Oleje Millers Oils. Typowo brytyjskie podejście do smarowania silnika samochodowego

Data:

Millers Oils to firma, która dość mocno wyłamuje się ze współczesnych standardów obowiązujących w branży motoryzacyjnej. Nie należy do jednego z gigantycznych koncernów, nie wiąże się z żadną grupą producencką i niezmiennie – od blisko 150 lat – pozostaje firmą rodzinną. W jaki sposób ta strategia działania wpływa na oleje Millers? Jak przedstawia się oferta tego brytyjskiego „jednorożca” na rynku olejów samochodowych?

Oferta olejów samochodowych Millers Oils

Nawet jeśli Millers Oils nie należy – pod względem możliwości przerobowych czy ilości zatrudnianych pracowników – do największych producentów olejów silnikowych na świecie, to i tak szerokość oraz różnorodność oferty tej brytyjskiej firmy może wzbudzać uznanie. Same oleje silnikowe Millers dostępne są w kilku liniach produktowych dopasowanych pod względem wymagań i oczekiwań do nieco innych grup odbiorców. Wśród tych linii na szczególną uwagę zasługują:

  • oleje Millers Oils Trident,
  • oleje Millers Oils Premium,
  • oleje Millers Oils Classic,
  • oleje Millers Oils Motorsport,
  • oleje Millers Oils Energy Efficient.

Czym charakteryzują się produkty z poszczególnych grup? Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Millers Oils Trident

Linia produktowa Millers Oils Trident powstała przede wszystkim jako odpowiedź na oczekiwania określonej grupy odbiorców. Przyczyn jej utworzenia można by wprawdzie doszukiwać się w działaniach czysto marketingowych, ale bez względu na to, jaka jest prawa, oleje Trident z całą pewnością nie mogą narzekać na brak popularności.

Co je wyróżnia? Oleje Millers Oils Trident to szeroka gama olejów silnikowych do samochodów różnych modeli i marek, które starają łączyć się możliwie niską cenę z jak najwyższą jakością. Nie jest to jednak typowa linia ekonomiczna, ale przeznaczona raczej do samochodów starszych, już po gwarancji producenta.

Dla kogo? Odbiorcami dużych ilości olejów Millers Oils Trident są niezależne warsztaty samochodowe obsługujące samochody używane najróżniejszych marek, które często mają już za sobą bogatą historię. Chętnie używają ich również kierowcy świadomi znaczenia, jakie ma dobry olej silnikowy i pragnących wydłużyć żywotność jednostki napędowej ponad spodziewany przebieg.

Millres Oils Premium

Oleje klasy premium to coś, co znajduje się w ofercie wszystkich czołowych producentów olejów samochodowych. W przypadku marki Millers Oils mamy do czynienia z dużą różnorodnością produktów zaliczanych do tej kategorii.

Co je wyróżnia? Cała kategoria olejów premium marki Millers Oils składa się z:

  • olejów Energy Efficient,
  • olejów Longlife,
  • olejów w pełni syntetycznych,
  • olejów półsyntetycznych.

Dla kogo? Oleje Millers Oils Premium to linia produktowa dla kierowców i właścicieli nowoczesnych aut, stawiających jakość na pierwszym miejscu i pragnących zapewnić swoim pojazdom najlepszą możliwą ochronę.

Millers Oils Classic

W naszym kraju ta linia olejów – bez względu na markę – nie jest jeszcze zbyt popularna. Ciągle jeszcze niewielu kierowców może się bowiem poszczycić posiadaniem auta zabytkowego.

Co je wyróżnia? Jak na tak niszową kategorię, Millers Oils Classic to linia nad podziw rozbudowana. Znalazło się w niej kilkadziesiąt olejów silnikowych (bez wyjątku mineralnych) i innych płynów samochodowych dostosowanych do aut zabytkowych.

Dla kogo? Przede wszystkim dla posiadaczy samochodów zabytkowych i wszelkiego typu motoryzacyjnych klasyków wyprodukowanych od wczesnych lat 30. XX wieku włącznie.

Millers Oils Motorsport

Oleje z serii Motorsport również nie są produktami stosowanymi zbyt powszechnie, jednak to w nich tkwi tajemnica sukcesu marki. Dlaczego? Ponieważ jako produkty przeznaczone do silników poddawanych największym obciążeniom, wyznaczają trendy i pozwalają wprowadzać nowe rozwiązania technologiczne do olejów stosowanych w „cywilnych” samochodach.

Co je wyróżnia? Przede wszystkim specyfika, która z kolei wynika całkowicie z ich przeznaczenia. Jako wyczynowe środki smarne, oleje Motorsport spełniają wymagania najmocniejszych i poddawanych największym obciążeniom jednostek napędowych stosowanych w sportach motorowych.

Dla kogo? Głównie dla kierowców rajdowych i właścicieli typowo sportowych aut. Mogą być również z powodzeniem stosowane w silnikach samochodów usportowionych i poddanych specjalnemu tuningowi mechanicznemu.

Oleje Millers Oils Energy Efficient

Nanotechnologia stała się przyczyną do wprowadzenia wielu ulepszeń również w branży motoryzacyjnej. To ta właśnie nauka stoi za stworzeniem linii olejów Millers Oils Energy Efficient powstałych na bazie technologii Nanodrive.

Co je wyróżnia? Użycie technologii Nanodrive w procesie produkcyjnym pozwoliło marce Millers Oils stworzyć oleje o unikalnych właściwościach smarnych. Oleje te tworzą na powierzchniach metalowych tzw. tribofilm, który znacząco zmniejsza tarcie, zwiększa moc silnika i redukuje zużycie paliwa.

Dla kogo? Seria Energy Efficient to przede wszystkim oleje do samochodów nowoczesnych, w których konstrukcja silnika, całego napędu oraz sam proces spalania przewidują maksymalizację mocy przy minimalizacji ilości zużywanego paliwa.

Jak widać, oferta olejów silnikowych Millres Oils naprawdę robi wrażenie. A to przecież jedynie wybrane i najpopularniejsze linie produktowe tej brytyjskiej marki.


Komentarze

Oferta i praca z Millers
Tomasz N
,
06.03.2020
Odpowiedz
Oleje Millers to świetna marka olejów silnikowych. Osobiście prowadząc warsztat samochodowy mam podpisaną umowę z Millers, sama współpraca przebiega świetnie. Nigdy nie maiłem problemu komunikacją z przedstawicielem handlowym, często oferuje mi rożne rabaty. Co do samych olejów rozbieżność klas jakie oferują sprawią, że mają produkty na każdą kieszeń i każdy rodzaj silnika. Artykuł świetnie napisany i idealnie oddaje istotę tej marki. Bardzo ciekawy opis z YouTube który jest zamieszczony na psie szkoda tylko, ze trzeba dobrze znać angielski. Ale da wszystkich zastawiających się nad współpracą z Millersem polecam. Ja jestem bardzo zadowolony.
Oleje najwyższej klasy Millers
Tomasz N
,
06.03.2020
Odpowiedz
Oleje Millers to świetna marka olejów silnikowych. Osobiście prowadząc warsztat samochodowy mam podpisaną umowę z Millers, sama współpraca przebiega świetnie. Nigdy nie maiłem problemu komunikacją z przedstawicielem handlowym, często oferuje mi rożne rabaty. Co do samych olejów rozbieżność klas jakie oferują sprawią, że mają produkty na każdą kieszeń i każdy rodzaj silnika. Artykuł świetnie napisany i idealnie oddaje istotę tej marki. Bardzo ciekawy opis z YouTube który jest zamieszczony na psie szkoda tylko, ze trzeba dobrze znać angielski. Ale da wszystkich zastawiających się nad współpracą z Millersem polecam. Ja jestem bardzo zadowolony.

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.