Artykuły

Jak wymienić pasek klinowy?

Data:01-12-2014
Wymiana paska klinowego na nowy, zwłaszcza w starszych samochodach nie należy do najtrudniejszych czynności. Jak można przeprowadzić tę czynność bez konieczności oddawania auta do specjalistycznego warsztatu?
Czytaj więcej >

Jakie są objawy zużycia koła dwumasowego?

Data:01-12-2014
Koło dwumasowe to coraz częściej spotykany element układu przeniesienia mocy we współcześnie produkowanych samochodach. Czym się charakteryzuje i odróżnia od tradycyjnego koła zamachowego? Po czym można poznać, że koło zamachowe w naszym aucie nadaje się do wymiany?
Czytaj więcej >

Jakie są przyczyny uszkodzenia koła dwumasowego?

Data:01-12-2014
Koło dwumasowe to skomplikowany mechanizm, obecny w większości nowych samochodów z silnikami diesla. Po czym rozpoznać, że wymaga ono wymiany? Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia koła dwumasowego?
Czytaj więcej >

Jakie są koszty wymiany koła dwumasowego?

Data:01-12-2014
Koło dwumasowe, montowane w układach przenoszenia mocy samochodów osobowych, nie należy do najtańszych części eksploatacyjnych. Sam koszt zakupu takiego podzespołu w ASO może sięgać kilku tysięcy złotych, a dodając do tego koszty pracy mechaników uzyskamy sporą kwotę końcową.
Czytaj więcej >

Jak sprawdzić czy samochód ma koło dwumasowe?

Data:01-12-2014
Koło dwumasowe stanowi podstawowy element układu przeniesienia mocy w nowych samochodach osobowych. Czym charakteryzuje się ta część? Po czym można sprawdzić czy samochód, który posiadamy został fabrycznie wyposażony w koło dwumasowe?
Czytaj więcej >

Jak wymienić pompę wody?

Data:01-12-2014
Prawidłowy stan układu chłodzenia jest niezbędny do właściwego użytkowania samochodu. Niestety, niekiedy zdarza się, że poszczególne elementy układu chłodzenia muszą zostać wymienione. W prezentowanym artykule zajmiemy się wymianą pompy wody.
Czytaj więcej >

Najczęstsze awarie pompy wody

Data:01-12-2014
Pompa wody stanowi niezbędny element układu chłodniczego. Jej zadaniem jest pompowanie cieczy chłodzącej znajdującej się w układzie. Podobnie, jak większość części samochodowych – także pompa wody narażona jest na różne uszkodzenia. Jakie są typowe awarie pompy wody?
Czytaj więcej >

ABS - prosty i bezawaryjny system bezpieczeństwa

Data:26-11-2014
Wszyscy kierowcy wiedzą, że ABS uruchamia się podczas hamowania na śliskiej nawierzchni. Niewielu ma jednak wiedzę dotyczącą budowy i zasady działania układu. Dzisiaj to akurat się zmieni. Sprawdźcie z jakich elementów składa się system antypoślizgowy i zobaczcie jak funkcjonuje w trakcie jazdy. Dowiedzcie się także jakie są jego najpopularniejsze awarie.
Czytaj więcej >

ABS - krótki rys historyczny

Data:21-11-2014
System antypoślizgowy zastępuje kierowcę podczas hamowania pulsacyjnego. Działanie tego rozwiązania przynosi naprawdę wymierne korzyści. Specjaliści z rynku motoryzacyjnego szacują, że sprawny ABS obniża ryzyko wystąpienia zderzenia kilku aut o 18 procent i wypadnięcia z drogi o 35 procent. Zanim nieco o teorii, przyjrzymy się historii systemu. A jest o czym opowiadać, bowiem dzieje systemu ciągną się już prawie 90 lat!
Czytaj więcej >

Silnik wolnossący - relikt minionych czasów?

Data:12-11-2014
W latach dziewięćdziesiątych na rynku dominowały proste motory benzynowe. Ich trwałość była wyśmienita, osiągi przyzwoite, a spalanie… No właśnie spalaniem jeszcze wtedy nikt się nie przejmował. W końcu bezołowiowa kosztowała tylko półtora złotego! Czasy niestety zmieniły się. Obecnie silniki wolnossące są wypierane przez nowoczesne i proekologiczne jednostki doładowane. Który z typów jest lepszy?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  48  49  50  51  52  53  54  55  56  Następna  62