Opel Zafira B Family, produkowany w latach 2006-2014, to samochód rodzinny. Ze względu na swoją obszerność, często wybierany nie tylko przez kierowców z dziećmi, ale i tych ceniących sobie komfort i wygodę jazdy oraz większą ilość miejsca w pojeździe. Jednym z elementów, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie jego systemów elektrycznych, są bezpieczniki. Elementy stosunkowo małe, do których wymiany nie potrzebujemy pomocy fachowca.
Iveco Daily IV, produkowany w latach 2006-2011, to popularny samochód dostawczy, ceniony za swoją niezawodność i wytrzymałość. Jak każdy pojazd może jednak ulec awarii, niekoniecznie wymagającej ingerencji fachowca. O czym mowa? Oczywiście, o przepalonych bezpiecznikach. Te niby małe i nierzucające się w oczy elementy odpowiadają za ochronę instalacji elektrycznej. Jeśli dojdzie do ich uszkodzenia, wystarczy jedynie zlokalizować odpowiedni bezpiecznik i wymienić go na nowy. I, co najważniejsze, możemy zro
Jesteś właścicielem Forda Mondeo wyprodukowanego w latach 2010-2014? Zauważyłeś w aucie problemy z układem elektrycznym? Jeśli na oba te pytania odpowiedziałeś twierdząco i nie zlokalizowałeś jeszcze przyczyny awarii, warto przyjrzeć się znajdującym się w pojeździe skrzynkom z bezpiecznikami. Nie wiesz, jak się do nich dostać? Dziś Ci w tym pomożemy!
Wymiana akumulatora potrafi być czynnością stresującą nawet nie przez to, jak przebiega, ale co dzieje się w jej następstwie. A dziać mogą się rozmaite rzeczy, poczynając od błędów ESP i ABS, na informacji o awarii czujników ciśnienia w oponach kończąc. Dlaczego tak się dzieje?
Materiały z recyklingu w oponach samochodowych to żadna nowość, używa się ich od wielu lat. Nigdy jednak wcześniej żadna marka nie posunęła się tak daleko, jak Continental ze swoimi oponami UltraContact NXT. Jakie przyniosło to efekty? Czy „gumy” robione z ryżu i starych butelek w ogóle mają sens?
Fiat Grande Punto, produkowany w latach 2005-2012, to popularny model samochodu kompaktowego, który zdobył uznanie za swoją niezawodność, ekonomiczność oraz nowoczesny design. Jedną z czynności, którą wykonujemy, w celu konserwacji oraz zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania jest wymiana bezpieczników, zabezpieczających różne obwody elektryczne pojazdu przed uszkodzeniem. Jednakże nie każdy kierowca jest świadom, gdzie znajdują się odpowiednie komponenty.
Audi A3 i S3 8L, produkowane w latach 1996-2003, to kompaktowe samochody klasy premium, znane z wysokiej jakości wykonania i zaawansowanej technologii. Podobnie jak ich poprzednicy wyposażone są w skrzynki z bezpiecznikami, z których każdy ma przypisany konkretny numer i odpowiada za określoną funkcję. Nie ulega wątpliwości, że prawidłowa lokalizacja komponentu i odpowiednia interpretacja jego elementów jest kluczowa dla utrzymania pojazdu w dobrym stanie.
Kontrolka poziomu płynu chłodniczego to zaledwie jeden z wielu wskaźników mogących pojawić się na desce rozdzielczej Waszych aut. I choćby z tego tylko powodu jej zapalenie się nie zawsze przykuwa uwagę kierowcy. A czy powinno? Zdecydowanie tak. Dlaczego? Co może oznaczać świecąca się kontrolka płynu chłodniczego?
Jedną z najczęstszych przyczyn awarii układu klimatyzacji jest brak czynnika chłodniczego. Czynnik ucieka, klimatyzacja przestaje działać. Jednak samo jej powtórne napełnienie sprawy nie załatwi. Dlaczego?
Klocki hamulcowe TRW z serii Sinter Street to propozycja dla motocyklistów o nieco większych wymaganiach względem możliwości sportowej jazdy. Ten konkretny model możemy uznać za idealny dla maszyn usportowionych, ale jeszcze nie tych mocno sportowych. Dlaczego?
Pomysł stojący za opracowaniem klocków hamulcowych TRW z powłoką COTEC miał na celu uniknięcie problemów z hamulcami na etapie ich docierania. Czy powstała na potrzeby tych klocków technologia spełniła swoje zadanie? Co zmieniła powłoka COTEC w codziennym użytkowaniu samochodu?
Wiele systemów samochodowych wpływa na komfort kierowców i pasażerów, ale mało które chronią również ich zdrowie. Do tej drugiej grupy należą systemy wymiany powietrza w kabinie pasażerskiej, oparte o najnowsze, najbardziej innowacyjne filtry kabinowe – dokładnie takie, jak filtry kabinowe CareMetix od Mahle. Co potrafią te właśnie filtry?
Czy zestawy hamulców dedykowane samochodom elektrycznym mają sens? Co dają nam klocki i tarcze hamulcowe projektowane z myślą o „elektrykach”? Na przykładzie Brembo Beyond EV możemy określić, że coś w tym pomyśle jest. Ale już Wy sami musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest to wystarczające duże „coś”, by zdecydować się na taki właśnie zestaw.
Opony letnie Dębicy z serii Presto to dobry przykład opon ekonomicznych o wysokich osiągach i naprawdę wysokim komforcie jazdy. Cała seria składa się obecnie z 5 modeli różniących się od siebie nieraz naprawdę mocno. Które z nich powinny zyskać Waszą uwagę?
Dlaczego hamulce piszczą? Winę za to ponoszą drgania powstające na styku klocka z tarczą hamulcową. Wielu producentów szuka sposobów na powstrzymanie tych drgań, stosując m.in. specjalne podkładki tłumiące. W ten sposób postanowiła rozwiązać problem marka Textar, oferując nam klocki hamulcowe Textar Q+ z taką właśnie wkładką. Jakie są tego efekty?
Poszukiwanie części samochodowych w Warszawie może być czasochłonne i frustrujące, jednak istnieje bardzo prosty sposób na uczynienie tego procesu znacznie łatwiejszym. Jeśli jesteś kierowcą mieszkającym w stolicy i potrzebujesz wysokiej jakości części zamiennych do swojego samochodu, koniecznie powinieneś zacząć od odwiedzenia sklepu internetowego iParts.pl.
Chęć zaoszczędzenia na różnych wydatkach bardzo często prowadzi do nawyków szkodliwych dla silnika i kończących się mniej lub bardziej poważnymi awariami. Sprawdźcie, czy i Wy sami nie popełniacie któregoś z tych dość popularnych błędów?
Wbrew temu, co można by sądzić, auto należy przygotowywać nie tylko do zimy, ale również do wiosny. Dlaczego? Co sprawia, że wiosna okazuje się nieraz nawet trudniejsza dla samochodu niż owiana złą sławą zima? Sprawdźcie naszą checklistę rzeczy, o jakich nie wolno podczas takich przygotowań zapomnieć?
Wiosenne porządki w domu czy w ogrodzie to norma, a w samochodzie? Te normą nie są, a powinny. Dlaczego? Ponieważ przez tych kilka zimowych miesięcy w naszych autach gromadzi się wszystko to, co znaleźć się w nich nie powinno. I wiosną należy to koniecznie usunąć.
Seria Xtra od marki Brembo to doskonały przykład na to, dlaczego warto wybierać klocki i tarcze hamulcowe nie tylko od jednego producenta, ale przede wszystkim z jednego zestawu. Co przemawia za taką decyzją? Dlaczego klocki i tarcze hamulcowe z serii Brembo Xtra najlepiej sprawdzają się razem w jednym układzie?