Artykuły

Jak samodzielnie zabezpieczyć karoserię samochodu przed zimą? 4 kroki do doskonałej ochrony lakieru

Data:15-01-2021
Autor:Daniel Bień
W krajach o suchym, ciepłym klimacie, kierowcy praktycznie nie muszą w ogóle przejmować się stanem karoserii w swoich autach. W Polsce, gdzie wilgoć atakuje nas ze wszystkich stron, kto nie dba o karoserię w swoim samochodzie, ten po paru latach może zajrzeć do komory silnika bez podnoszenia maski. A żadna pora roku tak mocno nie daje w kość karoserii, jak zima. Dlaczego? I czy można jakoś zabezpieczyć lakier przed destruktywnym działaniem wody, soli oraz całej masy zanieczyszczeń?
Czytaj więcej >

O co należy zadbać, kiedy dojdzie do wypadku lub stłuczki? Jak należy postępować w przypadku każdego z tych zdarzeń drogowych?

Data:13-01-2021
Autor:Piotr Żaczek
Do wypadków oraz kolizji na polskich drogach dochodzi zdecydowanie częściej, niż byśmy sobie tego życzyli. Już chociażby ze względu na to każdy kierowca powinien posiadać podstawową wiedzę o tym, jak należy rozpoznać i zakwalifikować określone zdarzenie drogowe, a także jak postępować w przypadku zwykłej stłuczki, a jak w razie wypadku. Czym więc różni się wypadek od kolizji? Kiedy należy wzywać na miejsce zdarzenia policję, a kiedy wystarczy samo oświadczenie sprawcy?
Czytaj więcej >

Umowa kupna-sprzedaży samochodu. Co powinna, a czego nie może zawierać? Z jakimi innymi umowami kupna pojazdu możesz się spotkać

Data:11-01-2021
Autor:Daniel Bień
Kupno samochodu zawsze jest wydarzeniem zapewaniającym wiele emocji. Emocje te potrafią przyćmić nieco osąd i rozproszyć uwagę, co czasem kończy się podpisaniem umowy nieprawidłowej lub zwyczajnie szkodliwej dla kupującego. Jak powinna wyglądać dobrze przygotowana, rzetelna umowa kupna-sprzedaży samochodu? Co powinna zawierać, a co w żadnym wypadku nie powinno się w niej znaleźć? I przede wszystkim, z jakiego rodzaju umowami potwierdzającymi kupno samochodu możecie się spotkać?
Czytaj więcej >

Bazy olejowe olejów silnikowych. Co każdy kierowca powinien o nich wiedzieć?

Data:09-01-2021
Autor:Daniel Bień
Typowy olej silnikowy składa się z 80-90% bazy olejowej oraz 20-10% dodatków. Widać więc wyraźnie, że to właśnie baza, a raczej zmieszane ze sobą w odpowiednich proporcjach bazy olejowe, w głównej mierze decydują o właściwościach i jakości każdego oleju samochodowego. Problem w tym, że wiedza kierowców na temat tych właśnie baz jest stosunkowo niewielka i przez to trudno jest im podejmować w pełni świadome decyzje co do wyboru konkretnego oleju.
Czytaj więcej >

Części samochodowe w Łodzi – poradnik zakupowy dla mieszkańców Łodzi i okolic

Data:08-01-2021
Autor:Redakcja iParts.pl
Oferta motoryzacyjnych sklepów stacjonarnych w Łodzi i okolicach z całą pewnością może zadowolić tych klientów, którzy poszukują części zamiennych do najpopularniejszych modeli aut, a niska cena nie jest dla nich priorytetem. Cała reszta kierowców zdecydowanie wybierze internetowy sklep z częściami zamiennymi iParts.pl. Dlaczego?
Czytaj więcej >

Tłumiki drgań skrętnych w tarczach sprzęgła. Do czego służą, dlaczego się psują i jak można je naprawić?

Data:07-01-2021
Autor:Daniel Bień
W większości aut mamy do czynienia z wieloma tłumikami drgań, lecz tylko kilka z nich to tłumiki drgań skrętnych. Chyba najważniejszym w tej kategorii jest tłumik drgań skrętnych na tarczy sprzęgła. O ile, rzecz jasna, sprzęgło taki zintegrowany tłumik posiada.
Czytaj więcej >

Części samochodowe w Katowicach – poradnik zakupowy dla mieszkańców Katowic i okolic

Data:06-01-2021
Autor:Redakcja iParts.pl
Katowice to jedno z największych miast w Polsce i jednocześnie jedno z najbardziej zmotoryzowanych. Niestety, ilość samochodów poruszających się po katowickich drogach nie przekłada się na jakość oferty tamtejszych sklepów motoryzacyjnych. Na szczęście jest jeszcze iParts.pl – największy i najlepszy sklep z częściami samochodowymi dla mieszkańców Katowic i całego Górnego Śląska.
Czytaj więcej >

Uszkodzenie lub zużycie przegubu wahacza. Jak je rozpoznać i w jaki sposób należy przeprowadzić wymianę tego elementu?

Data:05-01-2021
Autor:Piotr Żaczek
Przegub wahacza, częściej występujący pod nazwą sworznia wahacza, to jedna z najistotniejszych części zawieszenia. Dlaczego? Ponieważ jego ewentualna awaria może zakończyć się wypięciem czy wybiciem całego tego elementu. Gdy dojdzie do tego podczas jazdy, może to przynieść naprawdę dramatyczne skutki.
Czytaj więcej >

Jak i gdzie kupować części samochodowe w Lublinie? Motoryzacyjny poradnik zakupowy dla mieszkańców Lublina i okolic

Data:04-01-2021
Autor:Redakcja iParts.pl
Sklepy motoryzacyjne nie uniknęły problemów, jakie w ostatnim czasie dotknęły sektor handlu. Wprowadzone ograniczenia sprawiły, iż zakup części samochodowych w sklepach stacjonarnych stał się nieraz wręcz niemożliwy. Jedynym ratunkiem dla setek tysięcy kierowców w Polsce pozostały sklepy internetowe, a zwłaszcza iParts.pl – największy sklep online z częściami zamiennymi w kraju.
Czytaj więcej >

Wymiana drążka kierowniczego poprzecznego. Jak należy ją przeprowadzić i na co warto przy tej okazji uważać?

Data:03-01-2021
Autor:Daniel Bień
Dla początkującego fana mechaniki pojazdowej wymiana drążka poprzecznego może wydawać się czynnością o wysokim stopniu trudności. W rzeczywistości jednak, przy właściwej organizacji pracy i dobrym stanie starego drążka, jesteście w stanie wymienić tę część w 20-30 minut. A wymieniać ją naprawdę warto.
Czytaj więcej >

Jak dbać o turbosprężarkę w samochodzie? W jaki sposób można wydłużyć jej żywotność bez potrzeby regeneracji?

Data:01-01-2021
Autor:Daniel Bień
Kiedyś turbosprężarki obecne były niemal wyłącznie w samochodach rajdowych, dzisiaj stały się tak powszechne, że można je znaleźć nie tylko w dieslach, ale i w wielu samochodach z silnikami benzynowymi. Bywa i tak, że kupujący nowe auto nie wie nawet, że pod maską kryje się turbosprężarka. Nie wie, ale wkrótce się dowie, zwłaszcza jeśli nie będzie o nią dbał.
Czytaj więcej >

Regeneracja alternatora. Kiedy powinno się ją przeprowadzać, jak i czy w ogóle warto?

Data:30-12-2020
Autor:Piotr Żaczek
Nowy, oryginalny alternator dobrej firmy nie jest tani. Z tego też powodu prawdziwą plagą stało się oszczędzanie na tej właśnie części i wymiana uszkodzonego alternatora na używany lub też próby jego regeneracji. Rozwiązania te, choć jak najbardziej możliwe, nie zawsze można uznać za rozsądne. Zwłaszcza że bez sprawnego alternatora nikt z nas daleko nie zajedzie, a jeśli nawet zajedzie, może się okazać, że nie będzie miał czym wrócić. Co więc należy zrobić z niesprawnym alternatorem?
Czytaj więcej >

Do czego służą światła pozycyjne? Kiedy należy używać świateł do jazdy dziennej? Eksperci iParts.pl odpowiadają na pytania

Data:27-12-2020
Autor:Daniel Bień
Liczne, spotykane na co dzień przykłady pokazują wyraźnie, jak dużym problemem dla polskich kierowców są światła w samochodzie. O światłach albo zapominamy, albo zwyczajnie o nie nie dbamy. Często też mamy kłopot z ustaleniem, kiedy i w jakich warunkach należy określonego typu świateł używać. Tak dzieje się m. in. w przypadku świateł pozycyjnych oraz dziennych. Skąd biorą się te wszystkie problemy? Eksperci iParts.pl odpowiadają na Wasze pytania.
Czytaj więcej >

Samochodowy system MirrorLink. Czym jest, jak działa i czy warto z niego korzystać?

Data:24-12-2020
Autor:Daniel Bień
Ekrany multimedialne zaczęły być montowane w samochodach w celu stworzenia swoistego centrum rozrywki. W wersji podstawowej współpracujące wyłącznie z radiem, od początku stanowiły urządzenia o dużych, ciągle niewykorzystywanych możliwościach. Aż w końcu ktoś wpadł na to, aby możliwości te należycie wykorzystać, łącząc samochodowy ekran multimedialny ze smartfonem. Tak powstał system MirrorLink. Czy rozwiązanie to spełniło pokładane w nim oczekiwania?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Wrocław – poradnik zakupowy dla mieszkańców Wrocławia i okolic

Data:21-12-2020
Autor:Piotr Żaczek
Mieszkasz we Wrocławiu lub w okolicach? Poszukujesz samochodowych części zamiennych do swojego auta? Twoją pierwszą myślą mogło być zapewne udanie się do jednego z lokalnych sprzedawców, jednak my mamy dla Ciebie znacznie lepsze rozwiązanie. Zamiast krążyć po sklepach stacjonarnych, tracąc czas na próżne poszukiwania, możesz całą sprawę załatwić szybciej, taniej i bezpieczniej. W jaki sposób? Czytaj dalej, a sam zobaczysz, jak najlepiej kupować części samochodowe we Wrocławiu.
Czytaj więcej >

Seat Leon I generacji (1999-2006) – poradnik kupującego. Czego możecie spodziewać się po tym dość już leciwym modelu?

Data:19-12-2020
Autor:Daniel Bień
Na rynku aut używanych znaleźć można wszystko. Zarówno drogie, w miarę nowe modele, których rozsądni kierowcy unikają, jak ognia, a także mające już swoje lata samochody, które mimo upływu czasu ciągle cieszą się naprawdę dobrą opinią. Do tej drugiej grupy należy właśnie Seat Leon pierwszej generacji. Choć samochód ten nigdy nie uchodził za luksusowy, zawsze cieszył się renomą solidnie wykonanego i niemal bezawaryjnego. Czy to samo można o nim powiedzieć również dzisiaj?
Czytaj więcej >

Konkurs na Facebooku

Data:17-12-2020
Autor:Redakcja iParts.pl
Świętujemy przekroczenie 60 tysięcy fanów na naszej stronie na Facebooku!
Czytaj więcej >

Aplikacja Android Auto. Jak działa, jak można ją zainstalować w swoim smartfonie i w jaki sposób z niej korzystać?

Data:17-12-2020
Autor:Daniel Bień
Wprawdzie MirrorLink okazał się wielkim rozczarowaniem, jednak sam pomysł na połączenie samochodowego systemu multimedialnego ze smartfonem był bardzo dobry. Tak dobry, że zaraz podchwycili go producenci systemów operacyjnych w tychże smartfonach, na czele z Androidem. Tak właśnie powstał Android Auto – aplikacja pozwalająca połączyć smartfon z wyświetlaczem multimedialnym w Waszych samochodach. O ile tylko tę aplikację obsługują i o ile uda Wam się ją w ogóle zdobyć.
Czytaj więcej >

Regeneracja rozrusznika. Na czym to polega i ile kosztuje?

Data:15-12-2020
Autor:Piotr Żaczek
Rozrusznik w żadnym samochodzie nie jest wieczny. Być może nie pracuje równie intensywnie, jak najbardziej obciążone elementy samochodu, jednak z czasem również on zaczyna odczuwać skutki eksploatacji. Co wówczas? Kiedy pojawią się pierwsze objawy awarii rozrusznika, każdy z nas ma do wyboru – wymiana lub regeneracja. O ile jednak wymiana jest rozwiązaniem prosty i pewnym, o tyle z regeneracją bywa różnie. Dlaczego?
Czytaj więcej >

Części do samochodów bez prawa jazdy. Czym różnią się od części do zwykłych aut i gdzie je można znaleźć?

Data:13-12-2020
Autor:Daniel Bień
Jakiś czas temu głośno zrobiło się o samochodach, którymi można jeździć bez prawa jazdy. Auta te, zaliczane do kategorii mikropojazdów, w ostatnich kilku latach zaczęły pojawiać się na rynku motoryzacyjnym w coraz większej liczbie. I jak zwykle, gdzie są samochody, tam muszą być również części zamienne do nich. Jak wygląda sytuacja z częściami do samochodów bez prawa jazdy?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna  41