Artykuły

Gdzie kupić części do samochodów zabytkowych? Podpowiadamy nieoczywiste rozwiązania

Data:29-07-2019
Autor:Krystian Mączyński
Jeśli jesteś właścicielem samochodu, który z racji wieku kwalifikuje się do kategorii zabytków, masz wielkie szczęście. I tak zapewne sam o sobie sądziłeś aż do momentu, w którym trzeba było w Twoim pięknym "cacku" coś wymienić. Bo skąd teraz wziąć części do zabytkowego auta? Jak to zrobić, by znaleźć tę właściwą, najlepiej oryginalną, i jednocześnie nie wydać na to fortuny?
Czytaj więcej >

Ile warte są części samochodowe z Chin? Czy opłaca się kupować chińskie zamienniki?

Data:27-07-2019
Autor:Dominik Kakietek
Temat części samochodowych sprowadzanych z Chin i opłacalności ich użytkowania jest jednym z gorętszych tematów w internecie. Co gorsza, jest to temat ciągle niewyjaśniony. Dlatego w miarę naszych możliwości postaramy się go przedstawić nie tylko z punktu widzenia sklepu z częściami zamiennymi, ale i z perspektywy zwykłego kierowcy.
Czytaj więcej >

Jak rozpoznać objawy uszkodzenia sprzęgła wiskotycznego? Dlaczego nowe sprzęgła czasem nie działają?

Data:25-07-2019
Autor:Daniel Bień
Konsultując z naszymi ekspertami wybór sprzęgła wiskotycznego, często zadajecie im pytanie o to, „czy na pewno będzie działać?”. Wiemy, że pytanie to podykotowane jest złymi doświadczeniami wielu z Was. Dlatego postaramy się wyjaśnić, jak dochodzi do zużycia „wiskozy”, dlaczego niektóre nowe sprzęgła wiskotyczne nie działają i jak rozpoznać, że są uszkodzone.
Czytaj więcej >

Czym jest system ISOFIX? Co sprawia, że dzięki niemu foteliki dziecięce są znacznie bezpieczniejsze?

Data:23-07-2019
Autor:Dominik Kakietek
Za każdym razem, gdy pytacie nas o foteliki dziecięce, "ale te najlepsze", my odpowiadamy jedno: ISOFIX. Problem w tym, że choć ISOFIX w Europie jest standardem już od ponad 10 lat, nadal nie wszyscy znają to rozwiązanie. Czas uzupełnić te niedobory wiedzy i wyjaśnić, czym jest ISOFIX, dlaczego jest taki dobry i jak bardzo różni się od standardowego mocowania fotelików dziecięcych za pomocą pasów bezpieczeństwa?
Czytaj więcej >

Czym różnią się światła postojowe od pozycyjnych? W jakich sytuacjach możemy zastępować jedne drugimi?

Data:19-07-2019
Autor:Krystian Mączyński
Różnica pomiędzy światłami postojowymi i pozycyjnymi jest źródłem ciągłego zamieszania. Wynika to zarówno ze szczegółowych przepisów, jak i z konstrukcji poszczególnych modeli samochodów. Jak to jest z tymi światłami postojowymi i pozycyjnymi? W jakiej sytuacji możemy traktować je zamiennie, a w jakich nie wolno nam tego robić?
Czytaj więcej >

Kolumna MacPhersona. Czym jest, jak powstała i dlaczego ciągle jest stosowana?

Data:17-07-2019
Autor:Daniel Bień
Konstruktorzy i producenci samochodów od zawsze dążyli do osiągnięcia jak najlepszego stosunku jakości do ceny. Ich marzeniem było wytwarzanie aut tanich i jednocześnie doskonałych. Nawet jeśli nie wychodziło im to w przypadku samochodów, często osiągali doskonałe wyniki w konstrukcji poszczególnych podzespołów. Najlepszym przykładem tego jest kolumna MacPhersona.
Czytaj więcej >

Chłodnica oleju. Czym jest, jak działa i w jaki sposób rozpoznać objawy jej uszkodzenia?

Data:15-07-2019
Autor:Dominik Kakietek
Od naszych ekspertów, z którymi kontaktujecie się w razie problemów z doborem części zamiennych, wiemy, że coraz częściej pytacie o chłodnicę oleju. Macie wątpliwości co do jej rodzaju, celowości stosowania, a czasem nawet określenia, czy część ta uległa uszkodzeniu. I właśnie ewentualne uszkodzenie chłodnicy oleju wymaga szczegółowego omówienia. Dlaczego? Ponieważ może ono doprowadzić nawet do zniszczenia silnika.
Czytaj więcej >

Silnik z systemem VTEC. Na co uważać i jak powinna wyglądać jego eksploatacja?

Data:13-07-2019
Autor:Daniel Bień
"Mam auto z silnikiem VTEC. Mój mechanik stwierdził, że muszę na ten silnik bardzo uważać, a przecież słyszałem, że te jednostki w ogóle się nie psują. Jak to jest?" – z podobnymi pytaniami nasi eksperci spotykają się regularnie. I nic dziwnego, bo faktycznie, jak to jest, że choć silniki VTEC mają tak dobrą opinię, mechanicy często zalecają podchodzić do nich ze szczególną troską? Czas to wyjaśnić.
Czytaj więcej >

Dla akumulatora upał jest groźniejszy niż mróz. Sprawdź, czym grożą mu wysokie temperatury

Data:12-07-2019
Autor:Piotr Żaczek
Jeśli sądziliście, że wraz z końcem zimy skończą się wszelkie problemy z akumulatorami, to bardzo źle sądziliście. Jak pokazują badania oraz długotrwałe testy drogowe, to wcale nie zima stanowi największe zagrożenie dla baterii samochodowych. Najgorszym, co może je spotkać, to wysoka temperatura prowadząca zarówno do chwilowego rozładowania akumulatora, jak i do jego przyśpieszonego starzenia.
Czytaj więcej >

System ogrzewania postojowego Webasto. Czym jest, jak działa i czy warto w niego inwestować?

Data:11-07-2019
Autor:Dominik Kakietek
Jeden z naszych stałych klientów napisał do nas niedawno z pytaniem, czy wiemy, co to jest Webasto i czy naszym zdaniem warto w to inwestować. Ponieważ pytań tego typu pojawiało się już kilka, postanowiliśmy odpowiedzieć na nie w formie artykułu. Otóż wiemy, czym jest Webasto. Jeśli zaś chodzi o opłacalność tej inwestycji, wszystko zależy od tego, jak bardzo cenicie sobie komfort i jak mocno zależy Wam na dobrym stanie silnika.
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  45