Artykuły

Wysprzęglik skrzyni biegów zaczął przeciekać? Zobacz, jak go wymienić

Autor:Krystian Mączyński
Kiedy coś psuje się w naszym samochodzie, instynktownie pierwszą myślą jest naprawa. Nie zawsze jednak myśl ta ma racjonalne umocowanie w rzeczywistości. Niektóre części, nawet jeśli teoretycznie mogłyby zostać naprawione, powinniśmy po prostu z miejsca wymienić na nowe. Doskonałym tego przykładem jest tu wysprzęglik z hydraulicznego układu sprzęgła.
Czytaj więcej >

Jak naprawić uszkodzoną szybę samochodową?

Autor:Krystian Mączyński
Uszkodzona szyba samochodowa to problem. Wywołane uderzeniem niewielkie pęknięcie może być irytujące dla kierowcy, obniża ogólna estetykę auta i z czasem może pogłębić się do tego stopnia, że jedynym ratunkiem będzie już tylko wymiana całej szyby. Na szczęście pęknięcie takie można skutecznie zamaskować i zabezpieczyć przy pomocy niedrogiego zestawu naprawczego. I co więcej, zrobić może to każdy, bez konieczności udawania się po pomoc do mechanika.
Czytaj więcej >

Problemy z pasami bezpieczeństwa. Albo ich nie zapinamy, albo robimy to niewłaściwie

Autor:Krystian Mączyński
Pasy bezpieczeństwa to podstawowy i jednocześnie najprostszy środek chroniący nas przed konsekwencjami wypadku drogowego. Mimo to bardzo wielu z nas albo zwyczajnie nie stosuje się do przepisów i nie zapina pasów, albo też robi to nieprawidłowo. Efektem są niezwykle smutne statystyki mówiące o wyjątkowo wysokim procencie ofiar śmiertelnych i przypadków trwałego okaleczenia.
Czytaj więcej >

O czym należy pamiętać przy doborze nowych felg do samochodu?

Autor:Krystian Mączyński
Jednym ze sposobów na zmianę wyglądu auta jest dobór nowych felg. Kupując nowe felgi, nie zawsze jednak prawidłowo określamy wszystkie ich wymiary, przez co zakup może okazać się całkowicie nieudany. A jeśli do tego zorientujemy się w pomyłce dopiero po założeniu opon, pozostaniemy ze źle dobranymi felgami bez opcji ich zwrotu. Sprzedawcy bowiem nie przyjmują felg, na które założono już opony.
Czytaj więcej >

Jak wymienić ramiona wycieraczek w samochodzie?

Autor:Krystian Mączyński
Niedokładnie pracujące wycieraczki to problem, którego nie wolno bagatelizować. O ile w piękne, bezdeszczowe dni jest on nam zupełnie obcy, o tyle podczas pierwszej mocniejszej ulewy potrafi poważnie utrudnić życie. W niektórych sytuacjach może mu wręcz zagrozić, gdyż zalana wodą przednia szyba to poważne ograniczenie widoczności, a stąd już tylko krok do nieszczęścia.
Czytaj więcej >

Jak naprawić pękniętą skórę fotela samochodowego?

Autor:Krystian Mączyński
Skórzana tapicerka, choć zdecydowanie najbardziej przez wszystkich pożądana, ma również swoje słabe strony. Jedną z nich jest pękanie i powstawanie ubytków na skutek zupełnie naturalnego procesu starzenia się tego materiału. Jednak nawet popękana skórzana tapicerka jest lepszym rozwiązaniem, niż wyściełanie foteli w samochodzie sztucznym tworzywem. Zwłaszcza że popękaną skórę można samodzielnie zrekonstruować.
Czytaj więcej >

Jak zamaskować rysę na lakierze samochodowym?

Autor:Krystian Mączyński
Rysa na karoserii to niezwykle częste zjawisko. Niektórzy właściciele aut, zwłaszcza tych starszych, całkowicie ignorują tego rodzaju ubytki. Z kolei posiadacze nowych modeli czasem już na widok pojedynczej rysy natychmiast udają się po pomoc do lakiernika. Jest jednak jeszcze inne rozwiązanie. Bez względu na to, czy Twoje auto jest nowe, czy też ma już za sobą ładnych parę lat w trasie, każdą rysę możesz spróbować usunąć samodzielnie.
Czytaj więcej >

Klocki i tarcze hamulcowe Febi

Autor:Krystian Mączyński
Febi to marka o bardzo bogatym, wieloletnim doświadczeniu i tym samym jeden z wiodących producentów części zamiennych na rynku niezależnym. Stale poszerzany asortyment części Febi obejmuje m.in. elementy układu hamulcowego, w tym wysokiej jakości klocki i tarcze hamulcowe, które dorównują jakością częściom oryginalnym.
Czytaj więcej >

Naprawa i regeneracja uszkodzonej chłodnicy. Czy to ma sens?

Autor:Krystian Mączyński
Chłodnica cieczy i chłodnica klimatyzacji samochodowej to jedne z najdelikatniejszych i najbardziej wrażliwych elementów każdego auta. Ich uszkodzenia pojawiają się dość często i zwykle mają one podłoże chemiczne lub – jeszcze częściej – mechaniczne. Jak radzić sobie z tymi ostatnimi?
Czytaj więcej >

Montaż wysuwanej podłogi bagażnika. Jak zrobić to samemu?

Autor:Krystian Mączyński
W przypadku samochodów o dużym i głębokim bagażniku, umieszczanie w nich ciężkiego ładunku może by problematyczne. Aby to zmienić, producenci niektórych modeli zaczęli wyposażać je w wysuwaną podłogę bagażnika. Opcja ta, choć niezwykle praktyczna, jest jednak bardzo droga. Dlatego warto spróbować doposażyć w ten sposób swoje auto na własną rękę.
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  35