Wiertarki i wkrętarki

Profesjonalne wiertarki oraz wkrętarki warsztatowe

Wiertarka – to elektronarzędzie, które w podstawowej funkcji służy do wiercenia, rozwiercania i pogłębiania okrągłych otworów przy pomocy wiertła. Wiertarki mają także możliwość podłączenia do siebie nie tylko wierteł, ale także innych akcesoriów, a co za tym idzie, mogą służyć także na przykład do szlifowania. Dlatego to elektronarzędzie warto mieć w swoim posiadaniu kupując je w sklepie narzędziowym Iparts.pl.

Tam znajdziesz też wkrętarki, czyli urządzenie służące do wkręcania i wykręcania śrub, wkrętów i tym podobnych. W pracach związanych z wkręcaniem i wierceniem pomocne jest też takie narzędzie, jak wiertarko-wkrętarka, która łączy w sobie funkcje wiertarki i wkrętarki.

Wiertarki – rodzaje

Szukając odpowiedniego elektronarzędzia w sklepie narzędziowym Iparts.pl trafisz między innymi na różne rodzaje wiertarek i wkrętarek. To między innymi:

  • wiertarki udarowe. To co je charakteryzuje, to posiadanie udaru mechanicznego, który umożliwia wiercenie w twardych materiałach.
  • wiertarki bezudarowe, które są przydatne dla poczatkujących majsterkowiczów, służą głównie do pracy z miękkim materiałem.
  • wiertarki uniwersalne, gdzie możemy wybrać tryb pracy (z udarem lub bez), to z kolei dobre rozwiązanie dla domowych majsterkowiczów.

Wiertarka do warsztatu, czyli jaka?

Jeszcze jednym typem wiertarki, o którym wato wspomnieć, to tak zwana wiertarka warsztatowa, która działa podobnie, jak zwykła wiertarka, ale służy do stacjonarnego wwiercania otworów w metalu, tworzywie sztucznym, szkle i tym podobnych.

Tego typu wiertarka do warsztatu ustawiona jest na stole. Jej zaletą jest silny, stały nacisk na wierconą powierzchnię oraz ograniczenie drgań, co pozwala na bardziej precyzyjne wiercenie otworów.

Wkrętarki

W ofercie naszego sklepu narzędziowego znajdziesz także dwa typy wkrętarek:

  • wkrętarki akumulatorowe – to mobilne i poręczne elektronarzędzia bez kabla. Plusem tego urządzenia jest to, iż można go używać wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Należy tylko pamiętać o regularnym ładowaniu tego typu wkrętarki.
  • wkrętarki sieciowe, zgodnie z nazwą, aby zadziałały, muszą być podłączone do siebie. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach zamkniętych z dostępem do prądu. Ich zaleta – nie trzeba pamiętać o wcześniejszym ładowaniu narzędzia przed jego ponownym użytkiem.

Wiertarki i wkrętarki kupuj na Iparts.pl

Niezależnie od tego, czy jesteś wysoko wykwalifikowanym specjalistą, domową „złotą rączką”, czy po prostu potrzebujesz elektronarzędzia, które ułatwi ci, na przykład montaż półek na książki, kupuj na stronie Iparts.pl. Znajdziesz u nas sprzęt od cenionych producentów, który spełni twoje oczekiwania zarówno finansowe, jak montażowe.

Inne elektronarzędzia: