Uszczelki miski olejowej w iParts.pl

Miska olejowa silnika to element zamykający blok jednostki napędowej od dołu. Spełnia ona rolę zbiornika oleju, do którego ścieka olej przepompowany przez pompę oleju poprzez magistralę olejową silnika. Bardzo istotne jest, by połączenie miski olejowej z blokiem było szczelne. W tym celu stosuje się na połączeniu tych dwóch elementów uszczelkę, której zadaniem jest zapobieganie wydostawaniu się oleju na zewnątrz jednostki napędowej.

Kiedy wymienić uszczelkę miski olejowej?

Z uwagi na różnorodne warunki, w jakich pracuje uszczelka miski olejowej, ulega ona z czasem wyeksploatowaniu. Taka sytuacja prowadzi do powstawania nieszczelności i wycieków w obszarze jednostki napędowej. Olej przesącza się wtedy przez uszczelkę miski olejowej na zewnątrz, powodując zabrudzenie miski oraz podłoża pod silnikiem. Nie można bagatelizować tego typu usterki i trzeba konieczne dokonać wymiany uszczelki miski olejowej.

Jak wymienić uszczelkę miski olejowej?

Wymianę uszczelki miski olejowej należy rozpocząć od spuszczenia oleju silnikowego – wystarczy odkręcić korek spustowy w misce olejowej. Następnie można odkręcić śruby mocujące miskę olejową do bloku silnika. Po zdjęciu miski trzeba koniecznie oczyścić ją z resztek starej uszczelki i sprawdzić pod kątem ewentualnych deformacji powierzchni montażowej. Dopiero wtedy można założyć nową uszczelkę.

O czym należy pamiętać?

Istotny jest odpowiedni moment dokręcenia śrub, aby miska olejowa została z właściwą siłą dociśnięta – na tyle dokładnie, by powierzchnia montażowa nie uległa deformacji. Jeśli rodzajem zastosowanej uszczelki był silikon, należy odczekać odpowiedni czas potrzebny na jego zastygnięcie zanim napełni się silnik olejem i uruchomi go w celu sprawdzenia, czy nie występują wycieki.

Powiązane kategorie produktowe

Sklep internetowy iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę uszczelek misek olejowych, gdzie można znaleźć całą gamę produktów do praktycznie każdego modelu samochodu. Oferujemy uszczelki miski olejowej znanych światowych producentów, takich jak Ajusa, Payen, Corteco, Reinz, Goetze, Elring oraz Japanparts. Uszczelki tych marek znane są ze swojej niezawodności i są świetnym przykładem doskonałej technologii.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

W celu doboru odpowiedniej uszczelki miski olejowej do swojego samochodu, wybierz markę auta z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj jednostki napędowej na potencjalne uszkodzenia i zamów w iParts.pl nowe uszczelki miski olejowej z dostawą do domu!