Przecinarki

Znaleziono produktów: 3
Sortuj:
Widok:   
z 1

Przecinarka do metalu 2450w

744,00 z VAT
Kod: YT82181 Producent części: YATO

Przecinarka plazmowa 40a

851,00 z VAT
Kod: YT82952 Producent części: YATO

Przecinarka elektryczna plazmowa i tarczowa - charakterystyka

Przecinarki to elektronarzędzia, dzięki którym w szybki i skuteczny sposób można przeciąć różne elementy, niezależnie od materiału, z którego zostały wykonane. Nasz sklep narzędziowy oferuje tanie przecinarki od znanych producentów. Jednak zanim dokonasz zakupu, zastanów się, jaka przecinarka będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Na rynku można znaleźć wiele przecinarek elektrycznych, ale najpierw warto zagłębić się trochę w ten temat, aby dobrze wybrać narzędzie dla siebie.

Przecinarka elektryczna – co to takiego?

Przecinarki elektryczne różnią się od ręcznych gilotyn tym, że wymagają podłączenia do źródła zasilania i są nieco większe oraz cięższe. Ich większe gabaryty pozwalają jednak na cięcie większych, grubszych i cięższych powierzchni, do których zwykła ręczna przecinarka się nie sprawdzi. Wynika to z faktu, że elektronarzędzia zasadniczo mają większą moc niż narzędzia ręczne. Przecinarki umożliwiają też wykonywanie bardziej precyzyjnych cięć, nawet tych o zaokrąglonych kształtach.

Przecinarki elektryczne można podzielić ze względu na rodzaj ciętego materiału i właśnie to jest kluczową kwestią przy wyborze odpowiedniego narzędzia. Wśród najbardziej popularnych typów można wymienić:

  • Przecinarka do metalu – cięcie metalu musi odbywać się w określonych warunkach i przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Jest to niezwykle precyzyjne zadanie, które wymaga skupienia i dobrego ułożenia ciętego materiału. Ze względu na to, przecinarka jest wyposażona w stelaż, który zapewnia odpowiednią stabilizację.
  • Przecinarka do glazury – umożliwia wykonywanie cięcia w linii prostej i po skosie, a także cięcie zaokrąglonych kształtów. Elektryczna przecinarka do płytek sprawdza się idealnie także przy płytkach o większych rozmiarach.

Oczywiście istnieją również przecinarki uniwersalne lub te bardziej specjalistyczne – przeznaczone bezpośrednio do cięcia rur, styropianu, asfaltu czy też drewna.

Warto zwrócić również uwagę na rodzaj ostrza do cięcia. Można wyróżnić poszczególne typy:

  • przecinarka tarczowa – do napędzania ostrza wykorzystuje się tutaj łańcuch,
  • przecinarka plazmowa – pracuje wykorzystując plazmę, czyli prąd o wysokim natężeniu, nadaje się do cięcia każdego materiału,
  • przecinarka taśmowa – do cięcia wykorzystywany jest brzeszczot tnący, najczęściej jest wykorzystywana do wykonywania bardzo precyzyjnych cięć,
  • przecinarka wodna – cięcie jest dokonywane przez strumień wody.

Nasz sklep narzędziowy oferuje liczne przecinarki elektryczne każdego rodzaju. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Inne elektronarzędzia: