Samostarty

Znaleziono produktów: 10
Sortuj:
Widok:   
z 1

Eterowy środek do rozruchu silnika MOJE AUTO 200ml

13,00 z VAT
Kod: 20A20 Producent części: MOJE AUTO
Wysyłka od ręki!

Środek do rozruchu silnika Moje Auto Moto Start 400 ml

15,00 z VAT
Kod: 19553 Producent części: MOJE AUTO
Wysyłka od ręki!

Płyn ułatwiający rozruch silnika MANNOL Motor Starter 450 ml

24,00 z VAT
Kod: MN9669 Producent części: SCT GERMANY
Wysyłka od ręki!

Preparat ułatwiający rozruch

24,00 z VAT
Kod: 58055 Producent części: WYNNS

Preparat ułatwiający rozruch silnika

27,00 z VAT
Kod: 30638AFMOTORSTART Producent części: CRC

Samostart samochodu - do rozruchu silnika

Wiekowy, wyeksploatowany silnik prędzej czy później zacznie odmawiać posłuszeństwa, szczególnie w trudnych warunkach. Odpalenie samochodu w czasie mrozów może się wtedy okazać niemożliwe. Problem z silnikiem wymaga z pewnością natychmiastowego rozwiązania. Fachowcy w takich sytuacjach często korzystają z samostartów, które znacząco ułatwiają uruchomienie silnika. Jeżeli raz uda się włączyć silnik, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne próby również będą kończyły się sukcesem.

Samostarty to środki zawierający składniki łatwopalne. Podstawę stanowi eter, pojawia się też propan-butan. Ponadto, w samostartach powinny się również znaleźć związki zwiększające smarowność. Samostarty dodaje się do układu przez przewody dolotowe. Najlepiej robić to dokładnie w momencie rozruchu.

Skuteczność samostartów wynika z ich łatwopalności. Wystarczy dosłownie iskra, aby samostart uległ zapaleniu. Tym samym są to środki bardzo niebezpieczne, z których należy korzystać, zachowując szczególną ostrożność.