Grzechotki elektryczne

Znaleziono produktów: 5
Sortuj:
Widok:   
z 1

Grzechotki elektryczne do warsztatu

Grzechotka elektryczna to narzędzie, które ułatwia i usprawnia pracę wykonywaną podczas zakręcania i odkręcania śrub. Tego typu grzechotka warsztatowa pozwala na to, aby nie przekładać klucza, a co za tym idzie, nasza praca jest wydajniejsza. Grzechotki stosujemy wszędzie tam, gdzie chcemy coś rozkręcić, zakręcić, poluzować, czy dokręcić.

Ze względu na swoje zastosowanie tego typu elektronarzędzie ma bardzo uniwersalny charakter. Dlatego grzechotka elektryczna do warsztatu sprawdzi się zarówno w zakładach samochodowych, przemysłowych, czy serwisach urządzeń mechanicznych.

W ofercie sklepu narzędziowego Iparts.pl znajdziesz różnego rodzaju grzechotki, które ułatwią ci pracę. Zawsze stawiamy na to, aby oferowane przez nas produkty były wysokiej jakości, dzięki temu w naszym sklepie narzędziowym znajdziesz tylko urządzenia, których użytkowaniem będziesz cieszył się na lata. Dla nas zawsze ważne jest zadowolenie klientów.

Grzechotka dynamometryczna, grzechotka elektroniczna…

Szukając w ofercie naszego sklepu narzędziowego grzechotki elektronicznej trafisz na jej różne typy i odmiany. Dlatego warto wiedzieć czego się szuka oraz co w jakiej sytuacji sprawdza się najlepiej

  • Jednym z dostępnych typów grzechotek jest grzechotka dynamometryczna. Przeznaczona jest do precyzyjnego pomiaru momentu dokręcania lub odkręcania połączeń gwintowych.
  • Kolejny typ grzechotki, to grzechotka udarowa, tudzież pneumatyczna. W ruch końcówkę tej grzechotki wprawia siła sprężonego powietrza, a co za tym idzie, jesteśmy w stanie osiągnąć duży moment obrotowy. Grzechotkę udarową cenią sobie szczególnie mechanicy.
  • Warto jeszcze wspomnieć o grzechotce akumulatorowej. Zwykle jest ona zasilana z baterii niklowo-kadmowej lub litowo-jonowej. Warto, aby była ona dobrej jakości. Ta grzechotka, której brak tej cechy w praktyce nie jest w stanie dokręcić niektórych śrub.

Kupując grzechotkę elektryczną zwróć uwagę także na oznaczenia dotyczące momentu obrotowego narzędzia oraz jego wielkości. Moment obrotowy, najprościej rzecz ujmując, określa przenoszenie mocy z silnika do końcówki, która w danym elektronarzędziu wykonuje prace. Jednostka momentu to niutonometr. W przypadku grzechotek elektrycznych ta wartość zwykle zapisywana jest w przedziale np. „6-30 Nm”, czy „20-100 Nm”.

Wielkość grzechotki określana jest w calach w następujący sposób: „1/4”, 1/2”” itp. Co prawda ten parametr nie jest szczególnie istotny przy kupowaniu grzechotki, ale warto wiedzieć, że np. do grzechotki o parametrze „1/2”” łatwiej dokupić stosunkowo tani zestaw kluczy, niż do narzędzia o parametrze „1/4””.

Inne elektronarzędzia: