Artykuły

Dolewanie płynu hamulcowego w samochodzie. Jak sprawdzić jego poziom? Gdzie uzupełniać? Co zrobić w przypadku nagłego ubytku?

Data:31-10-2022
Autor:Martyna Jędruch
Płyn hamulcowy, choć zaliczany do samochodowych płynów eksploatacyjnych, nie ulega zużyciu w podobny sposób, jak olej silnikowy. Jeśli więc zauważycie, że płyn ten zaczyna znikać, należy natychmiast uzupełnić jego poziom, ale nie tylko. Co jeszcze trzeba zrobić?
Czytaj więcej >

iParts w gronie najlepszych w rankingu Opineo

Data:31-10-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Po raz kolejny iParts został doceniony przez klientów w jednym z najbardziej opiniotwórczych rankingów e-commerce. Zajęliśmy zaszczytną 3 pozycję w pośród sklepów motoryzacyjnych.
Czytaj więcej >

System Easy Fuel. Czym jest i jak należy go używać, aby móc zatankować bez problemu?

Data:29-10-2022
Autor:Martyna Jędruch
Koszty usunięcia awarii spowodowanej wlaniem do baku niewłaściwego paliwa mogą sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych. Marka Ford postanowiła uchronić kierowców przed tego typu pomyłkami, wprowadzając system Easy Fuel. Jak to działa?
Czytaj więcej >

Oznaczenia najważniejszych płynów samochodowych. Gdzie, jak i kiedy należy wlać odpowiedni płyn eksploatacyjny?

Data:27-10-2022
Autor:Martyna Jędruch
Co należy wiedzieć o samochodowych płynach eksploatacyjnych? W jaki sposób się je uzupełnia? Gdzie szukać ich zbiorników? Które kontrolki informują nas o ich stanie? Jak wygląda ranking TOP 3 najważniejszych płynów samochodowych?
Czytaj więcej >

Jakie są wady i zalety silników Wankla? Skąd wzięły się mity dotyczące tych niezwykłych jednostek napędowych?

Data:25-10-2022
Autor:Piotr Żaczek
Wykorzystywany głównie w Mazdach silnik Wankla nie ma najlepszej opinii. Z tego też powodu kolejne modele Mazdy RX mają tylu samo zwolenników, co przeciwników. Czy słusznie? Skąd biorą się mity na temat silnika Wankla? Jak należy do nich podchodzić?
Czytaj więcej >

Jak spisuje się skrzynia biegów Touchtronic III w samochodach Aston Martin? Co dzięki niej zyskuje ulubione auto Jamesa Bonda?

Data:23-10-2022
Autor:Piotr Żaczek
Szczęśliwcy, którzy mogą poważnie myśleć o zakupie samochodu marki Aston Martin, z całą pewnością powinni wziąć pod uwagę flagowe modele tego brytyjskiego producenta – modele, w których montowano m.in. skrzynię biegów Touchstone III. Co warto wiedzieć o tej przekładni?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Koszalin – poradnik zakupowy dla mieszkańców Koszalina i okolic

Data:21-10-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Mieszkasz w Koszalinie lub okolicach? Jesteś posiadaczem samochodu osobowego, dostawczego lub terenowego? Szukasz dobrej jakości części zamiennych do swojego auta? Jeśli nie wiesz, gdzie powinieneś ich szukać, koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem.
Czytaj więcej >

Jak i gdzie należy wlewać olej silnikowy? W jaki sposób prawidłowo uzupełniać poziom oleju w samochodzie?

Data:19-10-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Olej silnikowy jest niezbędnym płynem samochodowym, bez którego żaden silnik nie jest w stanie funkcjonować. Oleju silnikowego w układzie smarowania nie może zabraknąć, ale nie może go też być w nim zbyt dużo. Jak sprawdzić jego ilość? W jaki sposób prawidłowo uzupełniać braki?
Czytaj więcej >

Jak zrozumieć żargon mechanika? Część II – nazwy narzędzi i określenia problemów z autem

Data:17-10-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Żargon mechaników i zawodowych kierowców obfituje w określenia, których istnienia wielu z Was mogło wcześniej nawet nie podejrzewać. Być może warto przejrzeć ten artykuł przed kolejnymi odwiedzinami w najbliższym warsztacie samochodowym?
Czytaj więcej >

Problem z falującymi obrotami silnika. Co może być tego przyczyną? Jak wygląda diagnostyka i naprawa tej usterki?

Data:15-10-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Falowanie obrotów na biegu jałowym to zjawisko, które – zdaniem części ekspertów – prędzej czy później pojawi się w każdym samochodzie benzynowym. Jak należy sobie radzić z takim zjawiskiem? Czy wszystko, co można na ten temat przeczytać, należy rozumieć dosłownie?
Czytaj więcej >

Zamieszanie wokół skrzyni biegów TouchShift używanej przez Mercedesa. Co powinniście wiedzieć o jej naprawach i kosztach?

Data:13-10-2022
Autor:Piotr Żaczek
Skrzynia biegów TouchShift to kolejny przykład na to, jak wiele ciągle jeszcze musimy się nauczyć o stosowanych w motoryzacji rozwiązaniach. Niby bowiem wszystko jest tu jasne i proste, a wciąż mamy z tą przekładnią jakieś problemy. W dużej mierze jest to jednak zasługa samych producentów.
Czytaj więcej >

Jak zrozumieć żargon mechanika? Część I - nazwy części i płynów samochodowych

Data:11-10-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Z mechanikiem samochodowym czasem naprawdę trudno się dogadać. Zwłaszcza jeśli mówi do nas, używając jakże specyficznego i zupełnie niezrozumiałego dla zwykłych kierowców slangu. Na jakie zwroty i określenia powinniście być gotowi?
Czytaj więcej >

Gdzie i jak wlewać płyn chłodniczy w samochodzie? Wymiana płynu chłodniczego krok po kroku

Data:09-10-2022
Autor:Martyna Jędruch
Wymiana płynu chłodniczego to jedna z tych czynności, którą każdy z Was może wykonać całkowicie samodzielnie. Wystarczy, że będziecie dysponować czasem, odpowiednimi akcesoriami oraz wiedzą, jak zrobić to prawidłowo. Jak więc powinniście to zrobić?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Chorzów – poradnik zakupowy dla mieszkańców Chorzowa i okolic

Data:07-10-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Sytuacja na rynku motoryzacyjnym zmusza kierowców do szukania oszczędności na każdym kroku. Jednym z lepszych sposobów na to jest ograniczenie wydatków na części samochodowe. W jaki sposób właściciele aut z Chorzowa mogą na tych wydatkach zaoszczędzić?
Czytaj więcej >

Ślimakowa przekładnia kierownicza. Czym jest i jak działa ślimak przekładni?

Data:05-10-2022
Autor:Piotr Żaczek
Dziś szacuje się, że blisko 95% nowoczesnych samochodów osobowych posiada kierowniczą przekładnię listwową, jednak kiedyś normą było coś innego. Do lat 70. XX wieku normę stanowiła przekładnia ślimakowa. Co warto wiedzieć o tym klasycznym już rozwiązaniu?
Czytaj więcej >

Czym jest silnik Wankla? Jak działa i w jakich autach możecie go spotkać?

Data:03-10-2022
Autor:Piotr Żaczek
Twórca silnika Wankla z niesmakiem wyrażał się o standardowych silnikach tłokowych, wskazując na wywoływane przez nie drgania. Jego własna konstrukcja jest rozwiązaniem praktycznie wolnym od tego problemu. Czy znaczy to, że silniki Wankla są lepsze?
Czytaj więcej >

Gdzie i jak prawidłowo wlewać płyn do spryskiwaczy? Poznajcie dobre praktyki, jakie warto stosować przy tej prostej czynności

Data:01-10-2022
Autor:Martyna Jędruch
Mogłoby się zdawać, że nie ma prostszej czynności do wykonania wokół samochodu, niż uzupełnianie płynu do spryskiwaczy. A przecież ciągle i wciąż zdarzają się przy tej okazji pomyłki, tyleż zabawne, co czasem wręcz niebezpieczne. Skąd się biorą? Jak ich unikać?
Czytaj więcej >

Automatyczna skrzynia biegów ZF 8HP. Czy ta niemiecka przekładnia do najlepszy ośmiobiegowy automat na świecie?

Data:29-09-2022
Autor:Piotr Żaczek
Znawcy przekładni automatycznych wiedzą dobrze, czego szukać w autach używanych. Jeśli w interesującym ich modelu zamontowano skrzynię biegów ZF 8HP, takie auto momentalnie zyskuje w ich oczach. Co nie znaczy wcale, że nie zachowują przy tym niezbędnej ostrożności.
Czytaj więcej >

Czym usunąć ślady kleju po ciężarkach z felg aluminiowych? Jakiej metody użyć, aby nie uszkodzić samych felg?

Data:27-09-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Klej do mocowania ciężarków używanych przy wyważaniu kół z zasady musi być mocny, stąd nic dziwnego, że nie jest go wcale łatwo usunąć. Jednak gdy pozbywamy się samych ciężarków, również i klej należałoby ściągnąć umiejętnie z felgi. Jak zrobić to dobrze?
Czytaj więcej >

Sekrety skrzyni biegów Softouch od Smarta. Czym jest, gdzie możemy ją spotkać i czym różni się od przekładni Softip?

Data:25-09-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Różnice w nazwach handlowych i określeniach poszczególnych rozwiązań potrafią bardzo mocno namieszać w głowach kierowców. Najlepszym tego przykładem jest skrzynia biegów Softouch montowana w samochodach marki Smart. Jakiego typu jest to przekładnia?
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  54