Artykuły

Regeneracja wycieraczek samochodowych. Czy warto? Kiedy w ogóle coś takiego wchodzi w grę, a kiedy staje się zwykłą stratą czasu

Data:19-06-2020
Autor:Dominik Kakietek
Regenerowanie części samochodowych nie jest nowym wynalazkiem. W niektórych przypadkach zdecydowanie ma to sens, w innych regenerowanie należałoby uznać za zwykłą stratę czasu i pieniędzy, mogącą prowadzić do poważnego zagrożenia bezpieczeństwa kierowcy. A jak wygląda to w przypadku wycieraczek samochodowych? Czy regeneracja wycieraczek ma sens?
Czytaj więcej >

Samodzielna wymiana kół. Zobaczcie, jakie narzędzia będą Wam przy tym pomocne i jak przeprowadzić wymianę kół krok po kroku

Data:17-06-2020
Autor:Piotr Żaczek
Wymiana kół. Niby taka prosta czynność, a tyle z nią ciągle problemów. Błędy, jakie popełniają przy tej okazji nie tylko zwykli kierowcy, ale i zawodowi mechanicy, bywają zarówno śmieszne, jak i straszne. Abyście sami mogli ich uniknąć, przygotowaliśmy ten oto poradnik samodzielnej wymiany kół samochodowych. Zobaczcie, jak i przy pomocy czego należy się za to zabrać.
Czytaj więcej >

Wypadanie zapłonu. Czym jest, do czego może doprowadzić i w jaki sposób możecie samodzielnie rozpoznać tę awarię?

Data:15-06-2020
Autor:Daniel Bień
Silnik każdego samochodu jest niczym doskonale zestrojona orkiestra. Póki wszystkie jej elementy grają według nut, otrzymujemy wspaniały efekt. Ale wystarczy, że tylko jeden z muzyków przestanie nadążać, a natychmiast odbija się to na pracy całego zespołu. Dokładnie to samo dzieje się z silnikiem, w których dochodzi o wypadania zapłonu – zamiast koncertu, utrzymujemy potworny hałas, który na dłuższą metę jest w stanie rozsadzić budynek filharmonii. Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zapobiec?
Czytaj więcej >

Jak wyciszyć tłumik samochodowy? Co zrobić, gdy układ wydechowy zbytnio hałasuje?

Data:13-06-2020
Autor:Piotr Żaczek
Co jest zadaniem układu wydechowego? W pierwszej kolejności odpowiada on za wyprowadzania spalin poza komorę silnika, ale na tym jego praca się nie kończy. Każdy wydech przez swoją konstrukcję wpływa na osiągi pojazdu, ilość i jakość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń, oraz na generowany przez samochód hałas. A hałas ten czasem jest tak duży, że wymaga dodatkowego wytłumienia. Jak możecie sobie z tym poradzić?
Czytaj więcej >

Przegrodowe, energetyczne oraz złożone filtry oleju silnikowego. Czym są, jak działają i w jaki sposób różnią się od pozostałych

Data:11-06-2020
Autor:Daniel Bień
Filtry oleju silnikowego to jedne z najważniejszych filtrów, jakie możecie znaleźć w swoich samochodach. Producenci części aut od lat prześcigają się w konstruowaniu coraz to lepszych, skuteczniejszych i bardziej zaawansowanych filtrów olejowych, czego efektem jest spora ich różnorodność. Jakiego rodzaju filtry do oleju możecie znaleźć obecnie na rynku? Jak wygląda ich podział według zasady działania?
Czytaj więcej >

Wszystko, co musicie wiedzieć o filtrach paliwa do diesli. Dlaczego są tak ważne? Kiedy należy je wymieniać?

Data:09-06-2020
Autor:Dominik Kakietek
O filtrach paliwa z reguły pamiętamy jakby nieco rzadziej niż o filtrach oleju. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli samochodów z silnikami benzynowymi. Znacznie większą uwagę do filtrów paliwa oraz zachowania należytego interwału ich wymiany przywiązują kierowcy poruszający się popularnymi dieslami. Dlaczego właśnie oni? Z jakiego powodu filtry w dieslach pełnią ważniejszą rolę niż w autach z silnikami benzynowymi? Czy i w jaki sposób można je wymieniać samodzielnie?
Czytaj więcej >

Stożkowe filtry powietrza. Co dają? Ile są warte? Kiedy można, a kiedy nie należy ich używać?

Data:07-06-2020
Autor:Piotr Żaczek
Jednym z najpopularniejszych sposobów na zwiększenie mocy silnika są tzw. filtry sportowe, czyli filtry stożkowe. Filtrów takich jest na rynku całe mnóstwo, zarówno uniwersalnych, jak i dostępnych w dedykowanych konkretnym modelom aut zestawach. Czy jednak filtry stożkowe faktycznie potrafią zapewnić kilka koni więcej? A jeśli tak, to jakie warunki muszą zostać spełnione, aby móc cieszyć się poprawionymi osiągami? I czy w przypadku filtrów stożkowych większe znaczenie ma jakość, czy… rozmiar?
Czytaj więcej >

Top 10 nieoczywistych gadżetów do samochodu. Sprawdźcie, w jaki sposób łatwo poprawić komfort podróżowania

Data:05-06-2020
Autor:Daniel Bień
Kierowcy zwykle dzielą wszelkie akcesoria samochodowe na dwie kategorie – na te, które muszą mieć oraz na te, które mieć po prostu chcą. W tym artykule przedstawimy Wam 10 nieoczywistych produktów, które trudno jest uznać za niezbędne, za to to bez wątpienia poprawiają one znacząco komfort podróżowania samochodem. Oto nasz TOP 10 akcesoriów samochodowych dla osób, które cenią sobie porządek i wygodę.
Czytaj więcej >

Czym jest i do czego służy zawór spustowy blow-off? Kiedy montowanie BOV ma sens, a kiedy niekoniecznie?

Data:03-06-2020
Autor:Dominik Kakietek
Na forach internetowych aż roi się od pytań o zawór blow-off lub BOV, regulujący ciśnienie w układzie z turbosprężarką. Wielu z Was również do nas kieruje zapytania o zasadność montowania dodatkowo tego zaworu, a także o to, kiedy i w jakich samochodach przyniesie on jakiekolwiek korzyści. Dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem związanym z zaworami blow-off przygotowaliśmy ten oto artykuł.
Czytaj więcej >

Oleje silnikowe 0W30. Najwyższa jakość olejów syntetycznych do nowoczesnych samochodów

Data:01-06-2020
Autor:Dominik Kakietek
Choć oleje samochodowe 0W30 pod względem jakościowym należy zaliczyć do absolutnie najlepszych środków smarnych na rynku, ich popularność wcale nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać. Przyczyna tego może tkwić w ich dość szczególnej klasie lepkości, specyficznych właściwościach oraz – co zawsze ma spore znaczenie – w cenie, która nie należy do najniższych. Czy mimo tego warto ich używać?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna  66