Artykuły

Czyszczenie i pielęgnacja skórzanej tapicerki samochodowej z użyciem mydła glicerynowego

Autor:Krystian Mączyński
Skórzana tapicerka to marzenie każdego kierowcy. Dlatego jeśli już wejdziemy w posiadania auta, które takową posiada, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby zachować jej doskonały wygląd i niepowtarzalne właściwości jak najdłużej. Kluczowa jest tu właściwa pielęgnacja i konserwacja skórzanej tapicerki, koniecznie przy pomocy środków specjalnie do niej przeznaczonych. Choć czasem warto zrobić pewne małe odstępstwa od tej zasady.
Czytaj więcej >

Samonaprawiające się opony. Czym są i jak działają?

Autor:Krystian Mączyński
O samonaprawiających się oponach od dawna marzą zarówno konstruktorzy aut, jak i kierowcy. Pierwsze tego typu rozwiązania wprowadzane były przez wojsko, jednak od jakiegoś czasu można je również znaleźć na rynku cywilnym. Przykładem są opony wykonywane w technologii Seal Inside lub ContiSeal, produkowane przez tak znane marki, jak Continental, Michelin czy Pirelli.
Czytaj więcej >

Jak zamontować hak holowniczy w swoim samochodzie?

Autor:Krystian Mączyński
Jeszcze kilaka lat temu montaż haka holowniczego w samochodzie niemal bez wyjątku wymagał ingerencji w konstrukcję nadwozia. Dziś czynność tę można wykonać samodzielnie, bez udziału wykwalifikowanego mechanika. Choć nadal nie obejdzie się bez pomocy diagnosty. A wszystko za sprawą norm europejskich i związanych z nimi wymagań.
Czytaj więcej >

Antena samochodowa w stylu płetwy rekina? Możesz ją założyć samodzielnie

Autor:Krystian Mączyński
Jeśli chcemy słuchać radia w samochodzie, musimy mieć zamontowaną antenę. Stosowane są różne typy anten i różne też jest miejsce ich instalacji. Jakiś czas temu na rynku pojawiły się tzw. „płetwy rekina”, które stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych, długich anten. Aby je zamontować, nie trzeba nawet oddawać auta do warsztatu. Należy jednak pamiętać, że nie w każdym miejscu powinno się je umieszczać.
Czytaj więcej >

Jak zrobić klimatyzowany schowek w swoim samochodzie?

Autor:Krystian Mączyński
O zaletach klimatyzacji samochodowej chyba nikogo nie trzeba już przekonywać. Układ ten stał się obecnie już tak popularny, że posiada go praktycznie każdy produkowany współcześnie pojazd. Nadal jednak nie każdy samochód z klimatyzacją posiada coś takiego, jak klimatyzowany schowek. Na szczęście doposażenie auta w podobne rozwiązanie to jedna z najprostszych możliwych przeróbek, którą wykonać można całkowicie samodzielnie.
Czytaj więcej >

Silnik dławi się podczas zwiększania prędkości? Przyczyny mogą zalegać w zbiorniku paliwa

Autor:Krystian Mączyński
Czasami mamy do czynienia z sytuacją, w której różne podzespoły dają takie same objawy. W takich przypadkach często musimy przeprowadzać naprawdę długotrwałą selekcję negatywną, zanim odnajdziemy faktycznego sprawcę naszych problemów. Przykładem tego jest dławienie się silnika podczas przyśpieszania samochodu. Dławienie, którego przyczyna zalega w zbiorniku paliwa.
Czytaj więcej >

Jak zamontować pulsacyjne światła stop przy hamowaniu awaryjnym?

Autor:Krystian Mączyński
Z każdym manewrem hamowania związane jest pewne ryzyko. W momencie, gdy wykonujemy tzw. hamowanie awaryjne, ryzyko przeistacza się w realne niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowy, ale również dla jadących za nim pojazdów. Aby niebezpieczeństwo to zminimalizowań, w nowoczesnych samochodach zaczęto stosować pulsujące światła stopu. W starszych autach rozwiązanie to możemy zapewnić sobie sami. W jaki sposób?
Czytaj więcej >

Preparaty do płukania silnika. Stosować czy nie?

Autor:Krystian Mączyński
Płukanie silnika stało się w ostatnim czasie jedną z najmodniejszych czynności wykonywanych przez samych kierowców w celu zabezpieczenie silnika i poprawy jego działania. Rozwiązanie to doczekało się już sporej rzeszy fanów oraz – rzecz jasna – zagorzałych przeciwników. Co do celowości płukania silnika w określonych przypadkach podzieleni są nawet eksperci. A wszystko, jak zwykle, zależy od perspektywy.
Czytaj więcej >

Światła do jazdy dziennej. Jak samodzielnie zainstalować je w swoim samochodzie?

Autor:Krystian Mączyński
Polskie prawo nakłada na kierowców obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez cały rok, 24 godziny na dobę. Pozostawia jednak możliwość używania w określonych warunkach świateł do jazdy dziennej. Warunkiem jest jednak m. in. poprawne ich zamontowanie, co niektórym kierowcom może sprawić pewne trudności. Na szczęście na rynku dostępne są również specjalne zestawy dedykowane konkretnym modelom aut, których montaż jest niezwykle prosty i zawsze zgodny z wymogami kodeksu drogowego.
Czytaj więcej >

Sportowe napisy na oponach, czyli optyczny tuning samochodu w praktyce

Autor:Krystian Mączyński
Każdy kierowca zakochany w swoim samochodzie pragnie nieustannie ulepszać i upiększać należący do niego pojazd. Właśnie do tego służy tuning, rozumiany jako zmiana standardowego wyglądu auta oraz jego fabrycznych parametrów w celu stworzenia wyjątkowego i oryginalnego egzemplarza. Chodzi tu zarówno o tuning mechaniczny, elektroniczny, akustyczny, jak i ten najpopularniejszy, czyli tuning optyczny.
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  35