Marka Denso zajmuje się wytwarzaniem świec zapłonowych od roku 1959. Mając pod pełną kontrolą proces ich projektowania oraz wytarzania, udało im się osiągnąć pozycję lidera na rynku – zarówno jeśli chodzi o świece przeznaczone na pierwszy montaż, jak i na rynek wtórny. Jak wygląda oferta świec zapłonowych Denso w tej drugiej kategorii?

Świece zapłonowe Denso Niklowe

Ten model to najbardziej standardowa świeca zapłonowa Denso – klasyczna świeca niklowa bez żadnych dodatkowych ulepszeń. Nie znaczy to jednak, że jest to świeca niskiej jakości. Świeca ta powstała w oparciu o innowacyjną konstrukcję czerpiącą z technologii „U-groove”. Jej zastosowanie oznacza, że elektroda świecy posiada specjalny rowek w kształcie litery „U”, kórego zadaniem jest generowanie większej iskry w momencie zapłonu.

Jedną z zalet korzystania z niklowych świec zapłonowych Denso jest fakt, iż pozwalają one znacznie efektywniej wykorzystywać spalane paliwo. Elektrody wykonane w technologii „U-groove” dają możliwość jazdy na uboższej mieszance i z mniejszą liczbą przerw zapłonu.

Świece zapłonowe Denso Niklowe TT

Ten typ świec to propozycja dla kierowców poszukujących świec zapłonowych w przystępnej cenie, a przy tym trwałych i odznaczających się dobrą jakością. Niklowe świece Denso Twin Tip (TT) to rozwiązanie opatentowane przez tę markę, a jego wyróżnikiem jest podwyższona zapłonność prowadząca do lepszego, stabilniejszego spalania. Efektem jest redukcja zużycia paliwa i wyraźne zmniejszenie emisji szczególnie szkodliwych gazów – standardowych efektów procesu spalania.

Świece zapłonowe Denso Iridium TT

Jeśli szukacie świecy zapłonowej o dużej trwałości, model Iridium TT z całą pewnością powinien Was zainteresować. Jednym z głównych wyróżników tych świec jest właśnie ich żywotność – 3 razy dłuższa niż w przypadku standardowych świec niklowych. Oprócz tego świece zapłonowe Denso Iridium TT gwarantują optymalne osiągi silnika i redukcję zużycia paliwa, a wszystko to w połączeniu z jakością klasy OE. Dużą zaletą tego modelu świec jest również dostosowanie do użycia w szerokiej gamie pojazdów.

Świece zapłonowe Denso Platynowe

Ten model świec można śmiało nazwać produktem firmowym marki Denso. Dlaczego? Ponieważ to właśnie marka Denso jako pierwsza wprowadziła platynowe świece zapłonowe na rynek wtórny. Było to tym większe wydarzenie, że świece platynowe to przede wszystkim niespotykana wcześniej żywotność. Ich czas pracy to nawet 100 tys. km. Ale to nie wszystko, ponieważ platynowe świece zapłonowe Denso wymagają również niższego napięcia do zapalenia mieszanki paliwowo-powietrznej, co przekłada się m. in. na podwyższoną wydajność zapłonu.

W platynowych świecach zapłonowych Denso z tego wyjątkowo szlachetnego metalu wykonano zarówno elektrodę środkową, jak i elektrodę masy. Sama osłona z maszynowo tłoczonym gwintem została wykonana jest z wyjątkową starannością obiecującą wysoką jakość.

Świece zapłonowe Denso Iridium Power

Seria Iridium Power od Denso to świece zapłonowe o bardzo ciekawej charakterystyce. Do ich najważniejszych zalet należy:

 • duża wydajność – świece Iridium Power pozwalają tak zoptymalizować proces spalania, aby silnik osiągał bez problemu pełnię swojej mocy;
 • lepsze przyśpieszenie – ten efekt stał się możliwy do osiągnięcia głównie dzięki poprawie czasu reakcji na dodanie gazu;
 • niższe zużycie paliwa – poprawa pracy zapłonu przekłada się na redukcję zużycia paliwa oraz wyraźne ograniczenie hałasu emitowanego przez silnik.

Świece zapłonowe Denso Iridium Tough

Jeśli poszukujecie świec zapłonowych o żywotności równie długiej, co świece platynowe, a przy tym odznaczających się wyjątkowo dobrą charakterystyką pracy, swoją uwagę powinniście skierować na świece Denso z serii Iridium Tough. Ten model świec powstał z połączenia technologii stosowanej w produkcji świec platynowych oraz Iridium. W efekcie otrzymujemy świece zapłonowe, które:

 • posiadają wydłużony okres eksploatacji – co najmniej 100 tys. km,
 • zapewniają doskonałą sprawność zapłonu,
 • zmniejszają zużycie paliwa,
 • poprawiają przyśpieszenie.

Świece zapłonowe Denso Iridium Racing

Na koniec coś dla fanów ostrej, sportowej jazdy. Świece zapłonowe Iridium Racing – dzięki wysokiej sprawności zapłonu iskry – niemal zupełnie eliminują braki iskry, a tym samym zapobiegają zjawisku ginięcia zapłonu w poszczególnych, nawet tych najbardziej ekstremalnych, warunkach jazdy. Świece Denso Iridium Racing to:

 • doskonałe przyśpieszenie,
 • świetna efektywność spalania,
 • duża moc silnika,
 • niezakłócona praca zapłonu.

Świece zapłonowe Iridium Racing powstawały z myślą o rajdach samochodowych, jednak z powodzeniem mogą być również stosowane do zwykłej, codziennej jazdy.