Artykuły

Jak poprawnie obliczyć realne spalanie swojego samochodu? Co i dlaczego może wpłynąć na prawdziwość ostatecznego wyniku?

Data:28-01-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Poprawne obliczenie realnego spalania paliwa w dowolnym samochodzie nie jest wcale sprawą prostą. Nie przez przypadek producenci aut do dziś mają z tym problem. Czy jest jednak jakiś sposób na to, aby każdy kierowca mógł samodzielnie obliczyć, ile faktycznie pali jego auto?
Czytaj więcej >

Czym są światła adaptacyjne? Jak działają reflektory adaptacyjne i co na ich temat sądzą eksperci iParts.pl?

Data:26-01-2022
Autor:Martyna Jędruch
Światła samochodowe to układ, który przeszedł w ostatnich latach najwięcej zmian. Dynamicznie zmieniały się źródła światła, a także sterowanie nimi. Obecnie normą stają się światła adaptacyjne sterowane przez komputer w ramach bardzo przemyślanego systemu. Jak to działa w praktyce? Jakie opinie na temat świateł adaptacyjnych mają eksperci iParts.pl?
Czytaj więcej >

Fakty i mity na temat tarcz hamulcowych oraz procesu ich docierania. O czym warto wiedzieć, a o czym raczej się nie mówi?

Data:24-01-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Docieranie tarcz i ich zachowanie w trakcie tego docierania to dość złożony temat, w którym nie brak informacji, jakie na co dzień nie dochodzą do przeciętnych kierowców. Co to za informacje? Co warto wiedzieć o docieraniu tarcz hamulcowych, a o czym zwykle się nie mówi?
Czytaj więcej >

Którą benzynę wybrać? Pb 95 czy Pb 98? Jakie są różnice pomiędzy nimi? Czy warto dopłacać do 98-mki?

Data:22-01-2022
Autor:Piotr Żaczek
Zastanawialiście się kiedyś nad zmianą benzyny z tradycyjnej 95-tki na droższą 98-mkę? Kusiła Was wizja większej, sportowej mocy pod maską? Zanim dacie się skusić, koniecznie przeczytajcie nasz poradnik. Efekty takiej zmiany mogą być bowiem zupełnie nie sportowe.
Czytaj więcej >

Części samochodowe Bytom – poradnik zakupowy dla mieszkańców Bytomia i okolic

Data:20-01-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Wpływ marki oraz ceny na decyzje zakupowy dla każdego pozostaje bezsprzeczny. Nie zawsze jednak jest to wpływ właściwy i rozumiany przez samych klientów. Co na temat marek oraz cen powinni wiedzieć kierowcy szukający części samochodowych w Bytomiu i okolicach?
Czytaj więcej >

Test zimowych płynów do spryskiwaczy przeprowadzony przez UOKiK. Czego się dowiedzieliśmy, a co jeszcze chcielibyśmy wiedzieć?

Data:18-01-2022
Autor:Martyna Jędruch
Niedawno poznaliśmy wyniki kolejnego testu zimowych płynów do spryskiwaczy. Tym razem test ten został przeprowadzony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czy badane płyny wyszły z niego obronną ręką? Czego zabrakło nam w jego przebiegu?
Czytaj więcej >

Świece zapłonowe Kamoka Extreme. Co powinniście wiedzieć przed dokonaniem tego wyboru?

Data:16-01-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Świece zapłonowe to temat-rzeka. Na rynku jest ich obecnie prawdziwe zatrzęsienie i żeby wybierać je świadomie, należy dysponować co najmniej podstawową wiedzą o ich rodzajach oraz o samych producentach. Co powinniście wiedzieć o świecach zapłonowych Kamoka Extreme?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Olsztyn – poradnik zakupowy dla mieszkańców Olsztyna i okolic

Data:14-01-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Im większa jest różnorodność produktów, im więcej producentów, dostawców i ciekawych ofert, tym trudniej znaleźć to, czego się szuka – do takich wniosków może dojść każdy, kto szuka części samochodowych w Olsztynie. Jak radzić sobie na współczesnym rynku motoryzacyjnym?
Czytaj więcej >

Sposoby renowacji kierownicy. Czy lepiej jest wymienić obszycie koła kierownicy, czy może zdecydować się na nowy pokrowiec?

Data:12-01-2022
Autor:Martyna Jędruch
Koło kierownicy jest jednym z najszybciej i najmocniej zużywających się elementów w kabinie samochodowej. Co więcej, element ten może zużywać się jeszcze szybciej na skutek działań samego kierowcy. Co to za działania? Jak zapobiegać zużywaniu się kierownicy i co zrobić, gdy już do tego dojdzie?
Czytaj więcej >

Filtry kabinowe 9in1 Ultra Pure od Kamoka. Co trzeba wiedzieć o ich charakterystyce? Jakie opinie na ich temat mają eksperci?

Data:10-01-2022
Autor:Martyna Jędruch
Na początku ubiegłego roku marka Kamoka wprowadziła swoje nowe filtry kabinowe 9in1 Ultra Pure. Po blisko 2 latach obecności na rynku, przyszedł czas na ocenę teoretycznych i faktycznych możliwości tych filtrów. Co na ich temat sądzą eksperci iParts.pl?
Czytaj więcej >

Co zrobić z uszkodzoną tapicerką w samochodzie? Czy lepszym rozwiązaniem będzie jej wymiana, czy użycie pokrowców?

Data:08-01-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Tapicerka samochodowa to coś, o co zawsze staramy się dbać, ale nie zawsze nam to wychodzi. A gdy nie wychodzi lub jest już na to zwyczajnie za późno, trzeba zmienić taktykę i zastosować nieco inne rozwiązania. Jakie? Czy lepiej jest tapicerkę wymienić, czy może zabezpieczyć pokrowcami?
Czytaj więcej >

Zamarznięte sprzęgło i skrzynia biegów. Czy to w ogóle możliwe? Jak się uchronić przed tego typu problemami?

Data:06-01-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Zima potrafi zaskoczyć nie tylko drogowców. Również kierowcy, którzy niekoniecznie odpowiednio przygotowali się do tej pory roku, bywają nieprzyjemnie zaskakiwani przez swoje samochody. Chociażby zamarzającym nagle sprzęgłem czy skrzynią biegów. Czy można temu jakoś zapobiec?
Czytaj więcej >

Lampy LED zamiast standardowych żarówek halogenowych w samochodzie. Czy warto i czy można dokonać takiej wymiany?

Data:04-01-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Żarówki LED montowane w miejsce tradycyjnych halogenów to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Czy decydujący się na nie kierowcy postępują zgodnie z prawem? Kiedy mogą, a kiedy nie powinni ich używać i z jakiego powodu?
Czytaj więcej >

Ile kosztuje eksploatacja i ładowanie samochodu elektrycznego? Jak wygląda to w porównaniu z samochodami spalinowymi?

Data:02-01-2022
Autor:Piotr Żaczek
Auta elektryczne mają kilka przewag nad samochodami ze standardowym układem zasilania, czy jednak wśród nich znajdują się również koszty eksploatacji takiego pojazdu? Ile zapłacicie za używanie, a ile za regularne ładowanie samochodu z napędem elektrycznym?
Czytaj więcej >

Tarcze hamulcowe ATE Power Disc. Jaka jest charakterystyka tej serii tarcz hamulcowych?

Data:31-12-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Przyglądamy się z bliska tarczom hamulcowym ATE Power Disc. Jak ich budowa przekłada się na zapewniane przez nie efekty? Kto i w jaki sposób powinien ich używać? Z jakimi klockami najlepiej współpracują i jak powinniście podchodzić do opinii o tych właśnie tarczach?
Czytaj więcej >

Jak poprawnie holować samochód? O czym należy pamiętać, przystępując do holowania pojazdu?

Data:29-12-2021
Autor:Piotr Żaczek
Pozornie holowanie samochodu to nic trudnego. Ot, wystarczą do tego dwa auta i jedna linka. Pozornie, bo w rzeczywistości lista informacji na temat holowania pojazdu jest dłuższa, niż ta wymagana prawem linka holownicza. Co to za informacje? Które z nich mogą okazać się szczególnie ważne?
Czytaj więcej >

Charakterystyka klocków hamulcowych ATE Ceramic. Jakie opinie na temat kloców ceramicznych marki ATE naprawdę warto poznać?

Data:27-12-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Ceramiczne klocki hamulcowe z miejsca kojarzą nam się z hamulcami w autach sportowych. Czy słusznie? Wypuszczając na rynek swoje klocki ceramiczne ATE Ceramic, marka ATE pokazała, że wcale niekoniecznie. Kto więc powinien zainteresować się tymi konkretnymi klockami?
Czytaj więcej >

Zamarznięte paliwo w samochodzie. Jak radzić sobie z tego typu problemem? Czy i kiedy benzyna może zamarznąć?

Data:25-12-2021
Autor:Piotr Żaczek
Przy sporym mrozie w samochodzie zamarznąć mogą szyby, zamki w drzwiach, a także uszczelki mogą przymarznąć do samych drzwi. Może również dojść do zamarznięcia paliwa w układzie paliwowym. Jak należy sobie radzić z tym problemem? Jak mu zapobiegać?
Czytaj więcej >

Wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin. Co wyróżnia je na tle konkurencji? Czy słusznie zaliczane są do klasy premium?

Data:23-12-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Wycieraczki Bosch Aerotwin to jedna z mocniejszych pozycji na rynku. Są to wycieraczki z segmentu premium, które można również zakładać do aut z niższych klas. Czy jest to jednak dobry wybór? Co warto wiedzieć o wycieraczkach Bosch Aerotwin?
Czytaj więcej >

Drzwi w samochodzie zamarzły? Sprawdźcie, jak je bezpiecznie otworzyć i czym smarować, aby podobne problemy się nie powtórzyły

Data:21-12-2021
Autor:Martyna Jędruch
Zamarzanie drzwi w samochodzie to zjawisko często spotykane na przełomie jesieni i zimy. Zamarzają same zamki lub też skrzydła drzwi przymarzają do uszczelek. Czasem bywa i tak, że zamarza kompletnie wszystko. Co wówczas? Jak radzić sobie z zamarzniętymi drzwiami i jak zamarzaniu temu zapobiegać?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna  51