Oferta uszczelek pokrywy zaworów w iParts.pl

Uszczelka pokrywy zaworów jest elementem silnika, znajdującą się w miejscu styku pokrywy zaworów z mechanizmem sterowania zaworami, zapewniając szczelne połączenie obydwu tych elementów. Zapobiega ona wydostaniu się oleju na zewnątrz, a w konsekwencji polepszenie sprawności silnika. 

Uszczelka wykonana jest z odpornej gumy, jednak i ona z czasem traci swoją elastyczność i parcieje. Prowadzi to do nieszczelności połączenia głowicy i pokrywy, co objawia się wyciekiem oleju spod pokrywy zawór. Uszczelka w takim stanie powinna być natychmiast wymieniona, by nie doprowadzić do uszkodzenia mechanizmów sterującymi zaworami. 

Gdy wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów była spowodowana nieszczelnością, to po zakończonej wymianie należy sprawdzić poziom oleju w silniku, gdyż wycieki mogły doprowadzić do jego poważnego ubytku, co bardzo zagrażałoby silnikowi. 

Jeżeli uszczelka pokrywy zaworów w Twoim samochodzie uległa uszkodzeniu zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą uszczelek największych światowych producentów. Wszystkie uszczelki dostępne sklepie iParts.pl, są fabrycznie zapakowane, dzięki czemu będziesz miał pewność że dostajesz wyłącznie nowy produkt. 

Powiązane kategorie produktowe

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem uszczelki pokrywy zaworów, zachęcamy do złożenia zamówienia, wybierając odpowiednia markę, model, rocznik i typ silnika samochodu.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety