Dodatki do benzyny

Znaleziono produktów: 48
Sortuj:
Widok:   
z 2

Formuła do benzyny STP 200ml

23,00 z VAT
Kod: 30035 Producent części: AMTRA

Preparat CERAMIZER Uszlachetniacz do paliwa

25,00 z VAT
Kod: CERAMIZERCP Producent części: CERAMIZER

Dodatek do benzyny BIZOL GASOLINE SYSTEM CLEAN+ G80 250 ml

31,00 z VAT
Kod: 8880 Producent części: BIZOL
Wysyłka od ręki!

Dodatek do benzyny LIQUI MOLY 300ml

41,00 z VAT
Kod: 2642 Producent części: LIQUI MOLY

Dodatek do benzyny TEC 2000 Fuel System Cleaner 375 ml

69,00 z VAT
Kod: TECPETR Producent części: TEC 2000
Wysyłka od ręki!

Dodatek do benzyny TEC 2000 Fuel Injector Cleaner 375 ml

78,00 z VAT
Kod: TECINJPETR Producent części: TEC 2000
Wysyłka od ręki!
1 | 2  Następna  

Dodatki do benzyny

Kierowcy często stosują dodatki uszlachetniające do paliw samochodowych, głównie w celu poprawy osiągów jednostki napędowej. Ponadto w celu uniknięcia zatorów w przewodach dolotowych, zniszczenia silnika i innych ważnych podzespołów powinno się wykonywać regularne czyszczenie układu paliwowego. Można to łatwo wykonać, stosując wspomniane już dodatki do benzyny. Zawierają one szereg składników zwiększających żywotność układu napędowego oraz optymalizujących proces spalania.

Dodatek do paliwa dla samochodu

Dodatki do paliwa są chętnie stosowane przez właścicieli zarówno w samochodach z silnikami wysokoprężnymi, jak i benzynowymi. Są one odpowiedzialne za ochronę poszczególnych elementów silnika, ograniczanie zanieczyszczeń i zabrudzeń, usuwanie wody z baku, a także przeciwdziałanie korozji. Wszystkie te czynniki są bezpośrednio powiązane z prawidłową pracą układu paliwowego.

Dodatek do czyszczenia układu paliwa musi być odpowiednio dobrany do konkretnej jednostki napędowej. Dzięki temu oraz przy właściwej częstotliwości aplikowania dodatków uszlachetniających, wydłuża się żywotność i sprawność silnika, pozwalając na uniknięcie wielu kosztownych napraw.

Jaki dodatek do benzyny?

Dodatek do benzyny czyszczący układ wtryskowy można dostać praktycznie na każdej stacji paliw oraz w dowolnym sklepie motoryzacyjnym, jak iParts.pl. Jego zakup nie może być jednak przypadkowy. Jaki dodatek do benzyny użyć, aby nie zaszkodzić jednostce napędowej?

Wybierając dodatek do benzyny bezołowiowej lub dodatek do zwykłego paliwa, należy wziąć pod uwagę dwa kluczowe czynniki - oczekiwany efekt oraz jakość danego dodatku. Dostępne na rynku dodatki i uszlachetniacze do benzyny to w dużej części środki przeznaczone do czyszczenia silnika z osadów i zanieczyszczeń. Jednak to nie jedyne funkcje, jakie pełnią.

Decydując się na zakup dodatku do benzyny, warto wcześniej ustalić, jaki efektem chcemy uzyskać, który element układu paliwowego ma zostać przede wszystkim oczyszczony, czy zależy nam na ograniczeniu zużycia oleju silnikowego czy też priorytetem jest łatwiejszy rozruch jednostki napędowej np. w minusowych temperaturach. Wybierając dodatki uszlachetniające do paliw samochodowych warto również pamiętać, że ich jakość także ma ogromne znaczenie. Dlatego też należy kupować wyłącznie produkty pochodzące od sprawdzonych i cenionych marek.

Dodatki do paliw i uszlachetniacze to m.in.:

  • Oczyszczacz i dodatek do czyszczenia katalizatorów - preparat zwiększający temperaturę spalin, co pomaga w udrożnieniu i oczyszczeniu zatkanych katalizatorów.
  • Oczyszczacz zaworów - preparat wykorzystywany przede wszystkim do usuwania osadów z zaworów dolotowych. Zapewnia ich czystość, optymalizując przy tym moc działania całej jednostki napędowej oraz zmniejszając zużycie paliwa.
  • Oczyszczacz wtryskiwaczy - dodatek przeznaczony do czyszczenia silników zarówno z wtryskiem jednopunktowym, wielopunktowym, jak i bezpośrednim. Preparat służy do usuwania zanieczyszczeń, zabrudzeń i osadów na poszczególnych elementach systemu wtryskowego. Zapewnia dynamiczną i równomierną pracę jednostki napędowej, poprawiając jednocześnie osiągi. Ponadto ułatwia rozruch silnika w czasie niskich temperatur oraz mniejsze zużycie paliwa.
  • Dodatek poprawiający osiągi silnika - preparat natlenia paliwo, przyspieszając tym samym proces spalania. Ponadto wpływa na emituję mniej toksycznych spalin. Przeznaczony zazwyczaj do stosowania we wszystkich rodzajach silników benzynowych.
  • Dodatek ołowiowy do benzyny - preparat stosowany jako dodatek do benzyny bezołowiowej, zwłaszcza w starszych silnikach, w których zapobiega stukowemu spalaniu paliwa.

Dlaczego warto stosować dodatki do paliw?

Wszelkie dostępne na rynku uszlachetniacze paliwa czy dodatek do benzyny na zimę pozytywnie wpływają na układ napędowy i wydechowy samochodu. Dzięki nim możliwa jest optymalna konserwacja silnika, jego czyszczenie oraz wydłużenie trwałości i żywotności elementów jednostki napędowej. Systematyczne stosowanie dodatków do benzyny pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, a więc obniżyć koszty eksploatacji samochodu. Zastosowanie markowych dodatków do paliw to rozwiązanie bezpieczne, które doskonale sprawdzi się zarówno w starszych, jak i nowszych autach.

Zapraszamy do iParts.pl po dodatki uszlachetniające do paliw samochodowych renomowanych producentów. Dostępne produkty to najlepsza relacja ceny do jakości na polskim rynku!