Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Wymiana klaksonu w samochodzie - jak zamontować nowy klakson

Wymiana klaksonu w samochodzie. Jak należy ją wykonać i o czym należy pamiętać przed jej przeprowadzeniem?

Wbrew temu, co pragną nam wmówić sami mechanicy, istnieje całkiem spora lista napraw i wymian części samochodowych, z którymi jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Jedną z nich jest wymiana klaksonu w samochodzie osobowym. Zamiast udawać się z tym problemem do serwisu, możecie wszystko zrobić we własnym garażu lub po prostu przed domem. Oszczędzacie w ten sposób czas i pieniądze, zyskując satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy. A my pokażemy Wam, jak to zrobić.

Używane Audi A4 czwartej generacji (B8) – poradnik kupującego. Co się psuje i co koniecznie należy wymienić zaraz po zakupie?

Używane Audi A4 czwartej generacji (B8) – poradnik kupującego. Co się psuje i co koniecznie należy wymienić zaraz po zakupie?

Audi A4 czwartej generacji, oznaczonej kodowym symbolem B8, to naprawdę dobry, solidy samochód klasy premium segmentu D. Ceny używanych modeli są na tyle atrakcyjne, iż wielu kierowców poważnie zastanawia się nad zakupem samochodów z lat 2007-2015. Czy jednak sama cena i jakość wystarczą, aby uznać używane Audi A4 B8 za dobry wybór? Co warto wiedzieć o jego słabych stronach i na jakie problemy warto się przygotować?

Inteligentne światła drogowe - jak działają

Inteligentne światła drogowe, czyli system, który rzuca zupełnie nowe światło na możliwości nowoczesnej motoryzacji

W niewielu przypadkach tak wyraźnie widać skok technologiczny w światowej motoryzacji, jak na przykładzie świateł. Jeszcze nie tak dawano standardem były reflektory halogenowe, których największym osiągnięciem była ich prosta obsługa, dziś mamy już do czynienia z diodami LED, które w połączeniu z całą siecią czujników tworzą systemy inteligentnych świateł o zadziwiających możliwościach. Co dokładnie potrafią inteligentne światła samochodowe?

System poduszek powietrznych - budowa i zasada działania

System poduszek powietrznych. Z czego się składa i jak działają jego najważniejsze elementy?

Poduszki powietrzne stosowane są w samochodach od połowy lat 70. Przez te blisko 50 lat z rozwiązania używanego wyłącznie w autach luksusowych, przekształciły się w niezwykle rozbudowany system obecny w każdym samochodzie osobowym. System ten jest nie tylko rozbudowany, ale i wyjątkowo wrażliwy, przez co należy się z nim obchodzić bardzo ostrożnie. Co jeszcze każdy z Was powinien wiedzieć o poduszkach powietrznych?

Asystent martwego pola w samochodzie - dzialanie, bezpieczeństwo

Przed czym chroni nas asystent martwego pola? W jaki sposób działa i kiedy możemy liczyć na jego pomoc?

Jednym z ważniejszych, choć przez niektórych ciągle lekceważonych zagrożeń związanych z jazdą samochodem, są tzw. martwe pola. Kierowca podczas jazdy często nie ma żadnych możliwości sprawdzić, czy w jego martwym polu nie znajduje się pieszy lub inny pojazd. Nie ma, a raczej nie miał, gdyż problem ten rozwiązuje obecnie system znany jako asystent martwego pola. Jaką rolę pełni to rozwiązanie? Na jakich podzespołach opiera się jego działanie i w jaki sposób należy z niego korzystać?

System Keyless Go i Keyless Entry w samochodzie - jak działają i czy są bezpieczne

Keyless system, czyli otwieranie i uruchamianie samochodu bez kluczyków. Czy warto decydować się na takie rozwiązanie?

Producenci aut z całego świata prześcigają się w tworzeniu mających nas zainteresować rozwiązań. Dołożenie do oferty czegoś, co skłoni nas do wyboru właśnie ich samochodu, to istota ich codziennej pracy. Czasem jednak zdarza im się stworzyć rozwiązanie, które może sprawić nam równie wiele problemów, co przynieść udogodnień. Właśnie coś takiego zdarzyło się w przypadku systemu Keyless, czyli bezkluczykowego, elektronicznego dostępu do samochodu.

System awaryjnego hamowania w samochodzie - jak działa, co potrafi

System hamowania awaryjnego BAS i jego wersje rozwojowe. Na co stać nowoczesne wersje asystenta hamowania?

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród kierowców na temat układu samochodowego kluczowego dla bezpieczeństwa jazdy, zdecydowanie pierwsze miejsce zająłby w niej układ hamulcowy. Nic dziwnego, że nad poprawą jego skuteczności pracują nieustannie setki konstruktorów na całym świecie. To dzięki ich wysiłkowi powstał pierwszy system awaryjnego hamowania BAS, a także jego nowoczesna, niemal autonomiczna wersja. Na co pozwalają oba te rozwiązania?

Asystent pasa ruchu - jak działa, zalety

Asystent pasa ruchu i jego poziomy zaawansowania. Co warto o tym wiedzieć?

Asystent pasa ruchu to jedno z prostszych rozwiązań wchodzących w skład systemu ADAS. Nie jest to jednak rozwiązanie jednorodne, ponieważ w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego, może ograniczać się jedynie do ostrzegania kierowcy lub też przejmować kontrolę nad kierownicą. To zaawansowanie asystenta pasa ruchu wpływa nie tylko na komfort, ale i na rodzaj sytuacji, w których może okazać się przydatny. Co jeszcze warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Czujnik deszczu i światła w samochodzie - jak działalą, ich skuteczność

Czujnik deszczu i czujnik światła. W jaki sposób oba te systemy wspomagania kierowcy zmieniają komfort i bezpieczeństwo jazdy?

Czasy, kiedy kierowca zdany był wyłącznie na własne umiejętności, minęły już bezpowrotnie. W nowoczesnych samochodach kierujący pojazdem jest dosłownie opleciony całą siecią systemów wspomagania kierowcy, które w mniejszym lub większym stopniu odciążają go od poszczególnych obowiązków. W skład tej sieci wchodzą również czujniki deszczu oraz czujniki światła. Jaką rolę pełnią oba te systemy?

Używany Citroën C4 pierwszej generacji – poradnik kupującego. Co się psuje? Co koniecznie należy wymienić?

Używany Citroën C4 pierwszej generacji – poradnik kupującego. Co się psuje? Co koniecznie należy wymienić?

Szukacie taniego i ładnego kompaktu? Wśród popularnych aut używanych jednym i drugim wyróżnia się Citroën C4 pierwszej generacji, czyli roczniki 2004-2010 – zarówno te przed liftingiem, jak i po. Czy jednak używany Citroën C4 to na pewno dobry wybór? Na jakiego rodzaju niespodzianki musi przygotować się kupujący ten model? Co powinien wymienić zaraz po zakupie, a czym nie musi się raczej przejmować? Sprawdźmy, co mówią o tym specjaliści oraz sami kierowcy.

System rozpoznawania znaków drogowych w aucie - jak działa i czy jest skuteczny?

System rozpoznawania znaków drogowych to prosty sposób na odciążenie uwagi kierowcy. Jak to działa?

Jazda samochodem dzisiaj różni się znacząco od tego, z czym mieliśmy do czynienia 20-30 lat temu. Wielokrotnie większy ruch, ogromna ilość pieszych i większe prędkości aut angażują uwagę kierowców do granic możliwości. Nic dziwnego, że popularność zdobywają wszelkie rozwiązania, które tę uwagę potrafią choć odrobinę odciążyć. Właśnie taką rolę spełnia system rozpoznawania znaków drogowych. Czy warto go mieć w swoim samochodzie?

Nowoczesny tempomat samochodowy. Jak chroni kierowcę i samochód?

Aktywny tempomat w nowoczesnym wydaniu. Jak chroni kierowcę i samochód?

Aktywy tempomat to jedno z lepszych rozwiązań składających się na system ADAS, jakie przyniósł nam rozwój motoryzacji. Specjaliści nazywają go krokiem naprzód w kierunku jazdy autonomicznej, ponieważ już teraz w wielu sytuacjach zastępuje kierowcę. Jego najnowsze wersje nie tylko same prowadzą pojazd, ale też potrafią rozpoznać sytuację kryzysową i same wezwać pomoc. Jak to działa?

System powietrza wtórnego - usterki i awarie, jak działa

System powietrza wtórnego. Czym jest, jaką rolę pełni w samochodzie i co najczęściej się w nim psuje?

Ogólnoświatowej trosce o ekologię zawdzięczamy cały szereg dodatkowych rozwiązań, a nawet całych układów powszechnie stosowanych we współczesnych samochodach. Towarzyszące nam od dawna katalizatory, zawory EGR czy filtry DPF to tylko najpopularniejsze przykłady. Do kategorii tej należy zaliczyć również znacznie mniej znany system powietrza wtórnego – mniej znany, ale mnie mniej ważny. Dlaczego?

Układ / System wspomagania parkowania - na czym polega

Układ wspomagania parkowania w nowoczesnych samochodach. Czy parkowanie może być jeszcze prostsze?

Nowoczesne układy wspomagania parkowania w dość zaskakujący sposób stały się obecnie jednymi z kluczowych ogniw prowadzących nas do etapu samochodów w pełni autonomicznych. Ich możliwości już teraz są zdumiewające, a przecież wszyscy najwięksi producenci aut cały czas pracują nad ich dalszym rozwojem. W jaki sposób asystent parkowania może być obecnie przez nas wykorzystywany?

System ostrzegania przed kolizją / wypadkami w samochodzie - jak działa

Przed czym i w jaki sposób ochroni nas samochodowy system ostrzegania przed kolizją?

System ostrzegania przed kolizją to kolejne rozwiązanie wchodzące w skład systemów ADAS. Jego działanie bazuje na doskonale już znanych i wykorzystywanych przez inne systemy podzespołach, a celem jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. W jaki sposób funkcjonują tego typu systemy? Czym się od siebie różnią w i jakich sytuacjach są w stanie potwierdzić swoją wartość?

Kodowanie kluczyków samochodowych i wymiana baterii - poradnik

Jak prawidłowo wymienić baterię, przeprowadzić reinicjalizację i wykonać kodowanie kluczyków samochodowych?

Bardzo często na skutek odłączenia akumulatora lub po wymianie baterii w kluczyku samochodowym, znajdujący się w nim pilot zdalnego sterowania przestaje działać. Wykonywana wówczas reinicjalizacja to jedyny sposób, aby przywrócić jego oryginalne funkcje. Jeśli jednak kluczyk ten zostanie zwyczajnie zgubiony lub zajdzie potrzeba dorobienia kolejnego, nie obejdzie się bez tzw. kodowania. Na czym polegają te wszystkie czynności?

System Night Vision w samochodzie - co to jest i jak działa

System Night Vision zapewnia bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i mijanym przez niego pieszym. Jak to działa?

Jazda nocą od zawsze niosła sobą wyraźnie większe ryzyko, niż poruszanie się po drogach w ciągu dnia. To właśnie nocą dochodzi do wielu wypadków, w tym potrąceń pieszych, a nawet dzikich zwierząt. Samochodowy system Night Vision – jedno z rozwiązań zaliczanych do grupy systemów ADAS – właśnie ten problem miał rozwiązać. Czy tak w rzeczywistości się stało? Na ile system Night Vision wpłynął na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego?

Asystent jazdy w korku - czym jest i jak działa

Co powstanie z połączenia aktywnego tempomatu i asystenta toru jazdy? Powstanie asystent jazdy w korku

Systemy wsparcia kierowcy ADAS mogą pracować każdy z osobna, podnosząc komfort i zwiększając bezpieczeństwo jazdy w sposób naprawdę skuteczny. Skoro jednak tak dobrze radzą sobie osobno, dlaczego nie spróbować połączyć ich w jeden, bardziej rozbudowany system? Właśnie takie pytanie zadali sobie konstruktorzy odpowiedzialni za stworzenie asystenta jazdy w korku. Jaki efekt przyniosły ich prace?

Płukanie klimatyzacji samochodowej - kiedy i dlaczego warto

Płukanie klimatyzacji za pomocą czynnika chłodniczego lub płynu płuczącego. Które rozwiązanie powinniście wybrać?

Jeśli klimatyzacja w Waszym samochodzie wymaga naprawy, niezbędne okaże się również dokładne przepłukanie całego układu. I tu każdy z Was ma do wyboru dwa rozwiązania – płukanie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym lub płynem płuczącym. Które z nich okaże się lepsze dla Waszego auta? Które mniej obciążające dla portfela? Sprawdźcie, co warto wiedzieć o płukaniu klimatyzacji samochodowej w ogóle.

Malowanie zacisków hamulcowych w kilku prostych krokach - od czego zacząć?

Malowanie zacisków hamulcowych. Kiedy się na nie zdecydować, jaką metodę malowania wybrać i od czego należy zacząć?

Malowanie zacisków to czynność zaskakująco prosta, jednak nie zawsze prawidłowo wykonywana. Jak w wielu innych przypadkach o efekcie końcowym decydują tutaj drobne szczegóły, takie jak określenie, kiedy należy zaciski pomalować i w jaki sposób się do tego zabrać. A w zależności od powodu oraz sposobu malowania zacisków, różne też mogą być metody przygotowania się do tego. O czego więc należałoby zacząć?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze