Artykuły

Czym jest tuning optyczny i mechaniczny. Jakich części należy do tego używać?

Data:30-05-2020
Autor:Piotr Żaczek
Czasy, kiedy szczytem marzeń każdego kierowcy było auto kupione w salonie, już dawno minęły. Przy produkcji sięgającej milionów identycznych pojazdów rocznie, coraz wyżej ceniona jest oryginalność i indywidualność, a tę zapewnić może jedynie profesjonalny tuning. Czym jednak tak naprawdę jest ten tuning? Na czy polega? Wymianą których części skutkuje przede wszystkim? I kto te części do tuningu wytwarza?
Czytaj więcej >

Czego dowiecie się z oznaczeń na tylnych i przednich lampach samochodowych? O czym mówią zakodowane w nich informacje?

Data:28-05-2020
Autor:Daniel Bień
Nawet początkujący kierowca powinien mieć pełną świadomość tego, iż do każdej lampy samochodowej możemy stosować wyłącznie określone źródło światła. Nie ma tu miejsca na dowolność i twórczą swobodę, tak typową dla niektórych miłośników usprawniania układu oświetlenia. Podobnie jest z montażem i przeznaczeniem samych lamp oraz z obszarem, na jakim zostały dopuszczone do użycia. Gdzie znajdziecie wskazujące na to informacje?
Czytaj więcej >

Oleje silnikowe 0W40. Z czego wynika ich jakość i szerokie możliwości zastosowania?

Data:26-05-2020
Autor:Dominik Kakietek
Oceniając olej silnikowy jedynie pod kątem połączenia technologicznego zaawansowania z szerokimi możliwościami użycia, za zdecydowanie najlepszy środek smarny na rynku należałoby uznać olej 0W40. Dlaczego? Ponieważ jest to olej całkowicie syntetyczne, a przy tym wyjątkowo uniwersalny. Co jeszcze go wyróżnia?
Czytaj więcej >

Problemy ze zmianą biegów? Sprawdźcie najpopularniejsze przyczyny, dla których biegi nie chcą wchodzić

Data:24-05-2020
Autor:Daniel Bień
Zgodnie z założeniem wszystkich konstruktorów współczesnych aut, procedura zmiany biegów powinna być wykonywana szybko, łatwo i przyjemnie. Na taki właśnie efekt pracuje cały zespół elementów wspierających każde wykonane przez kierowcę przełożenie. Kiedy jednak któryś z tych elementów zaczyna zawodzić, odbija się to na pracy całej przekładni i zaczynają pojawiać się problemy ze zmianą biegów. Dlaczego tak się dzieje? Co może doprowadzić do tego typu awarii?
Czytaj więcej >

Irydowe świece zapłonowe. Czym się charakteryzują? Jak działają i dlaczego do ich produkcji używa się właśnie irydu?

Data:22-05-2020
Autor:Dominik Kakietek
Mogłoby się wydawać, że mimo ogromnej dynamiki rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, takie części samochodowe jak świeca zapłonowa nie uległy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat żadnym zmianom. Jednak to tylko pozory. W rzeczywistości nowoczesne świece zapłonowe to zupełnie inna niż kiedyś technologia, bazująca na naprawdę zdumiewających materiałach. Doskonałym tego przykładem są świece irydowe, wykonane z metalu o dosłownie kosmicznym pochodzeniu.
Czytaj więcej >

Oleje silnikowe 5W50. Co sprawia, że tak dobrze radzą sobie z utrzymywaniem silnika w czystości?

Data:20-05-2020
Autor:Piotr Żaczek
Oleje syntetyczne to szczytowe osiągnięcie w technologii wytwarzania środków smarnych. Ich czołowi producenci w dostępnych obecnie na rynku olejach stosują rozwiązania, które przez lata testowane były m. in. w Formule 1 – najbardziej wymagających sportach motorowych. Tak samo też było w przypadku oleju silnikowego 5W50, którego formuła jest wynikiem obserwacji, poczynionych na silnikach bolidów. Co z tego wynikło?
Czytaj więcej >

Żarówki samochodowe LED. Nowoczesna technologia oświetleniowa w służbie motoryzacji

Data:18-05-2020
Autor:Daniel Bień
Technologia LED zmieniła świat. Być może przez wielu wciąż pozostaje niedoceniana, jednak wprowadzenie do masowej produkcji diod LED zrewolucjonizowało wiele branż, w tym i branżę motoryzacyjną. Wielkie koncerny samochodowe od razu zrozumiały, że oświetlenie pojazdów oparte na lampach LED to przyszłość i nadzieja na lepsze jutro. Czy to nie przesada? Absolutnie nie! o czym sami zaraz się przekonacie.
Czytaj więcej >

Platynowe świece zapłonowe. Co je wyróżnia i jakich autach szczególnie warto ich używać?

Data:16-05-2020
Autor:Dominik Kakietek
Choć platyna kojarzy nam się przede wszystkim z biżuterią, to wcale nie jubilerzy, ale przemysł motoryzacyjne jest głównym odbiorcą tego szlachetnego metalu. Największe jej ilości wykorzystywane są do wytwarzania katalizatorów samochodowych oraz wszelkich części elektronicznych, jednak niemałą ilość platyny pochłania również produkcja świec zapłonowych. Dlaczego akurat świec? Czym odznaczają się takie platynowe świece zapłonowe?
Czytaj więcej >

Czy warto inwestować w sportowy tłumik do samochodu? Co faktycznie zyskacie dzięki założeniu go i ile taka przyjemność kosztuje?

Data:14-05-2020
Autor:Daniel Bień
Odkąd wybuchła moda na tuning, jednym z układów najczęściej tuningowi poddawanemu był i jest nadal układ wydechowy. Szczególnie dużą popularnością od zawsze cieszyły się tłumiki sportowe, które montuje się w miejsce tłumików standardowych. Czy jednak taki sportowy tłumik faktycznie wpływa na osiągi samochodu? Jakie korzyści przynosi podobna wymiana i ile może to kosztować? Sprawdźmy!
Czytaj więcej >

Oleje silnikowe 20W50. Mineralny klasyk dla jednostek wyeksploatowanych lub sportowych

Data:12-05-2020
Autor:Dominik Kakietek
Przed kilkudziesięciu laty olej silnikowy 20W50 można było śmiało uznać za olej nie tylko uniwersalny, ale wręcz wiodący na rynku. Jednak od tamtego czasu motoryzacja wykonała gigantyczny krok w rozwoju i obecnie olej ten rzadko kiedy stosuje się w samochodach osobowych. Dlaczego? Co sprawiło, że olej 20W50 stał się olejem wyłącznie na „szczególne okazje”?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Następna  66