Uszczelki miski olejowej w iParts.pl

Uszczelka miski olejowejMiska olejowa silnika to element zamykający blok jednostki napędowej od dołu. Spełnia ona rolę zbiornika oleju, do którego ścieka olej przepompowany przez pompę oleju poprzez magistralę olejową silnika. Bardzo istotne jest, by połączenie miski olejowej z blokiem było szczelne. W tym celu stosuje się na połączeniu tych dwóch elementów uszczelkę, której zadaniem jest zapobieganie wydostawaniu się oleju na zewnątrz jednostki napędowej.

Kiedy wymienić uszczelkę miski olejowej?

Z uwagi na różnorodne warunki, w jakich pracuje uszczelka miski olejowej, ulega ona z czasem wyeksploatowaniu. Taka sytuacja prowadzi do powstawania nieszczelności i wycieków w obszarze jednostki napędowej. Olej przesącza się wtedy przez uszczelkę miski olejowej na zewnątrz, powodując zabrudzenie miski oraz podłoża pod silnikiem. Nie można bagatelizować tego typu usterki i trzeba konieczne dokonać wymiany uszczelki miski olejowej.

Jak wymienić uszczelkę miski olejowej?

Wymianę uszczelki miski olejowej należy rozpocząć od spuszczenia oleju silnikowego – wystarczy odkręcić korek spustowy w misce olejowej. Następnie można odkręcić śruby mocujące miskę olejową do bloku silnika. Po zdjęciu miski trzeba koniecznie oczyścić ją z resztek starej uszczelki i sprawdzić pod kątem ewentualnych deformacji powierzchni montażowej. Dopiero wtedy można założyć nową uszczelkę.

O czym należy pamiętać?

Istotny jest odpowiedni moment dokręcenia śrub, aby miska olejowa została z właściwą siłą dociśnięta – na tyle dokładnie, by powierzchnia montażowa nie uległa deformacji. Jeśli rodzajem zastosowanej uszczelki był silikon, należy odczekać odpowiedni czas potrzebny na jego zastygnięcie zanim napełni się silnik olejem i uruchomi go w celu sprawdzenia, czy nie występują wycieki.

Powiązane kategorie produktowe

Sklep internetowy iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę uszczelek misek olejowych, gdzie można znaleźć całą gamę produktów do praktycznie każdego modelu samochodu. Oferujemy uszczelki miski olejowej znanych światowych producentów, takich jak Ajusa, Payen, Corteco, Reinz, Goetze, Elring oraz Japanparts. Uszczelki tych marek znane są ze swojej niezawodności i są świetnym przykładem doskonałej technologii.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

W celu doboru odpowiedniej uszczelki miski olejowej do swojego samochodu, wybierz markę auta z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj jednostki napędowej na potencjalne uszkodzenia i zamów w iParts.pl nowe uszczelki miski olejowej z dostawą do domu!

Najpopularniejsi producenci

Uszczelka miski olejowej AJUSA
Uszczelka miski olejowej BGA
Uszczelka miski olejowej VICTOR REINZ
Uszczelka miski olejowej ELRING
Uszczelka miski olejowej GLASER
Uszczelka miski olejowej CORTECO
Uszczelka miski olejowej PAYEN
Uszczelka miski olejowej FAI AutoParts
Uszczelka miski olejowej FA1

FAQ

Czy przy wymianie miski olejowej mogę założyć starą uszczelkę?

Tak, przy każdym odkręceniu miski olejowej uszczelka powinna zostać zdjęcia, powierzchnia pod nią dokładnie oczyszczona, a przed przykręceniem miski olejowej powinna zostać starannie założona nowa uszczelka.

Wyciek na łączeniu miski olejowej z blokiem silnika – uszczelka do wymiany?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak. Wszelkie wycieki z łączenia tamtych elementów są przeważnie wynikiem uszkodzeniem uszczelnienia. Warto również sprawdzić czy w wyniku uderzenia nie pękła podstawa miski olejowej.

Jak dobrać uszczelkę miski olejowej do mojego samochodu?

Wybierając takie elementy jak uszczelnienia do naszego samochodu kierujmy się możliwie najbardziej precyzyjnymi informacjami jakie mamy na temat naszego silnika. Często kluczowa tutaj jest pojemność, moc, rocznik oraz oznaczenie silnika.

Jak często wymieniać uszczelnienie miski olejowej?

Uszczelki miski olejowej nie wymienia się terminowo. Wymianie podlega dopiero w sytuacji, kiedy została uszkodzona miska i jesteśmy zmuszeni do jej zdjęcia lub w sytuacji, kiedy sama uszczelka zaczęła przepuszczać olej.

Czy mogę zastąpić uszczelkę miski olejowej?

Nie. Miska olejowa musi być uszczelniona odpowiednim elementem i nie ma od tego wyjątków. Próby uszczelnienia połączenia jakimkolwiek innym sposobem kończą się przeważnie niepowodzeniem i potrzebą ponownego demontażu miski olejowej.

Jaka jest cena uszczelki miski olejowej?

Uszczelka miski olejowej to koszt od 10 do 80 zł. W ofercie naszego sklepu można znaleźć szeroki wybór uszczelek, które zapewniają bezawaryjność i pewność podczas montażu. Wymiana uszczelki konieczna jest przy każdym zdjęciu miski olejowej.