Wybierz model samochodu marki Seat

Zamienne części samochodowe do Seata

Auto części Seat

Marka Seat od lat dostarcza na europejski rynek motoryzacyjny samochody o ponad przeciętnej niezawodności i dobrej jakości wykonania. Gwarantuje to właściciel Seata - niemiecki Volkswagen. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze oryginalne części online pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów i dystrybutorów części samochodowych dedykowanych do samochodów marki Seat. Prawidłowe serwisowanie i konserwacja samochodu wymaga zastosowania odpowiednich auto części, gwarantujących wysoką jakość wykonania oraz bezpieczeństwo podczas ich eksploatacji.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Seat:

O marce

Hiszpańska marka Seat jest najmłodszym przedsiębiorstwem motoryzacyjnym w Europie, a jej historia sięga połowy XX wieku (1950 rok). Od samego początku działalności marka Seat skupiła się na produkcji samochodów osobowych.

Nazwa hiszpańskiej firmy Seat to skrót od Sociedad Espanola de Automoviles de Turismo, która w wolnym tłumaczeniu oznacza "Hiszpańskie Towarzystwo Samochodów Osobowych". Towarzystwo było założycielem marki, jednak współpracowało ono m.in. z sześcioma dobrze rozwijającymi się bankami oraz włoskim koncernem Fiat, który miał bardzo duże znaczenie w początkowym etapie rozwoju marki.

Fiat posiadał wieloletnie doświadczenie w produkcji samochodów, dzięki czemu możliwe było bardzo szybkie uruchomienie linii produkcyjnej marki Seat i wypuszczenie pierwszego samochodu, już po 3 latach od założenia firmy. Był nim model Seat 1400, którego pierwowzorem był Fiat 1400. Silnik samochodu posiadał moc 44 KM i rozpędzał go do prędkości 116 km/h. Początkowo dzienna produkcja tego modelu sięgała ponad 2 tysiące egzemplarzy, a sam model odniósł duży sukces rynkowy.

Kolejnym sukcesem Seata był model 600, który również był wzorowany na Fiacie 600. Konstrukcyjnie to właśnie ten model był bardzo zbliżony do znanego nam Fiata 126p. Model 600 zapoczątkował masową produkcję aut w Hiszpanii, dając wynik ponad 800 tys. egzemplarzy w przeciągu 17 lat. Samochód był dostępny w różnych wersjach silnikowych: 636 cm3 i 767 cm3 oraz nadwoziowych (model dwu i czterodrzwiowy). W roku 1968 Seat osiągnął swój pierwszy milion wyprodukowanych aut, a niespełna 6 lat później - 2 miliony. Z tego względu w 1973 roku firma rozpoczęła budowę własnego Centrum Technicznego w Martorell oraz kupiła zakłady w Landaben.

Mocne strony samochodów Seat Słabe strony samochodów Seat
 • unikalna stylistyka nadwozia
 • bardzo dobre prowadzenie
 • atrakcyjna cena
 • skrzynia biegów
 • niezłe osiągi
 • łatwo dostępne części zamienne do Seata
 • łatwa konserwacja
 • instalacja elektryczna
 • wnętrze
 • elementy nadwozia
 • układ chłodzenia
 • korozja
 • awaryjne silniki

Początek lat 80. XX wieku był dla hiszpańskiej marki czasem wielu zmian. Mimo początkowej bardzo dobrze współpracy z Fiatem, zaczęły pojawiać się pierwsze zgrzyty pomiędzy obiema firmami. Chodziło głównie o sprzedaż Seata na włoskim rynku, gdzie ceny hiszpańskich aut były bardziej konkurencyjne od cen włoskich odpowiedników. Z tego powodu w roku 1981 doszło do odstąpienia przez Fiata od udziałów w firmie Seat, a do sądów trafiły pozwy o roszczenia co do praw do niektórych modeli samochodów. Dwa lata później doszło do rozstrzygnięcia wyroku sądowego, który, o dziwo, był na korzyść Seata.

Samodzielność Seata w prowadzeniu własnej działalności nie trwała jednak długo. Najpierw nawiązał on współpracę z Porsche, który budował silniki dla Seata, a 30 września 1982 roku, doszło do podpisania umowy z niemieckim Volkswagenem. Dzięki niej w 1984 roku rozpoczęła się produkcja najbardziej rozpoznawanego modelu marki – Seata Ibizy. Volkswagen zauważył wielki potencjał w hiszpańskiej marce i już niespełna dwa lata po nawiązaniu współpracy, nabył większościowy pakiet 51% udziałów w firmie, by rok później zwiększyć je do 75%. W tym samym roku rozpoczęto ekspansję Seata na rynek europejski oraz wprowadzono markę do prestiżowych rajdów WRC. Wymagało to powołania do życia specjalnego działu - Seat Sport, w który zbudowano m.in. sportową wersję Cordoba WRC oraz Cupra.

W 1990 roku Volkswagen nabywa całościowy pakiet akcji Seata, który sięga 99,99% i tym samym nazwa marki ulega zmianie na SEAT S.A. Firma otwiera również nową fabrykę w pobliżu Barcelony, która jest obecnie jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie. W niej powstają między nimi takie modele jak Ibiza, Cordoba czy Toledo, a także oryginalne części do wszystkich modeli Seata.

Po roku 2000 nadchodzi nowa era dla hiszpańskiego Seata. W firmie dochodzi do wielu zmian organizacyjnych, które w dużym stopniu wpływają na dotychczasowy wizerunek produkowanych samochodów. Zostaje zaprezentowany innowacyjny model Salsa, oparty o nowe auto części Seat, który stał się pierwowzorem dla obecnie produkowanych samochodów hiszpańskiej marki. Niedługo później zostaje poszerzona oferta o kolejne modele, takie jak Altea i Freetrack. W 2002 roku Seat dołącza się do Audi i Lamborghini, znajdując swoje miejsce w Grupie Audi. Dzieje się tak, ponieważ koncern Volkswagena podzielił swoją działalność na dwie gałęzie – sportową oraz samochodów bardziej stonowanych stylistycznie. Dzięki temu w hiszpańskich autach można doszukać się wielu części Seat o bardzo zbliżonym wzornictwie do tych z Audi czy Lamborghini.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Seat 600 D
 • Seat 132
 • Seat Ibiza
 • Seat Leon
 • Seat Altea
 • Seat Toledo
 • Seat Cordoba

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Seat

W sklepie internetowym iParts.pl oferujemy wyłącznie najwyższej jakości, oryginalne części samochodowe Seat do wszystkich modeli aut tej marki. Najwyższa jakość podzespołów gwarantowana jest przez zaufanych i sprawdzonych producentów z całego świata. Części zamienne Seat proponowane przez nas to najlepsze parametry techniczne po najniższej cenie rynkowej.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Seat:

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć niezbędne części do Twojego Seata. Gwarantujemy najlepszej jakości części do samochodów osobowych w atrakcyjnej cenie. Zapewniamy bezpłatną wysyłkę produktów przy wartości zamówienia min. 399 zł brutto. Serdecznie zapraszamy po części Seat do iParts.pl!

Popularne wśród Klientów modele Seat:

Popularne auto części zamienne do Seat:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Ciężko to przyznać, ale Seat ostatnimi laty nie zaskakuje. Nie ma ani efektu „wow”, ani też zbyt daleko idącego rozczarowania. Po prostu, Seat to poprawny, praktyczny samochód oparty o tanie części samochodowe, zapewniający wystarczające osiągi i względny komfort jazdy. Amen.

~Racjusz

Byłem kiedyś na Ibizie i jadłem batony Leon. To wszystko, co mam wspólnego z Seat-em. Na jego widok, serce wcale nie bije mi w rytm muzyki techno, ani nie czuję też nieodpartej chęci zatopienia szpady w karku byka. Prawdę mówiąc, nic nie czuję. Pewnie dlatego, że Seat to tak naprawdę niemiecki Volkswagen w hiszpańskiej wersji. Ordnung muss sein!

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.seat.pl/

Profile społecznościowe marki: 

Sprawdź także: