Opalarki elektryczne

Znaleziono produktów: 9
Sortuj:
Widok:   
z 1

Opalarka 2000w i350°c ii550°c

80,00 z VAT
Kod: YT82288 Producent części: YATO

Opalarka 1000-2000W

101,00 z VAT
Kod: RF44146 Producent części: REXXER

Opalarka 1000-2000W z akcesoriami

171,00 z VAT
Kod: RF44148 Producent części: REXXER

Opalarka 2000W z regulowana temperaturą PROFI, 50-600"C

315,00 z VAT
Kod: OK034203 Producent części: ROOKS
Wysyłka od ręki! ?

Opalarka 1000-2000 w

165,00 z VAT
Kod: RF44145 Producent części: REXXER

Opalarka 1000-2000 w z akcesoriami

229,00 z VAT
Kod: RF44147 Producent części: REXXER

Opalarka elektryczna do prywatnego i profesjonalnego warsztatu

Opalarka elektryczna to narzędzie o wszechstronnym zastosowaniu, które powinno znajdować się w każdym warsztacie. Jest przydatna przy wielu pracach remontowych i wykończeniowych, przyda się także do prac ogrodowych. Widać zatem, że mowa o sprzęcie wyjątkowo uniwersalnym. Niemniej jednak na rynku dostępnych jest wiele opalarek elektrycznych o różnym zastosowaniu. Wybór modelu należy dopasować do tego, do czego ostatecznie ma zostać użyte urządzenie.

Do czego służy opalarka elektryczna?

Podstawową funkcją opalarki elektrycznej jest usuwanie starych farb, powłok lakierniczych i lakierów. Jednak to nie wszystko, ponieważ ma ona również wiele innych zastosowań. Dzięki wysokiej temperaturze, jaką wytwarza opalarka, dobrze sprawdza się ona także przy klejeniu. Przy zastosowaniu odpowiednich topników, można oklejać blachy czy szyby samochodowe folią. Opalarki elektryczne można wykorzystać również do cięcia lub spawania tworzyw sztucznych. Montaż instalacji hydraulicznych i lutowanie to kolejne zastosowania tego narzędzia. Jest też dobrym rozwiązaniem m.in. do szlifowania na mokro, obkurczania kabli czy zgrzewania folii. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, można je stosować również w ogrodzie – np. do szybkiego usuwania chwastów, które znajdują się w trudnodostępnych miejscach.

Jak wybrać odpowiednią opalarkę elektryczną?

Przy zakupie tego narzędzia trzeba zwrócić uwagę m.in. na: moc, zakres temperatury, rodzaj silnika oraz wygodę użytkowania. Warto także sprawdzić, jakie dodatkowe rozwiązania oferuje dany produkt. Sprawdź, czy posiada ono wyświetlacz, dodatkowe dysze, wbudowane zabezpieczenia i inne funkcjonalności. Istotna jest tutaj rola jaką ma pełnić opalarka. Opalarka do farby powinna posiadać wygodne uchwyty i dostatecznie długi kabel, aby nie używać niepotrzebnie przedłużacza. Opalarka do drewna może być wyposażona np. w zabezpieczenie przed przegrzewaniem się, które uchroni użytkownika przed poparzeniem. Niektóre opalarki posiadają możliwość dwustopniowej regulacji temperatury, co sprawdzi się przy pracy z różnymi materiałami. Opalarki akumulatorowe mogą być wyposażone w silnik bezszczotkowy (indukcyjne) lub szczotkowy.

Tanie opalarki elektryczne w iParts

Jako sklep narzędziowy, który ma w swojej ofercie jedynie najlepszej jakości elektronarzędzia, oferujemy szeroki wybór opalarek znanych marek. Posiadamy profesjonalny sprzęt, który sprawdzi się w warsztacie każdego majsterkowicza. Różne parametry techniczne i dodatkowe akcesoria, w jakie są wyposażone sprzedawane przez nas opalarki, pozwolą na indywidualny dobór odpowiedniego narzędzia. Sprawdzeni producenci i korzystne ceny stanowią idealne rozwiązanie.

Inne elektronarzędzia: