O uszczelkach głowicy w iParts.pl

Uszczelka głowicy jest jednym z bardziej newralgicznych elementów praktycznie każdej spalinowej jednostki napędowej samochodu. Jej główna funkcją w silniku jest zagwarantowanie szczelności między kadłubem silnika, a jego głowicą. Szczelność ta musi być zachowana przez cały okres żywotności silnika, gdyż pozwala ona na jego poprawne funkcjonowanie przez długie lata. Uszczelka głowicy jest poddawana bardzo wysokim obciążeniom zarówno ciśnieniowym (dochodzącym do 150 bar), jak i temperaturowym, które na rozgrzanym silniku wynoszą nawet 350°C. Z powodu tych ekstremalnych warunków uszczelka ulega ciągłym uszkodzeniom. 

O jej zniszczeniu świadczyć mogą ślady emulsji olejowej na korku wlewu oleju, bagnecie, w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego oraz olej na elementach silnikowych i pod pojazdem. Innymi bardziej doraźnymi symptomami uszkodzonej uszczelki głowicy są również trudności z rozruchem silnika w niskich temperaturach oraz niepokojące odgłosy dochodzące z układu chłodzenia samochodu. Podczas wymiany uszczelki głowicy należy rygorystycznie przestrzegać zaleceń producenta konkretnego silnika. 

Mimo, iż teoretycznie uszczelka głowicy powinna pozostawać w całkowitej sprawności przez cały okres eksploatacji silnika, jej uszkodzenie z koniecznością wymiany występuje stosunkowo często. Bardzo ważną częścią każdej naprawy jest ustalenie przyczyny, dla której uszczelka została uszkodzona, gdyż jest ona zazwyczaj zwiastunem nadchodzącej awarii. Szybkie ustalenie, jaki element niedomaga i powoduje uszkodzenie uszczelki, pozwala ograniczyć koszty i zakres napraw. 

Powiązane kategorie produktowe

Nowa uszczelka jest stosunkowo tania, a całą ofertę znajdziesz w naszym sklepie internetowym iParts.pl.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety