny produkt z naszego sklepu narzędziowego, to pilarka tarczowa. To, co odróżnia ją od pozostałych tego typu narzędzi, to okrągła tarcza z ostrzami i niewielki rozmiar. Bezpieczeństwo pracy przy pilarce tarczowej zapewniają: wygodne antypoślizgowe uchwyty oraz osłona ostrza, zaś precyzję cięcie – regulacja głębokości. Pilarka ta przydatna jest zarówno przy cięciu drewna, jak i tworzywa sztucznego oraz płytek ceramicznych.

Pilarka typu ukośnica przydatna przy układaniu paneli

Jeśli planujemy precyzyjne cięcie pod kątem, to wówczas niezastąpionym narzędziem będzie starsza siostra wyrzynarki, czyli ukośnica. To narzędzie przydatne jest, gdy chcemy przyciąć pod odpowiednim kątem listwy podłogowe, panele, podbitki, parkiet, czy listwy cokołowe i PCV.

Kolejnym typem pilarki dostępnej w sklepie narzędziowym Iparts.pl jest pilarka łańcuchowa. To chyba najbardziej znany i powszechny rodzaj pilarki, z którą zaprzyjaźnił się już niejeden posiadacz ogrodu. Nie ma się co dziwić, ponieważ tego typu narzędzie doskonale sprawdza się podczas przycinana drzew. Dzięki pilarce łańcuchowej możemy także przygotować drewno do naszego kominka.

Pilarki kupuj w sklepie narzędziowym Iparts.pl

Gdy mowa o cięciu drewna warto wspomnieć jeszcze o pile stołowej, która ułatwia cięcie proste, pod kątem oraz cięcie wzdłużne w twardym i miękkim drewnie. Ten rodzaj piły elektrycznej szczególne zastosowanie znajduje podczas prac stolarskich oraz szalunkowych.

Niezależnie od tego jakiej potrzebujesz pilarki, kup ją w sklepie narzędziowym Iparts.pl. Dlaczego? Bo to zawsze gwarancja udanego zakupu i radość z długiego użytkowania zakupionego elektronarzędzia.