Amortyzatory KYB. Które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim aucie?

Data:
W kategorii Amortyzatory

Dlaczego warto postawić na amortyzatory marki KYB?

Gdyby ktoś kiedyś pokusił się o stworzenie zestawienia największych i najlepszych producentów amortyzatorów samochodowych, marka KYB z całą pewnością znalazłaby się w pierwszej trójce, z dużą szansą nawet na zajęcie pierwszego miejsca na podium. Dlaczego? Zadecydowałyby zapewne następujące powody:

  • rozmiar produkcji – do wspominanego już 1 mln sztuk amortyzatorów KYB wytwarzanych każdego tygodnia należałoby dodać i to, że według ostrożnych szacunków co 4 samochód opuszczający taśmę produkcyjną dowolnej fabryki na świecie wyposażony jest w amortyzatory tej japońskiej marki;
  • jakość – niewielu producentów w branży motoryzacyjnej dba o jakość swoich produktów równie mocno, co KYB. Skąd takie wnioski? Choćby stąd, iż dla omawianej marki normą jest utrzymywanie dokładnie tych samych metod produkcji i parametrów zarówno w przypadku amortyzatorów przeznaczonych na tzw. pierwszy montaż, jak i na rynek wtórny. Dla klientów oznacza to, że kupując amortyzatory KYB na ich pierwszą wymianę, nie tracą absolutnie nic z właściwości, jakie zapewniały im amortyzatory założone w ich aucie fabrycznie.

Czym wyróżniają się poszczególne serie amortyzatorów KYB?

W ofercie marki KYB znajduje się 6 serii produktowych amortyzatorów do samochodów osobowych i nie tylko. Czym różnią się pomiędzy sobą poszczególne serie? Która z nich najlepiej będzie odpowiadać wymaganiom Twojego auta? Sprawdźmy!

KYB K’lassic – w tej serii znajdują się klasyczne amortyzatory olejowo-gazowe i gazowo-olejowe dwururowe.

Dla kogo? Jeśli jesteś posiadaczem samochodu z długim CV (a takich w Polsce jest zdecydowanie najwięcej), to seria KYB K’lassic jest właśnie dla Ciebie. Wchodzące w jej skład amortyzatory stworzone zostały z myślą o autach wyprodukowanych przed rokiem 1999, a ich specyfikacja została tak dobrana, aby części te nie odbiegały w niczym od oryginalnego wyposażenia. Cechami charakterystycznymi amortyzatorów z serii KYB K’lassic są:

  • Podwójny układ zaworów trójstopniowych,
  • Wielowargowy uszczelniacz olejowy,
  • Teflonowa prowadnica tłoczyska,
  • Utwardzone chromowane tłoczysko.

Premium – to seria amortyzatorów olejowo-gazowych przeznaczonych do samochodów osobowych oraz dostawczych. Jak sama nazwa wskazuje, w jej skład wchodzą amortyzatory odznaczające się najwyższą jakością.

Dla kogo? Seria Premium marki KYB to amortyzatory stworzone z myślą o kierowcach stawiających przede wszystkim na jakość i pragnących zachować wszystkie właściwości tłumienia drgań zgodne z tym, co oferują amortyzatory pierwszomontażowe. Jeśli i Ty należysz do tej grupy klientów, możesz śmiało wybierać amortyzatory Premium przy każdej kolejnej ich wymianie.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny amortyzatorów KYB w naszej ofercie!

Excel-G – kolejna seria amortyzatorów japońskiej marki KYB, w której skład wchodzą amortyzatory dwururowe, gazowo-olejowe, przeznaczone do samochodów osobowych oraz dostawczych.

Dla kogo? Jeśli w sposób szczególny zależy Ci na zachowaniu maksymalnej kontroli nad pojazdem bez względu na sytuację i nade wszystko cenisz sobie bezpieczeństwo jazdy, amortyzatory KYB z serii Excel-G powinny być Twoim pierwszym wyborem. Oprócz typowej dla tej marki specyfikacji, w tym:

  • podwójnego układu zaworów trójstopniowych,
  • wielowargowego uszczelniacza olejowego,
  • teflonowej prowadnicy tłoczyska,
  • utwardzonego chromowanego tłoczysko,

Amortyzatory Excel-G wyróżniają się również zaworem kontrolnym redukującym zjawisko pienienia się oleju (kawitacji), które to zjawisko może prowadzić do zaniku siły tłumienia.

Gas-A-Just – seria amortyzatorów wysokiego ciśnienia, jednorurowych, gazowo-olejowych.

Dla kogo? Amortyzatory z serii Gas-A-Just to coś dla kierowców preferujących twardszą charakterystykę pracy zawieszenia i chcących zachować jak najlepszą kontrolę nad pojazdem bez względu na warunki jazdy. Amortyzatory jednorurowe Gas-A-Just zapewniają o 30% większą siłę tłumienia niż standardowe amortyzatory dwururowe, całkowicie przy tym niwelując niebezpieczne zjawisko kawitacji.

Ultra-SR – w skład tej serii wchodzą amortyzatory jedno- i dwururowe, gazowo-olejowe o wysokim ciśnieniu azotu.

Dla kogo? Seria Ultra-SR swoją charakterystyką zbliżona jest to serii Gas-A-Just. Główna różnica polega na tym, iż amortyzatory Ultra-SR w jeszcze większym stopniu przeznaczone są dla kierowców preferujących dynamiczny, sportowy styl jazdy, a jednocześnie pragnących zachować maksymalną stabilność i bezpieczeństwo, nawet kosztem nieco mniejszej siły tłumienia drgań.

AGX – to seria wyjątkowych, dwururowych amortyzatorów gazowo-olejowych od KYB. Jej głównym wyróżnikiem jest możliwość regulacji siły tłumienia.

Dla kogo? Amortyzatory KYB z serii AGX oferują możliwość ręcznej regulacji siły tłumienia w zakresie 4- lub 8-stopniowym. Daje to szansę na prostą i szybką (bez konieczności podnoszenia auta) zmianę ustawień zawieszenia. Jeśli lubisz mieć pełną kontrolę nad pracą zawieszenia, a do często zmieniasz swój styl jazdy, amortyzatory AGX to coś w sam raz dla Ciebie.

Wiedząc już, czego należy się spodziewać po konkretnych seriach amortyzatorów KYB, możesz śmiało dokonać samodzielnego wyboru. Jeśli jednak nadal masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z ekspertami iParts.pl, których znajdziesz w zakładce „Kontakty”.


Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.