Artykuły

iParts.pl partnerem Karty Dużej Rodziny

Data:10-05-2019
Autor:Krystian Mączyński
Karta Dużej Rodziny to inicjatywa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, funkcjonująca już od 2015 roku.
Czytaj więcej >

3 popularne mity o oponach, niemające żadnego pokrycia w rzeczywistości

Data:10-05-2019
Autor:Krystian Mączyński
Właściwy wybór i eksploatacja opon samochodowych jest jednym z tych „działów” motoryzacji, wokół którego powstało całe mnóstwo błędnych przekonań powtarzanych przez kolejne pokolenia kierowców. Czy to prawda, że na przednią oś powinniśmy zakładać lepsze opony niż na tylną? Czy można oszczędzać na indeksie prędkości? Dlaczego 3-letnia opona nie jest przestarzała? Sprawdźmy, co na ten temat mówią fakty.
Czytaj więcej >

Zapach spalonego oleju w kabinie samochodu? Sprawdź, czy nie należy wymienić uszczelki pokrywy zaworów silnika

Data:08-05-2019
Autor:Dominik Kakietek
Uszczelka pokrywy zaworów to mały, ale bardzo istotny element każdego silnika. Jej żywotność jest ograniczona, gdyż z czasem zaczyna tracić swoje właściwości uszczelniające. Dochodzi wówczas do wycieków, które mogą mieć przykre konsekwencje zarówno dla kierowcy, jak i dla samochodu. Szczególną uwagę na stan uszczelek powinni zwrócić właściciele aut z silnikami w układzie V, ponieważ układ ten wyraźnie sprzyja powstawaniu wycieków spod zaworów.
Czytaj więcej >

Starzenie się opon samochodowych. Czy 3-letnia opona nadaje się wciąż do użytku?

Data:06-05-2019
Autor:Krystian Mączyński
Zarówno w mediach, jak i wśród samych kierowców krąży wiele mitów związanych ze zjawiskiem starzenia się opon samochodowych. Zjawisko to jest wprawdzie jak najbardziej realne, jednak nie zawsze przedstawiane zgodnie z prawdą. W jakich warunkach opony starzeją się najszybciej? Co wpływa na ich „biologiczny” wiek? Czy 3-letnia opona jest już zbyt stara, aby można jej było bezpiecznie używać?
Czytaj więcej >

Spawanie plastikowego zderzaka samochodowego. W jakich przypadkach warto to robić?

Data:03-05-2019
Autor:Dominik Kakietek
Uszkodzony, a zwłaszcza pęknięty plastikowy zderzak w większości sytuacji kwalifikowany jest do wymiany. I w większości to właśnie wymiana tej części będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak w przypadku modeli, do których części są szczególnie trudno dostępne, warto pomyśleć o naprawie takiego uszkodzenia. Zwłaszcza że efekt, jaki możemy w ten sposób osiągnąć, powinien być co najmniej zadowalający.
Czytaj więcej >

Przygotowujesz się do zdjęcia opon zimowych? Sprawdź, czy nie warto już teraz pomyśleć o nowym komplecie na następny sezon

Data:01-05-2019
Autor:Krystian Mączyński
Ostatnie miesiące zimy zapowiadają nadejście momentu, w którym zwyczajowo należy zmienić opony zimowe na letnie. To dobra okazja do tego, aby przyjrzeć się bliżej zdjętym już zimowym oponom i zadecydować o ich dalszym losie. Jeśli ich stan okaże się niedostateczny, warto już teraz pomyśleć o zakupie nowego kompletu na kolejną zimę. Tak będzie łatwiej, przyjemniej i dużo taniej.
Czytaj więcej >

Pompa paliwa – przyczyny awarii i sposoby na ich uniknięcie

Data:29-04-2019
Autor:Dominik Kakietek
Pompa paliwa to jedna z tych części samochodowych, które wyróżniają się dużą trwałością i żywotnością. Jednak nawet najlepszej jakości pompa paliwa może ulec całkowitemu zniszczeniu na skutek nieprawidłowej eksploatacji nie tylko samej pompy, ale i pozostałych elementów układu zasilania paliwem. Jakiego typu awarie zdarzają się pompie paliwa najczęściej? Jak zapewnić jej długie i szczęśliwe życie?
Czytaj więcej >

Płukanie układu chłodzenia. Zobacz, jak i dlaczego warto to robić

Data:26-04-2019
Autor:Krystian Mączyński
Zgodnie z zaleceniami producentów aut, płyn chłodniczy powinno się wymieniać co ok. 60 tys. przejechanych kilometrów lub – w zależności od jego typu – co 2-5 lat. Jednak samo spuszczenie starego płyny i zastępowanie go nowym nie zawsze będzie wystarczające, zwłaszcza jeśli nasz samochód ma już za sobą parę ładnych lat eksploatacji. Przed wlaniem do układu nowego płynu, warto ten układ solidnie przepłukać. Jak zrobić to we właściwy sposób?
Czytaj więcej >

Opony pierwszego montażu i opony z rynku wtórnego. Które z nich są lepsze?

Data:24-04-2019
Autor:Dominik Kakietek
Wśród kierowców i właścicieli aut utrwaliło się przekonanie, że części przeznaczone na tzw. pierwszy montaż w każdym przypadku są lepszym rozwiązaniem niż części dostępne na rynku wtórnym. Okazuje się jednak, że w przypadku opon samochodowych sprawa ta nie jest wcale taka prosta i oczywista. Wymagania producentów aut nie zawsze bowiem pokrywają się oczekiwaniami kierowców, co na przykładzie ogumienia widać najlepiej.
Czytaj więcej >

Mgłowe dysze spryskiwaczy. Dlaczego warto je stosować?

Data:22-04-2019
Autor:Krystian Mączyński
Dysze spryskiwaczy to jakże prosty i oczywisty element systemu dbającego o czystość przednich i tylnych szyb. Jest to element na tyle oczywisty, że mało kto zastanawia się nad tym, czy można go w jakikolwiek sposób usprawnić lub zastąpić nowocześniejszym. A można i to w bardzo prosty sposób. I co najważniejsze, zmiana taka przynosi wymierne, łatwe do obliczenia korzyści.
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Następna  45