Części samochodowe Zabrze – poradnik zakupowy dla mieszkańców Zabrza i okolic

Data:

Kupno części samochodowych może być trudnym wyzwaniem nawet dla doświadczonego kierowcy, a może też być samą przyjemnością. Wszystko zależy od tego, jakiego dostawcę dobierzesz i czego konkretnie potrzebujesz. Jak wygląda to w przypadku części samochodowych w Zabrzu?

Rynek samochodowych części zamiennych jest ogromny. Na tzw. aftermarkt trafiają najróżniejsze produkty i praktycznie każda części oryginalna posiada co najmniej kilka, a czasem nawet kilkadziesiąt lub wręcz kilkaset zamienników. Co gorsza, każdy z nich może być inny, choć różnice pomiędzy nimi nie zawsze łatwe są do wychwycenia. W tym gąszczu ofert nawet najwięksi specjaliści od motoryzacji mają czasem spore problemy z prawidłowym wyborem zamienników. Części samochodowe opisywane są przez tak wiele danych, że przeciętni kierowcy stają wobec ich specyfikacji całkowicie bezradni. I to właśnie jest jedną z przyczyn, dla których wielu z nas dokonuje wyboru zamienników niemalże losowo. Kierujemy się na ogół takimi wyznacznikami, jak cena, marka, kraj pochodzenia, a te bywają czasem mylące. Czym więc powinieneś się kierować, aby kupować dobrze? Jak szukać części samochodowych w Zabrzu, by znaleźć właśnie to, czego potrzebujesz? Odpowiedź jest prosta – zacznij od wyboru dostawcy, a raczej od kanału, w jakim dostawca ten na co dzień działa.

Jak kupować w internecie? Dlaczego kierowcy z Zabrza i okolic powinni szukać części samochodowych online?

Poważni dostawcy części samochodowych działający na terenie Zabrza i okolic dzielą się na tych, którzy działają w:

 • tradycyjnym kanale dystrybucji – sklepy i hurtownie stacjonarne,
 • nowym, elektronicznym kanale dystrybucji – sklepy i hurtownie funkcjonujące online.

Każdy kierowca poszukujący części zamiennych do swojego auta musi w pierwszej kolejności dokonać wyboru pomiędzy obiema tymi grupami – czy zdecyduje się na kanał tradycyjny i uda się do sklepu stacjonarnego, czy może wybierze komfort i nowoczesność, decydując się na sklep internetowy. Dokonując tego wyboru, musisz pamiętać, iż zaciąży on na wielu aspektach Twoich zakupów. To od wybory kanału dystrybucji zależeć będzie m. in.:

 • dostępność części,
 • szerokość oferty,
 • cena,
 • obsługa zakupowa i pozakupowa klienta.

Wybierając sklep internetowy oferujący części samochodowe w Zabrzu, powinieneś być świadom wszelkich udogodnień i możliwości, jaki da Ci taki właśnie wybór. Znając je, będziesz je w stanie w pełni wykorzystać, a to z całą pewnością przełoży się na Twoje zadowolenie z zakupów. Jakiego typu są to udogodnienia?

 1. Szeroka oferta – w żadnym sklepie stacjonarnym nie znajdziesz tylu produktów, ile ma dla Ciebie duży, renomowany sklep internetowy. Pamiętając o tym, bądź gotowy na naprawdę szeroki wybór. Nie musisz ograniczać się w swoich poszukiwaniach części jedynie do tych pochodzących od znanych Ci dobrze producentów. Bardzo możliwe, że w sklepie internetowym znajdziesz coś ekstra – prawdziwą perełkę w naprawdę dobrej cenie.
 2. Ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych – niby dla każdego powinno to być już oczywiste, a jednak wciąż nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z różnic w cenach pomiędzy sklepami internetowymi a stacjonarnymi. Mając w pamięci to, że online kupisz taniej, możesz pozwolić sobie na wybór części samochodowych z wyższej półki – lepszej jakości i wyższej trwałości.
 3. Dostawa pod podany adres – to kolejna oczywistość, która jednak ciągle pozostaje niedoceniana. Pamiętaj, że zamawiając w internecie, otrzymasz swoje części samochodowe szybko i na miejsce (pod dom). Kupując stacjonarnie, możesz się nieźle nabiegać za czymś, czego ostatecznie i tak nie znajdziesz.

Każda z tych zasad dotyczy sklepów działających online i oferujących części samochodowe na terenie Zabrza i okolic. Każdą z nich możesz wykorzystać do robienia zakupów dających Ci pełną satysfakcję. A dlaczego największą satysfakcję przyniosą Ci zakupy w sklepie internetowym iParts.pl?

Jak kupować w iParts.pl? Dlaczego nigdzie w Zabrzu nie znajdziesz równie dobrej oferty na części samochodowe, jak u nas?

iParts.pl to sklep wyjątkowy, oferujący swoim klientom więcej, niż robią to zwykle motoryzacyjne sklepu internetowe (a przecież już one oferują niemało). Co wyróżnia nas na tle konkurencji?

 • Bardzo szeroka oferta – ponad 2 mln części zamiennych robi wrażenie. Jeśli czegoś nie znajdziesz w naszym sklepie, to znaczy, że zwyczajnie nie warto tego kupować. Pamiętaj jednak, że wiele części jesteśmy w stanie jeszcze sprowadzić.
 • Niskie ceny i regularne rabaty – niskie ceny części samochodowych mają w internecie wszyscy, ale tylko my oferujemy do tego regularne rabaty na poszczególne części naszego asortymentu. Taniej już nie będzie, chyba że właśnie u nas.
 • Porady i konsultacje z ekspertami – w tym elemencie jesteśmy absolutnie bezkonkurencyjni. Co innego jest bowiem kupić dobrą część tanio i szybko, a co innego kupić dobrą część tanio, szybko i do tego mając pewność, że kupujesz dokładnie to, czego potrzebujesz. I tę właśnie pewność możesz zyskać dzięki bezpłatnym konsultacją z jednym z naszych ekspertów iParts.pl.

Jeśli mieszkasz w Zabrzu i poszukujesz części zamiennych do swojego samochodu, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. Gwarantujemy, że nie będzie to dla Ciebie czas stracony.

Porównaj ceny stacjonarne i internetowe i zacznij oszczędzać na naprawach!

Twój kod zniżkowy na -5%* to: ZAB5

* - nie dotyczy kategorii produktowych: oleje, opony, koła dwumasowe, sprzęgła.

Szukasz tanich auto części w Zabrzu? Sprawdź cześci samochodowe online!

 

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny części samochodowych online w naszej ofercie!

 

Lista osiedli miasta Zabrza:

Biskupice, Osiedle Borsiga, Centrum Południe, Centrum Północ, Dorota, Grzybowice, Helenka, Osiedle Janek, Kolonia Grzybowska, Kolonia Wieszowska, Kończyce, Maciejów, Makoszowy, Małe Zabrze, Osiedle Mikołaja Kopernika, Mikulczyce, Osiedle Młodego Górnika, Pawłów, Rokitnica, Stare Zabrze, Osiedle Tadeusza Kotarbińskiego, Zaborze, Zaborze Południe, Zaborze Północ

Zabrze w migawkach:

Strona www: https://miastozabrze.pl/
Profil na Facebook: https://www.facebook.com/FbZabrze/
Profil na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCyQL0IjtptnQ9PxmAfH3fKQ

Inne miasta:

Części samochodowe Gdynia, części samochodowe Białystok, części samochodowe Szczecin, części samochodowe Gdańsk, części samochodowe Łódź, części samochodowe Katowice, części samochodowe Wrocław, części samochodowe Poznań, części samochodowe Lublin, części samochodowe Bydgoszcz, części samochodowe Kielce, części samochodowe Radom, części samochodowe Częstochowa, części samochodowe Kraków, części samochodowe Sosnowiec, części samochodowe Gliwice, części samochodowe Rzeszów, części samochodowe Olsztyn