Artykuły

Awarie i wymiana prowadnicy zacisku hamulcowego

Autor:Krystian Mączyński
O znaczeniu układu hamulcowego nie trzeba nikogo przekonywać. Ponieważ jest to układ niezwykle złożony i wykonujący nieustanną, bardzo ciężką pracę, istnieje bardzo wiele możliwości powstania awarii w jego obrębie. Jedną z nich jest awaria prowadnic zacisku.
Czytaj więcej >

Wybór i montaż czujników parkowania krok po kroku

Autor:Krystian Mączyński
Zalet czujników do parkowania nie trzeba nawet wymieniać, gdyż wiadomo, że są one przydatne w naprawdę wielu sytuacjach. Zarówno na dużym parkingu przed supermarketem, jak i na niewielkiej przestrzeni przed blokiem. Pytaniem brzmi jednak jak wybrać, a później zamontować czujniki? O tym poniżej.
Czytaj więcej >

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Żarówki LED czy tradycyjne - co na to przepisy?

Autor:Krystian Mączyński
W Polsce, zgodnie z prawem, istnieje kilka obowiązkowych typów zewnętrznego oświetlenia pojazdów. Zalicza się do nich m.in. światła mijania, pozycyjne (przednie i tylne), a także światła cofania i te oświetlające tablicę rejestracyjną. Brak któregoś z tych światłem może skutkować mandatem, punktami karnymi, czy nawet odebraniem dowodu rejestracyjnego.
Czytaj więcej >

Uszkodzenia uszczelki głowicy silnika - objawy

Autor:Krystian Mączyński
Częstą usterką pojazdu, jakiej obawia się wielu kierowców jest przepalenie uszczelki pod głowicą. Uszkodzenie tego elementu można rozpoznać i naprawić samodzielnie - należy jedynie wiedzieć jak się do tego odpowiednio zabrać.
Czytaj więcej >

Soczewka vs odbłyśnik – na czym polega ich działanie w reflektorze?

Autor:Krystian Mączyński
Wielu producentów samochodów w produkcji stawia na lampy zbudowanej ze zwykłej żarówki i odbłyśnika. Inną, rzadziej wykorzystywaną opcją jest zaś specjalna soczewka.
Czytaj więcej >

Akumulator kontra zima

Autor:Krystian Mączyński
Zima to zmora każdego kierowcy. To właśnie wtedy samochód musi stawić czoła niskim temperaturom, śnieżnej plusze i śliskiej nawierzchni. Nie da się więc ukryć, że zima do nie tylko sprawdzian dla kierowcy, ale także dla samego auta, a przede wszystkim niektórych części. Doskonałym przykładem takiej części jest m.in. akumulator.
Czytaj więcej >

Gdzie jest czujnik położenia wału?

Współczesne samochody osobowe praktycznie wszystkich marek posiadają bardzo rozbudowaną i zaawansowaną technologicznie elektronikę. Konstrukcja aut jest naszpikowana bardzo wieloma czujnikami pomiarowymi, które są odpowiedzialne za pomiar parametrów pracy poszczególnych podzespołów samochodu. Jednym z ważniejszych pod tym względem modułów pomiarowych jest bez wątpienia czujnik położenia wału korbowego.
Czytaj więcej >

Jak wyjąć akumulator?

Akumulator, jak każdy inny element mechaniczny znajdujący się w samochodzie, z czasem ulega zużyciu i wymaga wymiany na nowy. Podpowiadamy, jak bezpiecznie i szybko wymontować akumulator z samochodu.
Czytaj więcej >

Opony Run Flat - co to jest?

Opony typu Run Flat to owoc pogoni rynku motoryzacyjnego za oponami, które pozwalałyby na kontynuowanie jazdy mimo utraty ciśnienia. Jako pierwsza, już w 1987 roku, Run Flaty zaproponowała firma Bridgestone. Na czym polega sekret opon tego typu? Na ile opłacalne jest ich stosowanie?
Czytaj więcej >

W jakim zakresie można zmieniać rozmiar opon?

Tuning aut jest aktualnie bardzo modny. Wielu polskich kierowców decyduje się m.in. na modyfikacje opon i felg. Trend stał się na tyle popularny, że dostrzegli to nawet producenci samochodów. Fabryczne pojazdy coraz częściej wyposaża się bowiem w większe felgi i szersze opony.
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  35