Klocki hamulcowe ATE Original

Marka ATE reklamuje swoje klocki hamulcowe z serii Original hasłem „Specjalne klocki hamulcowe na specjalne wymagania”. Czy hasło to oddaje rzeczywistość? Z całą pewnością ATE należy do jednych z lepszych i bardziej renomowanych producentów klocków hamulcowych na świecie. Produkowana przez to niemieckie przedsiębiorstwo seria Original zawiera szeroki wybór klocków wysokiej jakości przeznaczonych do samochodów różnych marek i modeli. Cechami wyróżniającymi klocki hamulcowe ATE Original są:

  • Ponad 150 różnych mieszanek ciernych – to ogromny wybór i możliwość dopasowania odpowiednich klocków do praktycznie dowolnego pojazdu. Tak szeroka oferta stanowi spore ułatwienie dla kierowców, zwłaszcza tych, którzy przykładają dużą uwagę do określenia rodzaju klocków najlepiej dopasowanych do ich potrzeb.
  • Jakość potwierdzona testami przeprowadzanymi przez niezależne organizacje – we współczesnej motoryzacji testy każdej możliwej części to norma, jednak nie każdy producent z równą śmiałością, co niemiecki ATE, oddaje ich przeprowadzenie organizacjom niezależnym, tracąc de facto kontrolę nad ich wynikami.
  • Spełnienie wymogów ECE – wspomniana wyżej jakość klocków ATE przekłada się na fakt, iż wszystkie klocki hamulcowe serii Original spełniają wymogi przepisów ECE, a część zwyczajnie je przewyższa.
  • Zastosowanie elementów tłumiących nieprzyjemne dźwięki – hałas piszczących klocków podczas hamowania to dla wielu kierowców prawdziwa udręka. Zwłaszcza jeśli używają klocków słabej  jakości. Wyposażenie klocków hamulcowych ATE Original w podkłady i blaszane elementy doskonale tłumiące dźwięki likwiduje ten problem. Dzięki temu są to jedne z najcichszych klocków na rynku.
  • Każdy produkt z serii ATE Original posiada gwarancję – stanowi to ważne zabezpieczenie na wypadek ewentualnej awarii czy usterki technicznej powstałej z winy producenta.

Klocki hamulcowe ATE Original to wybór dający pewność – jakości i bezpieczeństwa jazdy, ale pod warunkiem, że będą to klocki nie tylko „Original”, ale i faktycznie oryginalne. Dlatego uważajcie na wszelkie podróbki, a klocki kupujcie wyłącznie od sprawdzonych dostawców, takich jak nasz sklep z częściami zamiennymi iParts.pl.

Klocki hamulcowe ATE Ceramic

Ceramiczne klocki hamulcowe zyskują coraz większą popularność i coraz większe zaufanie użytkowników. Firma ATE jako jedna z pierwszych w Europie wypuściła własną serię klocków ceramicznych pod nazwą ATE Ceramic. Klocki hamulcowe z tej serii wyróżniają się następującymi cechami:

  1. Ceramiczny skład mieszanki ciernej sprawia, że klocki ATE Ceramic wytwarzają podczas hamowania zaledwie śladowe ilości pyłu, co pozwala uniknąć ciągłego brudzenia felg i konieczności ich regularnego czyszczenia. Pył ten jest również dużo mniej szkodliwy dla wszystkich metalowych elementów auta, ponieważ nie przyśpiesza ich korozji.
  2. Specjalna mieszanka zastosowana w klockach ATE Ceramic wydłuża żywotność tarcz hamulcowych, a same klocki odznaczają się wyraźnie większą trwałością niż klocki standardowe. W ten sposób ich zastosowanie pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji i konserwacji całego układu hamulcowego.
  3. Niska emisyjność pyłu w przypadku klocków hamulcowych ATE Ceramic to również spora ulga dla środowiska. Mniej pyłu to mniejsze zanieczyszczenie, a dodatkowo w skład mieszanki ceramicznej wchodzą znacznie bardziej przyjazne dla natury związki i substancje, niż ma to miejsce w przypadku klocków standardowych.

Klocki hamulcowe ATE Classic polecane są przede wszystkim właścicielom samochodów klasy Premium lub Lifestyle, kierowcom ceniącym sobie komfort (najlepszy efekt daje połączenie klocków ATE Classic z gładkimi tarczami hamulcowymi) lub też jeżdżących na sportowych tarczach hamulcowych i często hamujących po osiągnięciu dużej prędkości. Choć ich cena nadal jest nieco wyższa niż klasycznych klocków, zakup ten w efekcie może okazać się bardziej opłacalny.