Wybierz model samochodu marki Porsche

Zamienne części samochodowe do Porsche

Auto części Porsche

O tym, czy poszczególne samochody będą niezawodne, komfortowe i szybkie decydują części, z których są montowane. Dlatego też dokonując wymiany jakichkolwiek części samochodowych, tak ważne jest, aby dobierać części zamienne wysokiej klasy. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego do naszego asortymentu wprowadzamy jedynie auto części uznanych producentów. W ofercie posiadamy między innymi szeroki wybór części do Porsche. Znajdziesz u nas oryginalne części producenta, ale też wiele propozycji innych marek. Każda z nich to sprawdzona firma, a wszelkie produkty dostępne w naszym katalogu to atestowane części, których niezawodność potwierdzono w licznych testach jakości.

O marce Porsche

Początki istnienia niemieckiego producenta samochodów sięgają roku 1931. Wtedy to Ferdinand Porsche założył przedsiębiorstwo, które początkowo zajmowało się głównie projektowaniem samochodów oraz doradztwem. Wtedy jeszcze nie produkowano części samochodowych Porsche, które pojawiły się na rynku wiele lat później. Pierwsze lata działalności firmy polegały głównie na wsparciu produkcji aut Volkswagena. Zatem od początku istnienia, Porsche było ściśle związane z Volkswagenem, który dzisiaj jest właścicielem tej marki.

Produkcja części do Porsche, jak i konstrukcja kompletnych pojazdów tej marki rozpoczęła się w latach 40. XX wieku. Nie były to jednak wtedy standardowe auto części ani zwykłe auta osobowe. Niemiecki producent z rozkazu Hitlera produkował maszyny i pojazdy wojenne. Dopiero po zakończeniu wojny powstał pomysł, aby stworzyć pierwszy samochód, który byłby dostępny pod marką Porsche. W ten sposób w 1948 powstało Porsche 356. Auto części, z których zbudowany był ten model, w dużej mierze były tymi samymi elementami, które wykorzystano do konstrukcji słynnego Volkswagena Garbusa. Z kolejnymi wersjami pierwszego modelu, producent coraz więcej części Volkswagena zastępował częściami samochodowymi Porsche.

Prawdziwy przełom dla firmy Porsche nadszedł w roku 1963. Wtedy to przedsiębiorstwo zyskało renomę, której nie utraciło do dzisiaj. Wszystko za sprawą legendarnego, zdecydowanie najsłynniejszego pojazdu, jaki kiedykolwiek wyjechał z fabryki Porsche. W 1963 roku z taśmy produkcyjnej zjechało pierwsze Porsche 911. Był to samochód sportowy średniej klasy, który zyskał uznanie tysięcy kierowców. Dominował również na torach wyścigowych. Od lat 60. XX wieku Porsche wciąż produkuje samochody kolejnych generacji Porsche 911.

Przez niemal 40 lat Porsche było firmą rodzinną. Zmieniło się to w roku 1972, kiedy to firma stała się spółką akcyjną. Wtedy właśnie zmienił się również nieco profil działalności firmy. Nie zrezygnowano oczywiście z produkcji samochodów, ani też auto części do Porsche. Jednak na rynku pojawiły się dodatkowe produkty, takie jak na przykład zegarki, okulary słoneczne czy nawet meble.

Dzisiaj Porsche to marka kojarzona głównie z samochodami sportowymi, jednak posiada w ofercie również bardziej klasyczne auta osobowe. Od dziesiątek lat auta marki Porsche z sukcesami startują we wszelkiego rodzaju wyścigach samochodowych, niejednokrotnie odnosząc w nich sukcesy. Pojazdy tej marki to symbol szybkości i luksusu.

Sportowy styl, szczególne wymagania

Dzisiaj Porsche to przede wszystkim samochody sportowe, a więc przeznaczone do szybkiej jazdy. Ponadto, marka kojarzy się z luksusem, a tym samym z komfortem. Nie dziwi zatem, że kierowcy mają wysokie wymagania względem samochodów marki Porsche, jak i części Porsche. Producent zatem nie chcąc zawieść oczekiwań, korzysta z wydajnych i efektywnych podzespołów. Na wyróżnienie zasługują między innymi następujące części samochodowe Porsche:

  • silnik
  • zawieszenie
  • turbosprężarka
  • układ kierowniczy

Zasadniczo samochody niemieckiego producenta, podobnie jak poszczególne auto części do Porsche, przystosowane są nie tylko do szybkiej, ale też do agresywnej jazdy. Ich zadaniem jest zachowywać sprawność nawet w najtrudniejszych warunkach, z czego doskonale się wywiązują. Niemniej jednak również wiele części zamiennych do Porsche, wyprodukowanych przez zupełnie inne firmy, sprawuje się doskonale. Niemniej jednak części zapasowe lepiej kupować jedynie od sprawdzonych producentów. Warto przy tym pamiętać, że nie zawsze tanie części są gorsze od tych droższych.

Najczęściej wymieniane części samochodowe Porsche

Żaden producent nie jest doskonały, a mocno eksploatowane części samochodowe w naturalny sposób zużywają się lub ulegają awariom. W końcu przychodzi zatem czas na ich wymianę. Które części zamienne do Porsche są najczęściej kupowane przez Klientów? Poniżej przygotowaliśmy ich listę:

  • zestawy hamulcowe
  • amortyzatory
  • łożyska
  • uszczelki
  • pompy paliwa

Tanie części online w iParts.pl

Oferujemy duży wybór części do Porsche od różnorodnych producentów. Każda część, zanim trafi do sprzedaży, jest poddawana analizie jakości. Do sprzedaży dopuszczamy jedynie części do samochodów osobowych i sportowych, które spełniają najwyższe kryteria jakościowe. Jeżeli chcesz zadbać o swój pojazd, zapewnij mu najlepsze podzespoły, które znajdziesz w katalogu produktów sklepu internetowego iParts.pl.

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Niemiec. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów niemieckich.