Artykuły

Jak i dlaczego warto regularnie serwisować hamulce bębnowe?

Data:09-01-2020
Autor:Dominik Kakietek
Hamulce bębnowe znane są ze swojej trwałości oraz z tego, iż stanowią układ niemal bezobsługowy. Pamiętajcie jednak, że „niemal” to nie to samo co „zupełnie”! Hamulce bębnowe również wymagają okresowych przeglądów, konserwacji, a czasami nawet wymiany. Na szczęście nie są to czynności ani skomplikowane, ani wymagające pod względem finansowym.
Czytaj więcej >

Rozrząd. Jak działa? Jak o niego dbać? O czym pamiętać podczas jego wymiany?

Data:07-01-2020
Autor:Daniel Bień
Układ rozrządu stanowi element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania praktycznie każdej współczesnej jednostki napędowej. Jest to mechanizmem bardzo złożony, który podczas eksploatacji poddawany jest bardzo dużym obciążeniom. Właśnie dlatego wszelkie błędy związane z jego konserwacją mogą okazać się naprawdę kosztowne. Jak więc prawidłowo dbać o rozrząd?
Czytaj więcej >

Co warto wiedzieć o wtrysku podtlenku azotu (NOS)? Jak przedstawia się opis instalacji tego typu dopalacza?

Data:05-01-2020
Autor:Piotr Żaczek
Kolejnym rozwiązaniem trafiającym do „cywilnych” pojazdów ze sportów motorowych jest tzw. nitro, zwane też dopalaczem. Ten niezwykły gaz o prostym składzie po dostaniu się do silnika potrafi wygenerować ogromną moc, przekładającą się na wzrost osiągów samochodu. Jak wygląda instalacja podtlenku azotu? O czym należy wiedzieć przed założeniem wtrysku NOS?
Czytaj więcej >

Gniazdo zapalniczki. Najczęstsze przyczyny awarii i naprawa ewentualnych uszkodzeń

Data:03-01-2020
Autor:Dominik Kakietek
Gniazdo zapalniczki we współczesnych samochodach od kilku już lat przestało służyć wyłącznie jako sposób na odpalanie papierosów. Obecnie z gniazda tego korzystają różne urządzenia będące na wyposażeniu aut osobowych i nie tylko. Pod warunkiem, że gniazdo zapalniczki w ogóle działa. A co zrobić, gdy dojdzie do jego awarii? Jak rozpoznać, że problemem tkwi właśnie w gnieździe zapalniczki?
Czytaj więcej >

Jak wybrać zimowy płyn do spryskiwaczy? Na co zwracać uwagę podczas jego zakupu?

Data:01-01-2020
Autor:Piotr Żaczek
Zimowy płyn do spryskiwaczy wydaje się być czymś naprawdę mało istotnym. Często przy jego wyborze właściciele aut kierują się tak absurdalnymi wyznacznikami, jak kolor czy wielkość opakowania. Tymczasem zakup niewłaściwego płynu do spryskiwaczy może okazać się niebezpieczny zarówno dla samochodu, jak i dla jego kierowcy. Czym więc należy się kierować przy wyborze zimowego płynu do spryskiwacza? Na co zwracać uwagę w pierwszej, a na co w dalszej kolejności?
Czytaj więcej >

Opony zimowe czy uniwersalne? Poznaj najważniejsze wady i zalety obu typów ogumienia

Data:30-12-2019
Autor:Dominik Kakietek
Z punktu widzenia czysto finansowego, wybór pomiędzy oponami zimowymi i uniwersalnymi (wielosezonowymi) wydaje się być oczywisty. Jednak kiedy dokładnie przyjrzymy się charakterystyce obu typów ogumienia, sprawa przestaje być już taka prosta. Ostatecznie bardzo wiele zależy od tego, w jakich warunkach i przez kogo dane opony będą używane. Co oponach zimowych i wielosezonowych powinien wiedzieć każdy kierowca?
Czytaj więcej >

Przyszłość elektromobilności. Dlaczego branża chce rozwijać produkcję części do aut elektrycznych?

Data:28-12-2019
Autor:Daniel Bień
Sądząc po samej tylko sprzedaży samochodów z napędem elektrycznym, można by sądzić, że części do nich stanowić będą zaledwie niechciany margines produkcji zakładów motoryzacyjnych. Tymczasem już rok temu co trzecia fabryka motoryzacyjna w Polsce produkowała części do aut elektrycznych. Skąd tak wielkie zainteresowanie elektromobilnością w branży automotiv? Czy ten trend ma szansę się utrzymać?
Czytaj więcej >

Jak oszukują nas nieuczciwi mechanicy? Poznaj najczęstsze metody naciągania klientów przez nierzetelne warsztaty samochodowe

Data:26-12-2019
Autor:Piotr Żaczek
Relacja pomiędzy właścicielem samochodu a warsztatem opiera się przede wszystkim na zaufaniu. Oddając auto do naprawy, ufacie, że zajmujący się nim mechanik poprawnie rozpozna i usunie konkretną usterkę. I w większości tak właśnie jest. Zdarzają się jednak warsztaty, które różnymi metodami próbują oszukać klienta i bezczelnie „naciągnąć go na kasę”. Jak rozpoznać takie warsztaty? Jakie metody stosują i jak się przed tym bronić? Oto kilka naszych podpowiedzi.
Czytaj więcej >

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Poznaj najczęstsze przyczyny pojawiania się rdzy

Data:24-12-2019
Autor:Daniel Bień
Rdza na podwoziu prędzej czy później pojawi się każdym samochodzie. Dobrze jest wychwycić w porę ten moment i nie czekać, aż stopa naciskająca gaz wypadnie Wam na zewnątrz przez przerdzewiałą podłogę lub zbiornik benzyn zrobi się dziurawy jak sito. Im wcześniej zajmiecie się rdzą na podwoziu, tym mniej kosztować Was będzie zabezpieczenie antykorozyjne tej części auta.
Czytaj więcej >

Rdzewiejący samochód. Co robić? Jak samodzielnie poradzić sobie z korozją nadwozia i podwozia w 7 prostych krokach?

Data:22-12-2019
Autor:Piotr Żaczek
Rdza to jedno z najgroźniejszych i najbardziej niepokojących zjawisk w każdym aucie. Kiedy korozja pojawia się na samochodzie, nie wolno odkładać jej usunięcia na później. Jak w każdym innym przypadku, im później to zrobicie, tym więcej zapłacicie. A we wczesnym stadium rdzę można usunąć nie tylko samodzielnie, ale i stosunkowo małym nakładem sił i środków. Jak to zrobić?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Następna  60