Specjalizacja marki Monroe kluczem do wielkiego sukcesu

Monroe to przykład marki wysoko wyspecjalizowanej w produkcji jednego elementu, jednej części samochodowej, i to od samego dnia jej powstania. Założycielem firmy był  Augusta F. Meyer – niezwykle przedsiębiorczy mechanik, który w mieście Monroe (stan Michigan), postanowił założyć wytwórnię konstruowanych przez siebie amortyzatorów. Amortyzatory Monroe (bo taką nazwę nosiły niemal od samego początku) były jednokierunkowymi urządzeniami hydraulicznymi działającymi na zasadzie po dziś dzień wykorzystywanej przez wszystkich producentów tego typu części.

Po latach udoskonaleń i ulepszeń marka Monroe – bazując na doświadczeniach kolejnych pokoleń pracujących dla niej mechaników, inżynierów i konstruktorów – osiągnęła najwyższy poziom specjalizacji w produkcji amortyzatorów. Obecnie jest ona uznawana za zdecydowanego lidera w tej branży, a jej produkty trafiają na wyposażenie najbardziej ekskluzywnych modeli aut na całym świecie.

Amortyzatory Monroe dla samochodów osobowych

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu osobowego i chciałbyś wyposażyć go w amortyzatory marki Monroe, będziesz mógł wybierać spomiędzy naprawdę sporej i niezwykle wyrównanej oferty. Na które amortyzatory powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

 1. Monroe Monro-Matic® Plus – to bardzo ciekawa i wyważona seria amortyzatorów przeznaczonych dla kierowców poszukujących równowagi pomiędzy:
  • ceną i jakością – amortyzatory Monro-Matic® Plus odznaczają się jednym z najlepszych na rynku stosunków jakości do ceny,
  • komfortem jazdy a kontrolą nad pojazdem – celem serii Monro-Matic® Plus jest zapewnienie kierowcy doskonałego zrównoważenia obu tych cech.

  Amortyzatory Monro-Matic® Plus powstały na bazie technologii o nazwie Velocity Proportional Valving (VPV) zapewniającej właściwe tłumienie na podstawie wskaźnika prędkości i nawierzchni. Dzięki temu oraz innym rozwiązaniom, seria ta zyskała ogromną popularność i bardzo często staje się pierwszym wyborem sporej liczby kierowców.

 2. Monroe OESpectrum – jeśli szukasz amortyzatorów o wyjątkowym poziomie obsługi, precyzji i kontroli, seria Monroe OESpectrum to coś właśnie dla Ciebie. U podstaw sukcesu tego typu amortyzatorów leży zastosowanie technologii Impact Control Valve (ICV) opartej o specjalny zawór regulacyjny gwarantujący kierowcom wyjątkowo dobrą kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach, a także obecność tłoczków redukujących efekty drgań przenoszonych z kół na nadwozie. Dzięki tym unikalnym tłoczkom, amortyzatory Monroe OESpectrum doskonale niwelują wszelkie hałasy i wibracje, chroniąc wszystkie podzespoły szczególnie wrażliwe na ich działanie.
 3. Monroe® Reflex – to coś dla właścicieli cięższych aut. Amortyzatory z tej serii zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o lekkich ciężarówkach oraz bardzo obecnie popularnych SUV-ach. Monroe® Reflex to amortyzatory jednorurowe, gazowo-olejowe, korzystające z wysokociśnieniowego ładunku gazu w celu osiągnięcia zwiększonej efektywności tłumienia drgań oraz zachowania maksymalnej kontroli nad torem jazdy.
 4. Monroe® Adventure – kolejne amortyzatory jednorurowe, które jednak mogą występować również w wersji dwururowej. Powinieneś wziąć pod uwagę produkty z tej serii, jeśli poszukujesz mocnych amortyzatorów do samochodu terenowego. Monroe® Adventure świetnie pracują pod dużym obciążeniem i nie boją się nawet najtrudniejszych warunków.
 5. Gas-Magnum® – następna seria mocnych amortyzatorów Monroe. Gas-Magnum® to amortyzatory idealnie sprawdzające się w dużych, ciężkich samochodach osobowych i półciężarówkach, szczególnie często można je spotkać w furgonetkach oraz pick-upach. Ich zaletą jest dobra kontrola pojazdu bez zaburzania komfortu jazdy.
 6. Monroe® Roadmatic – ta seria amortyzatorów to coś specjalnego dla posiadaczy starszych aut z dużym przebiegiem. Amortyzatory Monroe® Roadmatic powstały (jak twierdzi producent) z myślą o autach 12-letnich lub starszych, a ich rolą jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia kierowcy i niwelowanie wszelkich braków oraz niedogodności mogących pojawiać się w pojazdach mocno już wyeksploatowanych.

Nie jest to, oczywiście, cała oferta amortyzatorów Monroe, jednak już na przykładzie wyżej wymienionych widać, iż każdy posiadacz samochodu osobowego pragnący wyposażyć swoje auto w produkt tej amerykańskiej marki, będzie musiał zmierzyć się z prawdziwym kłopotem bogactwa. Wybór najlepiej dopasowanych amortyzatorów może wymagać bardzo szczegółowej wiedzy o ich specyfikacji, więc jeśli nie czujesz się na siłach, aby samemu podjąć decyzję, skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów na https://www.iparts.pl/pomoc/kontakty/.