Firma SKF jednym z liderów branży w zakresie układów kierowniczych i zawieszenia samochodowego

Data:

Bogata oferta w zakresie układu kierowniczego i zawieszenia

SKF od ponad stu lat dostarcza na światowe rynki motoryzacyjne doskonałe łożyska kulkowe zarówno na pierwszy montaż, jak i na aftermarket. SKF to również lider w produkcji gotowych elementów układu kierowniczego oraz zawieszenia, począwszy od sworzni i tulei wahacza, poprzez łączniki stabilizatora, na końcówkach i drążkach kierowniczych kończąc.

Cichsza praca dzięki nowatorskim rozwiązaniom

Obecnie wśród producentów samochodowych prawdziwą furorę robią innowacyjne, cichobieżne łożyska, które nie mają sobie równych w porównaniu z konkurencją. Od kilku lat szwedzki koncern wprowadził do swojej oferty specjalnie przygotowane łożyska do kolumn kierowniczych, które z znaczący sposób wpływają na obniżenie poziomu hałasu generowanego przez układ kierowniczy. Oferowane łożyska do kolumn kierowniczych z linką (P-WSCB) jest przede wszystkim dedykowane dla marek samochodowych spełniających wymagania Tier 1. Rozwiązania przygotowane przez SKF pozwolą im na skuteczną kontrolę zgodności ich konstrukcji z obowiązującymi obecnie wymogami dotyczącymi cichej pracy.

Produkty SKF w zakresie układów kierowniczych i zawieszenia wywindowały szwedzką markę na poziom lidera produkcji w tej dziedzinie. Elementy cichobieżne SKF pozwalają obniżyć poziom hałasu pracy układu kierowniczego i zawieszenia o około 4 dB w porównaniu do standardowych produktów SKF, pozostawiając konkurencję w tym zakresie daleko w tyle.

Lepsze prowadzenie i doskonałe osiągi

Produkty szwedzkiej marki gwarantują nie tylko cichą pracę, ale również zachowują doskonałe osiągi. Cichobieżne łożyska SKF sprawiają, że samochód w nie wyposażony prowadzi się znacznie lepiej pod kątem momentu siły tarcia oraz sztywności układu kierowniczego, natomiast drgania powstające podczas jazdy i przenoszone na kierownicę są skutecznie eliminowane. Elementy SKF z powodzeniem wytrzymują obciążenia zarówno osiowe, jak i promieniowe, a także skutecznie przewodzą prąd elektryczny, co wpływa na sprawną pracę poduszek powietrznych oraz innych systemów elektrycznych.

Inżynierowie SKF od lat prowadzą ścisłą współpracę ze światowymi projektantami samochodowymi, co pozwala im nie tylko zdobyć unikalną wiedzę na temat danej konstrukcji, ale przede wszystkim przygotować takie rozwiązania techniczne, które idealnie spełnią pokładane w nich oczekiwania.


Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.