Artykuły

Samodzielny montaż dywaników samochodowych. Jak powinno wyglądać dobieranie i zakładanie stoperów do dywaników?

Data:12-04-2022
Autor:Piotr Żaczek
Dywaniki samochodowe przeciętnie służą nam przez 3-4 lata, po czym przychodzi czas wymiany ich na nowe. Ten właśnie moment potrafi przysporzyć niemało problemów, głównie ze względu na brak lub niewłaściwy dobór stoperów. O co tu chodzi?
Czytaj więcej >

Jakie efekty daje glinkowanie lakieru samochodowego? Jak używać glinki do dekontaminacji nadwozia?

Data:10-04-2022
Autor:Martyna Jędruch
Glinka do lakieru to jeden z produktów stosowanych w celu oczyszczenia karoserii. Zwykle glinkowanie stanowi pewien etap w przygotowaniu lakieru do woskowania lub do odświeżenia jego powłoki. Dlaczego warto się na to glinkowanie zdecydować?
Czytaj więcej >

Nieoczywiste zastosowania preparatu wielofunkcyjnego WD-40, cz. I. Co z jego pomocą usuniemy z samochodu?

Data:08-04-2022
Autor:Martyna Jędruch
Popularny preparat WD-40, choć w nazwie ma „wielofunkcyjny”, w rzeczywistości wykorzystywany jest w zaskakująco małym zakresie swoich możliwości. Tymczasem wielość jego możliwych zastosowań w obrębie samochodu naprawdę robi wrażenie. Do czego możecie używać WD-40 w swoim aucie?
Czytaj więcej >

Jak często powinno się wymieniać opony w samochodzie? Co decyduje o żywotności opon?

Data:06-04-2022
Autor:Piotr Żaczek
Szeroko rozumiana zdatność opony do użycia to dość skomplikowany temat. Na tyle skomplikowany, że doczekał się już całej masy mitów krążących pomiędzy kierowcami. A jak wyglądają fakty? Jaka jest rzeczywista żywotność opon samochodowych i jak często należy je wymieniać?
Czytaj więcej >

Usuwanie owadów z karoserii. Jakich preparatów należy do tego użyć?

Data:04-04-2022
Autor:Piotr Żaczek
Owady przyklejone do karoserii nie tylko wpływają na estetyką auta, ale i na stan powłoki lakierniczej oraz elementów chromowanych. Dlatego stworzono specjalne preparaty, które służą jedynie o ich usuwania. Co to za preparaty i w jaki sposób należy ich używać?
Czytaj więcej >

Tabela ciśnień w oponach samochodowych. Jakie ciśnienie w oponie możemy uznać za odpowiednie?

Data:02-04-2022
Autor:Piotr Żaczek
Opony to jedne z absolutnie najważniejszych elementów każdego samochodu. Ale żeby opony mogły pracować prawidłowo, niezbędne jest odpowiednio dobrane ciśnienie. Bez dobrego ciśnienia nie ma dobrej pracy opon i dobrej jazdy. Dlaczego?
Czytaj więcej >

Jak samodzielnie przeprowadzić wymianę tłumika końcowego. Czy i kiedy warto się tego podejmować?

Data:31-03-2022
Autor:Piotr Żaczek
Wymiana końcowej część układu wydechowego możliwa jest do przeprowadzenia przez średniozaawansowanego mechanika-amatora. Nie znaczy to jednak, że przeprowadzić można ją w dowolnych warunkach i bez odpowiedniego przygotowania. Czego będziecie do tego potrzebować?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Opole – poradnik zakupowy dla mieszkańców Opola i okolic

Data:29-03-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Kupowanie części samochodowych byłoby całkiem przyjemne, gdyby nie te ich ceny. Ale przecież nie musisz wcale przepłacać za coś, co można kupić taniej. Jak to zrobić? Zobacz, gdzie i jak możesz kupować tanie części samochodowe w Opolu i okolicach.
Czytaj więcej >

Nieoczywiste zastosowania płynu do spryskiwaczy. W jaki sposób możecie go wykorzystać zimą w domu i w samochodzie?

Data:27-03-2022
Autor:Martyna Jędruch
Do czego można użyć płynu do spryskiwaczy? Oczywiście, do spryskiwania szyb w samochodzie. Jednak lista możliwych zastosowań wcale na tym się nie kończy. Zobaczcie, do czego jeszcze możecie wykorzystać swój zimowy płyn do spryskiwaczy.
Czytaj więcej >

Czym jest gwarancja na opony? Jak długo gwarancja ta obowiązuje, jak działa i co obejmuje?

Data:25-03-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Kiedy coś złego stanie się z oponą, jedną z pierwszych myśli kierowcy może być powołanie się na gwarancję producenta. Czy jednak zawsze jest to właściwe rozwiązanie? Co taka gwarancja obejmuje, jak długo trwa i od którego momenty należy ją liczyć
Czytaj więcej >

Od kiedy tankujemy zimowe paliwo do samochodu? Czy warto je stosować i co nam to daje?

Data:23-03-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Zgodnie z polskimi przepisami zimowe wersje paliw muszą być dostępne na stacjach benzynowych od 16 listopada. Czym paliwa te różnią się od pozostałych wersji? Z jakimi jeszcze paliwami stykają się polscy kierowcy w ciągu roku?
Czytaj więcej >

Jak wygląda zużywanie się baterii w autach elektrycznych? Po jakim czasie wydajność baterii zaczyna spadać?

Data:21-03-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Idea elektromobilności z każdej strony wydaje się niezwykle atrakcyjna, jednak jej ostateczna ocena zależy obecnie od jednego, kluczowego elementu – od wydajności baterii w samochodach elektrycznych oraz od tempa ich degradacji. Jak wygląda to obecnie, a jak może wyglądać wkrótce?
Czytaj więcej >

Jak korzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych? Jak przebiega zwyczajowa procedura ładowania baterii w takim aucie?

Data:19-03-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Tak jak do napełniania baku samochodu spalinowego niezbędne są stacje benzynowe, tak do zasilania baterii każdego auta elektrycznego służą stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W jaki sposób należy z takich stacji korzystać?
Czytaj więcej >

Czym jest dressing do opon? Jak należy poprawnie używać tzw. czernideł?

Data:17-03-2022
Autor:Martyna Jędruch
Powoli zbliżający się przełom zimy i wiosny to dobry moment na przypomnienie sobie roli i znaczenia dressingów do opon, czyli inaczej czernideł. W jakim celu warto ich używać? Jak to robić? Czym kierować się przy wyborze konkretnych preparatów?
Czytaj więcej >

Domowa ładowarka samochodu elektrycznego w 5 krokach. Jak zamontować wallbox we własnym domu?

Data:15-03-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Posiadanie własnego dystrybutora paliwa pod domem byłoby trudne, ale własna ładowarka do samochodu elektrycznego to żaden problem. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce może być z tym różnie. Dlaczego? Czego będzie wymagała od Was instalacja własnego wallboxa?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Rybnik – poradnik zakupowy dla mieszkańców Rybnika i okolic

Data:13-03-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Części samochodowe do każdego typu aut posiadają własną specyfikę. Poznanie ich charakterystyki pomaga sprawniej poruszać się na rynku i dokonywać zawsze rozsądnych wyborów. Jak różnice te mogą wpływać na ceny i dostępność części samochodowych w Rybniku?
Czytaj więcej >

Bezpieczne ładowanie baterii w samochodzie elektrycznym, cz. II. Jakich zasad naprawdę warto przestrzegać?

Data:11-03-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
W przypadku aut elektrycznych, kwestie bezpieczeństwa podczas procesu zasilania baterii są równie ważne, jak podczas napełniania paliwem baku samochodów spalinowych. Zapraszamy na II część artykułu omawiającego to jakże ważne zagadnienie.
Czytaj więcej >

Czym jest czujnik MAF sensor? Jakim usterkom najczęściej ulega? Jak można go sprawdzić i kiedy wymienić?

Data:09-03-2022
Autor:Piotr Żaczek
MAF sensor tylko pozornie jest prostym czujnikiem o prostej budowie i równie prostym działaniu. Również pozornie prostą rzeczą jest ustalenie, dlaczego uległ awarii i czy to na pewno on jest przyczyną pojawiających się ciągle problemów z silnikiem. Jak wygląda to w rzeczywistości?
Czytaj więcej >

Systemy ładowania aut elektrycznych. Jakie rodzaje i typy ładowarek samochodowych są obecnie w użyciu?

Data:07-03-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Co jest niezbędne do naładowania samochodu elektrycznego? Ładowarka! To prawda, choć nie każdy zdaje sobie sprawę, że to, co zwykle nazywamy ładowarką, niekoniecznie musi nią być naprawdę. Co więc jest tą ładowarką, gdzie można ją znaleźć i w jaki sposób ona działa?
Czytaj więcej >

Bezpieczne ładowanie baterii w samochodzie elektrycznym, cz. I. O czym należy pamiętać, podpinając auto do sieci elektrycznej?

Data:05-03-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Auta elektryczne to proekologiczna nowość o wielu ciekawych zaletach, ale czy ich ładowanie jest bezpieczne? Czy właściciele „elektryków” powinni zachowywać szczególną ostrożność i co może grozić, gdy ostrożność ta nie zostanie zachowana?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  50