Strugi elektryczne

Znaleziono produktów: 3
Sortuj:
Widok:   
z 1

Strug 810w

253,00 z VAT
Kod: YT82141 Producent części: YATO

Strug 1050w

290,00 z VAT
Kod: YT82140 Producent części: YATO

Strug 110mm 1300w

449,00 z VAT
Kod: YT82144 Producent części: YATO

Strugi elektryczne i akumulatorowe do drewna

Strug w klasycznym ujęciu to ręczne narzędzie, które służy do obróbki i skrawania drewna i materiałów drewnopochodnych. Obecnie ręczne heble używane są w zasadzie tylko w meblarstwie artystycznym lub przy renowacji mebli zabytkowych.

Współczesne stolarstwo i ciesielstwo korzysta z elektronarzędzie, które nazywamy strugiem eklektycznym. Tego typu strugarkę, nawet jeśli jesteś stolarzem-amatorem, możesz kupić w naszym sklepie narzędziowym Iparts.pl.

Czym zatem jest strug elektryczny? To rodzaj małej heblarki pomocnej w wyrównywaniu dużych płaskich powierzchni. Strug do drewna o napędzie elektrycznym jest zwykle wyposażony w jedno lub dwa noże, które są umieszczone w wirującym walcu. Walec z nożami napędza silnik elektryczny. Poszczególne urządzenia różnią się od siebie dokładnością oraz możliwościami dodatkowymi.

Strug elektryczny, a moc silnika elektronarzędzia

Wybierając strug, który spełni nasze oczekiwania, warto zwrócić uwagę na moc silnika elektrycznego hebla. Co do zasady, im większa moc, tym lepsza wydajność strugu. Niemniej jednak należy pamiętać, że większa moc silnika oznacza, iż całe elektronarzędzie jest cięższe, a co z tym idzie, może być utrudnione wykonywane precyzyjnych prac.

W ofercie naszego sklepu narzędziowego można znaleźć strug zarówno o mocy 810 watów, 1050 watów oraz 1300 watów.

Jeśli chodzi o sposób dostarczania energii do silnika struga, podobnie, jak  wypadku wielu obecnie dostępnych elektronarzędzi, możemy podzielić na: strugi akumulatorowe i strugi zasilane prądem z sieci.

Strugarka akumulatorowa dla tych, co cenią mobilność

Oczywiście ten pierwszy wariant strugu daje swobodę ruchu, ale wymusza także na nas pamiętanie o tym, aby przed rozpoczęciem pracy naładować elektronarzędzie. Drugi to doskonała opcja dla zapominalskich, którzy wolą nieco lżejsze urządzenie o dużej mocy (strugi akumulatorowe o tej samej mocy zwykle bywają troszkę cięższe, niż te zasilane prądem z gniazdka).

Warto też nadmienić, iż na rynku dostępna jest także strugarko-grubościowka, która służy do obróbki drewna zarówno miękkiego, jak i twardego. Tego typu elektronarzędzie pozwala na zachowanie bardzo dużej precyzji, czego nie są nam w stanie zapewnić innego typu maszyny. Strugarko-grubościówka stosowana jest głównie w profesjonalnych zakładach stolarskich.

Kupuj w sklepie narzędziowym Iparts.pl

Szukając odpowiedniego strugu do warsztatu, zajrzyj koniecznie do naszego sklepu narzędziowego, a z pewnością się nie zawiedziesz. Stawiamy na sprawdzonego i renomowanego producenta - YATO. To, co cechuje tę markę, to perfekcja wykonania, trwałość, doskonałe materiały, wysoka jakość produktu.

Inne elektronarzędzia: