Zgrzewarki
Zgrzewarki, czyli narzędzia do zgrzewania blach i rur
Zgrzewarka to elektronarzędzie, które doskonale odpowiada na potrzeby rynku zarówno produkcyjnego, jak i przemysłowego. Idealnie sprawdza się, jako narzędzie do szybkiego połączenia dwóch elementów – od metalu po folię – zapewniając trwałe i wytrzymałe połączenie materiałów. To zasługa technologii opartej o zastosowanie wysokiej temperatury.
W naszym sklepie narzędziowym Iparts.pl znajdziesz między innymi zgrzewarki do rur z tworzyw sztucznych oraz akcesoria oraz narzędzia do zgrzewani rur (między innymi, śruby to tulei grzewczych i tuleje grzewcze).
Jakie mamy zgrzewarki do rur?
Jeśli chodzi o zgrzewarki, możemy je podzielić na trzy kategorie, które wydzielają nam materiały, jakie chcemy połączyć. Są to:
- Zgrzewarka do rur PP – musi się nagrzewać do co najmniej 100 stopni Celsjusza, ponieważ polipropylen to materiał, który topi się właśnie w tej temperaturze.
- Zgrzewarka do rur PE – tego typu elektronarzędzie, które musi nagrzewać się do co najmniej 60 stopni Celsjusza, ponieważ w tej temperaturze topi się polietylen. Zgrzewarka do rur PE sprawdza się przy tworzeniu między innymi instalacji gazowych, kanalizacyjnych, cieplnych, czy wodnych.
- Zgrzewarka do rur PEX – to narzędzie, które rozgrzewa się najbardziej, ponieważ polietylen, zwany PEX, topi się dopiero w temperaturach powyżej 130 stopni Celsjusza.
Zgrzewarka do warsztatu
Poza zgrzewarkami do rur, na rynku są dostępne także zgrzewarki warsztatowe, które służą do produkcji kształtek segmentowanych. Składają się one z urządzeń mocująco-dociskowych zainstalowanych na stałe w narzędziu do zgrzewania oraz z płyty grzejnej. Elementy, które powstają w zgrzewarkach warsztatowych cechuje wysoka wytrzymałość i szczelność.
Kolejnym typem narzędzia do zgrzewania wartym uwagi jest zgrzewarka elektrooporowa. Służy ona do łączenia rur PE poprzez zastosowanie kształtek wyposażonych w elementy grzewcze. Nim jednak przystąpimy do łączenia rur trzeba je wcześniej wyczyścić z warstwy zewnętrznej na głębokość około 0,2 mm.
Kolejnym krokiem jest unieruchomienie za pomocą zacisku unieruchmiającego kształtki i rury (chodzi o to, aby elementy się nie przemieszały), a następnie przepuszczenie prądu ze zgrzewarki elektrooporowej powoduje roztopienie polimeru i stopienie kształtki z rurą. Po zakończeniu zgrzewania połączenie jest ochładzane, a na koniec zdejmowane są zaciski unieruchamiające.
W zakładach blacharskich z kolei doceniana jest zgrzewarka do blach która ułatwia pracę niejednemu specjaliście pracującemu na co dzień z samochodową karoserią.
Inne elektronarzędzia:
- Akcesoria do elektronarzędzi
- Akumulatory do elektronarzędzi
- Bity udarowe
- Grzałki do śrub
- Grzechotki
- Klucze udarowe
- Ładowarki do akumulatorów
- Mieszarki
- Młotowiertarki
- Młoty udarowe
- Nasadki udarowe
- Odkurzacze
- Opalarki
- Pilarki
- Pistolety do kleju
- Pompy
- Przecinarki
- Strugi
- Szlifierki
- Urządzenia wielofunkcyjne
- Wiertarki
- Wyrzynarki