Artykuły

Jak nie zapomnieć o przeglądzie technicznym swojego auta? W iParts.pl mamy na to sposób!

Data:26-02-2021
Autor:Daniel Bień
Szybkie tempo i natłok spraw nie sprzyjają pamiętaniu o wszystkim, co zapamiętania wymaga. Stąd też wiele rozwiązań mających na celu odciążenie naszej pamięci, abyśmy mogli skupić się na rzeczach naprawdę istotnych. Jednym z takich rozwiązań jest propozycja iParts.pl, pozwalająca uniknąć problemów z zapomnieniem o przeglądzie technicznym samochodu. Na czym ona polega?
Czytaj więcej >

Tarcza kotwiczna, czyli osłona tarczy hamulcowej. Czym jest, do czego służy i co warto wiedzieć o jej wymianie?

Data:24-02-2021
Autor:Piotr Żaczek
Tarcza kotwiczna to dość spory, ale jednocześnie bardzo skromny element układu hamulcowego, w którym wykorzystano hamulce bębnowe. Na co dzień tarczy kotwicznej w ogóle nie widzimy, ponieważ schowana jest za tarczą hamulcową. Jednak mimo iż niewidoczna, pełni w układzie bardzo ważną rolę. Jaką?
Czytaj więcej >

Jak kupować części samochodowe w Białymstoku? Poradnik konsumencki dla mieszkańców Białegostoku i okolic

Data:22-02-2021
Autor:Daniel Bień
Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego, niż zakup części zamiennych do swojego auta. Wchodzimy na stronę sklepu motoryzacyjnego, wyszukujemy daną część, zamawiamy i po wszystkim. To prawda, ale z jednym ważnym zastrzeżeniem – tak wygląda proces zakupowy jedynie w najlepszych sklepach internetowych, takich jak iParts.pl.
Czytaj więcej >

Wybór i montaż samochodowej kamery cofania. W jaki sposób możecie zrobić to całkowicie samodzielnie?

Data:20-02-2021
Autor:Daniel Bień
Jeszcze nie tak dawno za zestaw kamery cofania w samochodzie dopłacało się do jego ceny niemałe pieniądze. Dziś zestawy takie, i to w naprawdę najróżniejszych wersjach, dostępne są normalnie na rynku motoryzacyjnym. Wystarczy wybrać, zamówić dostawę do domu i zamontować. Samodzielnie? Jak najbardziej! Jeśli tylko czujecie się mocni w przeciąganiu kabli.
Czytaj więcej >

Samochodowy tłumik końcowy. Czym jest, do czego służy i czym należy kierować się przy wyborze nowego?

Data:18-02-2021
Autor:Piotr Żaczek
Wydech w samochodzie to układ zaskakująco skomplikowany i bardzo mocno wpływający tak na działanie samochodu, jak i na komfort jazdy uzyskiwany przez kierowcę. Jednym z elementów tego układu jest tłumik końcowy. Ta zazwyczaj niepozorna puszka pełni ważną rolę w całym układzie, a przy tym ma znaczenie dla estetyki samochodu.
Czytaj więcej >

Indeks prędkości i nośności opon samochodowych. Co koniecznie należy wiedzieć o tych oznaczeniach?

Data:14-02-2021
Autor:Daniel Bień
Eksperci z branży motoryzacyjnej dość zgodnie twierdzą, iż cały czas nie doceniamy znaczenia opon samochodowych. Wynika to z kilku elementów, wśród których brak dostatecznej wiedzy na temat pracy i zachowania się opony podczas jazdy, należy umieścić na bardzo wysokim miejscu. W tym również brak wiedzy o tym, czym są indeksy prędkości oraz nośności opony.
Czytaj więcej >

Norma Euro 6d. Od kiedy obowiązuje, jakie zmiany wprowadza i na czym w ogóle polega?

Data:12-02-2021
Autor:Piotr Żaczek
Troska o ekologię przybiera różne postacie. W branży motoryzacyjnej ostatnich lat przejawia się to głównie w narzucanych przez UE ograniczeniach emisji dwutlenku węgla. Kolejny próg takich właśnie ograniczeń został przekroczony równo z dniem 1 stycznia 2021 roku, po wejście w życie normy Euro 6d. Jakich zmian możemy się z tego powodu spodziewać?
Czytaj więcej >

Płyn, koncentrat czy tabletki? Która forma samochodowego płynu do spryskiwaczy sprawdzi się najlepiej w Waszym przypadku?

Data:10-02-2021
Autor:Daniel Bień
Oferta samochodowych płynów do spryskiwaczy jest obecnie na tyle rozbudowana, że przeglądając dostępne w naszym sklepie produkty, możecie poczuć się już nieco zagubieni. Nie dość bowiem, że płyny te dzielą się na letnie i zimowe, to na dodatek występują w aż trzech postaciach – jako płyn, koncentrat lub w formie tabletek. I teraz pytanie: co wybrać?
Czytaj więcej >

Opony dla samochodów elektrycznych i z napędem hybrydowym. Czym różnią się od standardowych opon do aut z silnikami spalinowymi?

Data:08-02-2021
Autor:Daniel Bień
Zwrot branży motoryzacyjnej w kierunku napędu elektrycznego to zapowiedź wielu poważnych zmian. Jedną z nich jest przestawianie się producentów części na wytwarzanie elementów dostosowanych do potrzeb typowych dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Czy to samo dotyczy także producentów opon?
Czytaj więcej >

Szukasz sposobu na rozreklamowanie swojego warsztatu samochodowego? Z iParts.pl dotrzesz do tysięcy potencjalnych klientów

Data:06-02-2021
Autor:Piotr Żaczek
Reklama jest dźwignią handlu. Bez względu na to, jak dobrym jesteś mechanikiem, jak doskonałej jakości usługi oferujesz, bez odpowiedniej promocji nie zyskasz klientów, którzy będą gotowi z nich skorzystać. Właśnie dlatego na iParts.pl stworzyliśmy rozwiązanie, które pomoże Ci w tym właśnie zakresie. Na czym ono polega?
Czytaj więcej >
Nowa seria świec zapłonowych Iridium Long Life od Denso. W jakich autach mogą być montowane?
Świece zapłonowe Iridium Long...

Nowa seria świec zapłonowych Iridium Long Life od Denso. W jakich autach mogą być montowane?

Data:04-02-2021
Autor:Daniel Bień
Marka Denso to światowy lider wśród producentów części do układów zapłonowych pojazdów silnikowych. Wieloletnie doświadczenie i silna pozycja na rynku pozwalają inżynierom Denso wypuszczać regularnie nowe produkty o bardzo wysokiej jakości. Ich ostatnim dziełem okazała się nowa seria świec zapłonowych Iridium Long Life. Co warto wiedzieć o tych nowych świecach?
Czytaj więcej >

Jak kupować części samochodowe w Szczecinie? Poradnik konsumencki dla kierowców ze Szczecina i okolic

Data:02-02-2021
Autor:Daniel Bień
Wraz ze wzrostem liczby samochodów poruszających się po naszych drogach, rośnie też zapotrzebowanie na części zamienne. Te można znaleźć u wielu mniej lub bardziej wyspecjalizowanych podmiotów, oferujących części samochodowe w Szczecinie nieraz po zaskakująco niskich cenach. Czy z ofert tego rodzaju warto korzystać?
Czytaj więcej >

Wymiana łożyska oporowego amortyzatora. Kiedy i jak należy ją przeprowadzić?

Data:31-01-2021
Autor:Daniel Bień
Zdaniem ekspertów łożysko amortyzatora to jedno z najważniejszych łożysk, jakie możemy znaleźć w samochodach posiadających kolumnę MacPhersona. To właśnie łożysko stanowi część obrotową kolumny i jeśli ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu, pojawi się cały szereg objawów wpływających na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Właśnie dlatego uszkodzone łożysko oporowe amortyzatora powinno zostać natychmiast wymienione, zaraz po zauważaniu pierwszych oznak jego awarii. Jak należy to zrobić?
Czytaj więcej >

Klimatyzacja samochodowa zimą. Dlaczego należy ją uruchamiać i czemu nie wolno czekać z naprawą aż do wiosny?

Data:29-01-2021
Autor:Daniel Bień
Mogłoby się wydawać, że zimą klimatyzacja samochodowa przestaje być potrzebna. A skoro nie jest potrzebna, nie trzeba jej uruchamiać. Jeśliby zaś doszło do jej uszkodzenia, z naprawą można spokojnie poczekać aż do wiosny. Nic bardziej mylnego!
Czytaj więcej >

Części samochodowe w Krakowie – poradnik zakupowy dla mieszkańców Krakowa i okolic

Data:27-01-2021
Autor:Piotr Żaczek
Ze względu na oczywiste ograniczenia, większość motoryzacyjnych sklepów stacjonarnych w Krakowie posiada na stanie części zamienne jedynie do najbardziej popularnych modeli aut w naszym kraju. Co jednak, jeśli jesteś właścicielem mniej popularnego lub wręcz rzadkiego samochodu i przytrafi Ci się nagła awaria?
Czytaj więcej >

Części samochodowe w Gdańsku – poradnik zakupowy dla mieszkańców Gdańska i całego Trójmiasta

Data:25-01-2021
Autor:Daniel Bień
Jeśli zakup nowej części do samochodu nie jest podyktowany potrzebą chwili, możesz go odpowiednio wcześniej zaplanować i dokładnie przejrzeć oferty wszystkich możliwych dostawców. Jeśli jednak do zakupu zmusi Cię awaria czy inna nagła sytuacja, nie ma czasu do stracenia.
Czytaj więcej >

Jak zadbać o auto napędzane LPG? Co należy zrobić, wymienić i wiedzieć o działaniu instalacji gazowej w niskich temperaturach

Data:23-01-2021
Autor:Daniel Bień
Jak każdy inny rodzaj napędu, również LPG ma swoje wady i zalety. Do zalet z całą pewnością możemy zaliczyć niskie koszty eksploatacji samochodów na gaz, do wad z kolei konieczność dbania o kolejny układ samochodowy. A dbać o instalację LPG trzeba bardzo starannie, zwłaszcza zimą, kiedy narażona jest na największe ryzyko uszkodzenia. Na co właściciele aut napędzanych gazem powinni szczególnie uważać? Co koniecznie powinni robić przed każdą kolejną zimą?
Czytaj więcej >

Jak przygotować samochód do sezonu zimowego? Co możesz zrobić we własnym zakresie. Jakim urządzeniem warto się przy tym wspomóc?

Data:21-01-2021
Autor:Daniel Bień
Mróz, lód, śnieg i sól na drogach – wszystko to i znacznie więcej czeka na polskich drogach na każdego kierowcę. Aby test zwany zimą przejść z oceną pozytywną, każdy z Was musi przygotować nie tylko siebie, ale przede wszystkim swoje auto. Przygotowania takie zajmą Wam wprawdzie co najmniej dobrych kilka godzin, jednak dzięki temu na wiosnę Wasz samochód nie będzie nadawał się jedynie do generalnego remontu. Na czym te zimowe przygotowania powinny polegać?
Czytaj więcej >

Jak zimą dbać o diesla? Z jakich powodów najczęściej pojawiają się problemy z rozruchem diesla po pierwszych mrozach i jak im za

Data:19-01-2021
Autor:Piotr Żaczek
Zawsze, gdy przychodzi zima, odżywają powtarzane od lat dowcipy o dieslach, które od listopada do marca powinny stać jedynie w garażu, a najlepiej na samych tylko kołkach. Faktycznie, zima dla aut z napędem Diesla nie jest nigdy łatwa i zwykle stwarza ich kierowcom więcej problemów, niż tzw. benzyniaki. Jednak zasadę tę można przełamać. W jaki sposób? Wystarczy odpowiednio zadbać o swojego diesla, a zima przestanie być straszna. Jak to zrobić?
Czytaj więcej >

Mycie auta zimą. Jak umyć samochód bez obawy o problemy, jakie może sprawić zamarzająca na karoserii woda?

Data:17-01-2021
Autor:Daniel Bień
Sól, sadza, wymieszane z pisakiem i pośniegowym błotem stanowią poważne zagrożenie dla lakieru i ogólnie dla całej karoserii. Jedynym sposobem, aby pozbyć się tego zagrożenia, jest regularne mycie samochodu. Czy jednak mycie auta zimą w ogóle jest możliwe? Czy nie okaże się co najmniej tak samo niebezpieczne, jak wspominana sól i błoto? Nie, jeśli podejdziecie do sprawy właściwie. Wyciągając wnioski z przypadków opisywanych przez klientów iParts.pl.
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  41