Artykuły

Oleje silnikowe 10W60. W jakich samochodach mogą być stosowane?

Data:22-04-2020
Autor:Daniel Bień
Olej silnikowy 10W60 można określić mianem oleju specjalistycznego. W odróżnieniu od olejów 10W40 czy 5W30, jest to olej przeznaczony do określonego typy silników i szczególnego rodzaju aut. W niektórych sytuacjach stosowany jest również jako środek zaradczy na pewne problemy z jednostką napędową.
Czytaj więcej >

Czym są i czemu służą kierunkowe klocki hamulcowe? W jaki sposób należy je zakładać?

Data:20-04-2020
Autor:Dominik Kakietek
Powstanie kierunkowych klocków hamulcowych zawdzięczamy w głównej mierze rosnącej popularności aut z napędem hybrydowym lub samodzielnym napędem elektrycznym. Ich zadaniem jest redukcja emitowanego przez układ hamulcowy hałasu i jednocześnie utrzymanie jego dotychczasowej sprawności. Co jeszcze warto wiedzieć o klockach kierunkowych?
Czytaj więcej >

Oleje silnikowe 0W20. W pełni syntetyczne oleje nie tylko na zimę

Data:18-04-2020
Autor:Daniel Bień
Z czysto technologicznego punktu widzenia olej 0W20 należy uznać za najbardziej zaawansowany olej samochodowy – przynajmniej wśród olejów silnikowych przeznaczonych do aut osobowych. W czym tkwi jego sekret? Na czym polega wyjątkowość tego typu olejów i w jakich sytuacjach powinny być stosowane?
Czytaj więcej >

Prostowanie pogiętych felg. W jaki sposób należy się za to zabrać?

Data:16-04-2020
Autor:Piotr Żaczek
Ponieważ w tym roku wyjątkowo zimy u nas nie było, prawdopodobnie czeka nas też mniejsza fala zdarzeń drogowych kończących się uszkodzonymi i pogiętymi felgami. Jednak nie warto w przyszłości polegać jedynie na łaskawości przyrody i lepiej zawczasu przygotować się na ewentualne problemy z felgami. Bo że problemy tego typu będą się zdarzać, to pewne. Nie każdy jednak ma pewność co do tego, jak należy w takim przypadku postąpić.
Czytaj więcej >

Audi Multitronic – bezstopniowa skrzynia biegów o fatalnej opinii wśród kierowców. Czy naprawdę jest się czego obawiać?

Data:14-04-2020
Autor:Dominik Kakietek
Niewiele nazw budzi w polskich kierowcach równie wiele obaw, co „Multitronic”. Ta niesławna bezstopniowa skrzynia biegów używana w samochodach marki Audi kojarzy nam się z reguły jednoznacznie – z częstymi awariami i bardzo wysokimi kosztami napraw. Czy słusznie? Czy Multitronic to naprawdę samo zło i brak jakichkolwiek zalet?
Czytaj więcej >

Oleje silnikowe 10W30. Szeroka oferta dla silników spalinowych różnych typów

Data:12-04-2020
Autor:Daniel Bień
Niewiele olejów silnikowych ma tak szerokie zastosowanie, jak olej 10W30. Jego niezwykle uniwersalna klasa lepkości pozwala na smarowanie naprawdę szerokiej gamy silników, a sami producenci olejów mogą sobie pozwolić na praktycznie pełną dowolność w doborze bazy olejowej. Stąd też mamy do czynienia na rynku z nadzwyczaj wprost szeroką oferta olejów 10W30, przeznaczonych do pojazdów i maszyn niemal każdego rodzaju.
Czytaj więcej >

DSG, czyli dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów. Wady, zalety i zasady prawidłowej eksploatacji

Data:10-04-2020
Autor:Piotr Żaczek
Chyba w każdym kraju, w którym kierowcy przyzwyczajeni są do samochodów z manualnymi skrzyniami biegów, skrzynie automatyczne traktowane są z dużą nieufnością. Często mają też opinię zbyt delikatnych i drogich w eksploatacji. Podobne oceny dotyczą również zautomatyzowanej skrzyni biegów DSG. Czy słusznie?
Czytaj więcej >

Oleje silnikowe 15W40. Najpopularniejsze oleje mineralne na rynku

Data:08-04-2020
Autor:Daniel Bień
W dobie olejów półsyntetycznych oraz całkowicie syntetycznych, oleje powstałe na bazie mineralnej – jak omawiany tu olej 15W40 – mogą być traktowane przez wielu z Was ze sporą nieufnością. Bo czy produkty tego rodzaju w ogóle nadają się jeszcze do użycia? Czy nie okażą się szkodliwe dla nowoczesnych silników? Sprawdźcie, czego warto dowiedzieć się na ich temat.
Czytaj więcej >

Opel Easytronic – solidna konstrukcja czy przekleństwo każdego kierowcy? Poznajcie opinie o tej przekładni

Data:06-04-2020
Autor:Dominik Kakietek
Opinie na temat zautomatyzowanej skrzyni biegów Easytronic są skrajnie różne. Dla części ekspertów z dziedziny motoryzacji, Easytronic jest rozwiązaniem dokładnie takim, jakim być powinno. Inni z kolei uważają tę zautomatyzowaną skrzynię biegów za jedną z największych porażek Opla. A jaka jest prawda? Właśnie na to pytanie spróbujemy w tym artykule odpowiedzieć.
Czytaj więcej >

Świece zapłonowe Denso. Wybierz świece dostosowane do własnych potrzeb

Data:04-04-2020
Autor:Daniel Bień
Marka Denso zajmuje się wytwarzaniem świec zapłonowych od roku 1959. Mając pod pełną kontrolą proces ich projektowania oraz wytarzania, udało im się osiągnąć pozycję lidera na rynku – zarówno jeśli chodzi o świece przeznaczone na pierwszy montaż, jak i na rynek wtórny. Jak wygląda oferta świec zapłonowych Denso w tej drugiej kategorii?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Następna  66