Młotowiertarki

Znaleziono produktów: 10
Sortuj:
Widok:   
z 1

444,00 z VAT
Kod: YT82122 Producent części: YATO

511,00 z VAT
Kod: YT82127 Producent części: YATO

574,00 z VAT
Kod: RF44116 Producent części: REXXER

730,00 z VAT
Kod: YT82770 Producent części: YATO

307,00 z VAT
Kod: YT82120 Producent części: YATO

374,00 z VAT
Kod: YT82123 Producent części: YATO

414,00 z VAT
Kod: YT82125 Producent części: YATO

577,00 z VAT
Kod: YT82130 Producent części: YATO

Profesjonalne młotowiertarki SDS, SDS Plus i SDS Max

Młotowiertarka to elektronarzędzie, które jest niezastąpione przy ciężkich pracach budowlanych. Tego typu urządzenie jest w stanie poradzić sobie z trudnym i twardym podłożem. Służy głównie do wykuwania otworów i bruzd w ścianach i w stropach, ale nie tylko. Młotowiertarki znajdą także zastosowanie w wierceniu otworów w delikatniejszych materiałach, jak na przykład drewno, oraz mogą służyć, jako narzędzie do skuwania.

To, jak ostatecznie wykorzystamy młotowiertarkę zależy od tego czy włączymy lub wyłączymy funkcję udaru oraz obracania dłuta czy wiertła. Jeśli chodzi o sposób dostarczania energii, to tego typu narzędzie głównie zasilane jest prądem pochodzącym z sieci. Niemniej jednak w ofercie naszego sklepu narzędziowego można znaleźć także młoty udarowe akumulatorowe.

Iparts.pl stawia na wysoką jakość, użyteczność oferowanych produktów oraz zadowolenie klienta, dlatego planując zakup elektronarzędzi, warto zajrzeć do naszego sklepu narzędziowego, w którym z pewnością znajdziesz to, czego szukasz.

SDS – co to znaczy?

U nas znajdziesz na pewno młoty udarowe, które wyposażone są w system mocowania SDS. Czym on jest? W porównaniu z tradycyjnymi metodami mocowania, system SDS nie wymaga zastosowania kluczyków służących do mocowania wiertła.

Tę część narzędzia wystarczy wsadzić w urządzenie i przekręcić o 90 stopni, do momentu zatrzaśnięcia zamka w uchwycie. Od 2016 roku system mocowania SDS stał się światowym standardem, jednocześnie wypierając uchwyty kluczowe.

Zaletami systemu mocowania SDS w porównaniu z poprzednim systemem jest:

  • lepsze przenoszenie drgań młota;
  • większa siła obrotu wiertła;
  • szybka wymiana wiertła (około 5 sekund).

Jakie mamy odmiany systemu SDS?

Warto też nadmienić, iż w sklepie narzędziowym Iparts.pl można kupić także młotowiertarki SDS plus oraz młotowiertarki SDS max, czyli elektronarzędzia, które wyposażone są w różne odmiany systemu SDS.

Odmiany systemu SDS:

  • SDS plus – średnica uchwytu 10 mm. Ta odmiana systemy należy do najbardziej popularnych, w powszechnym użyciu nazwę skraca się po prostu do SDS;
  • SDS max – średnica uchwytu 18 mm. Ta odmiana systemu sprawdza się, gdy planujemy ciężkie prace. Opracowano ją ponad trzydzieści lat temu.
  • SDS top – średnica uchwytu 14 mm. To dość rzadko stosowana odmiana systemu. Najczęściej używa się ją w niektórych produktach marki Bosch lub Hilti;
  • SDS quick – średnica uchwytu ok. 6,5 mm. Podobnie, jak „top” stosuje się tę odmianę systemu dość rzadko, najczęściej we wkrętarkach akumulatorowych BoschUneo.

Z ciekawostek, warto dodać, iż prekursorem SDS był system TE opracowany przez firmę Hilti w 1967 roku. Osiem lat później, w 1975 roku, Bosch opracował system SDS, do którego pasowały wiertła TE.