Wybierz model samochodu marki Dacia

Zamienne części samochodowe do Dacia

Auto części Dacia

Samochody marki Dacia zalicza się do tzw. klasy aut niskich kosztów. Nie oznacza to jednak, że producent zastosował wyłącznie niskiej jakości auto części do Dacia, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowania swoich aut. Wręcz przeciwnie. Duża popularność oraz wysokie zapotrzebowanie na samochody tej marki zapewniają szeroki dostęp do części zamiennych Dacii w bardzo atrakcyjnych cenach. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie sprawdzone, oryginalne części do aut Dacia, które posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz homologacje, gwarantujące ich wysoką jakość oraz bezpieczeństwo eksploatacyjne.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Dacia:

O marce

Dacia to stosunkowo młody, rumuński producent samochodów osobowych, który od samego początku współpracuje z francuskim koncernem Renault. Początkowa nazwa firmy brzmiała - Uzina de Autoturisme Pitesti, a jej siedziba znajdowała się w mieście Pitesti, w którym od 1943 roku produkowane były auto części na licencji Renault. Po upływie niespełna 23 lat Dacia ukończyła budowę własnej fabryki, w której starano się stworzyć własny, autonomiczny model samochodu, pod nazwą „Mioveni”. Niestety, projekt nie doszedł do skutku, ponieważ zarząd firmy podpisał bardzo lukratywną umowę o pełnej współpracy z Renault, która obejmowała również produkcję samochodów wyłącznie francuskiej marki.

Pierwszym oficjalnym samochodem wypuszczonym z rumuńskiej fabryki był bliźniaczy model Renault 8 – Dacia 1100. Posiadała ona umieszczony z tyłu, czterocylindrowy, chłodzony cieczą silnik o mocy 46 KM, który rozpędzał samochód do 133 km/h. Wszystkie samochody wychodzące wówczas z fabryki były wiernymi kopiami pojazdów Renault. Twórcy marki Dacia nie czuli się spełnieni w aspekcie motoryzacyjnym, ponieważ nie mogli wnieść do procesu produkcyjnego żadnego ze swych rozwiązań, oprócz swojego loga. Dlatego też w 1976 roku Dacia podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Renault i kontynuowaniu produkcji we własnym zakresie, wykorzystując przy tym technologie zapożyczone od innych producentów.

W latach osiemdziesiątych władze rumuńskie zgłosiły zapotrzebowanie na niewielkie i przede wszystkim niedrogie auto, które byłoby dostępne dla szerokiego grona odbiorców w kraju. W odpowiedzi na te potrzeby powstała Dacia 500 Lastun, która ze względu na stosunkowo słabą jednostkę napędową i kiepskie wykonanie całości samochodu, nie zyskała zbyt wielu zwolenników. Niepowodzenie to jednak nie zniechęciło konstruktorów Dacii do dalszych prób skonstruowania pożądanego przez społeczeństwo samochodu osobowego. Pierwszym modelem, który został wyprodukowany przez markę Dacia jest model Nova, który zjechał z linii produkcyjnej w 1998 r. Wykorzystano w nim wiele nowych rozwiązań oraz auto części do Dacia, choć większość z nich pochodziła jednak od Peugeota i Renault. W 1999 roku Renault nabywa 51% udziałów w rumuńskiej spółce, a już rok później następuje modernizacja modelu Nova, który wyposażono w bardziej nowoczesne silniki, a samą nazwę samochodu zmieniono na „SuperNova”.

Mocne strony samochodów Dacia Słabe strony samochodów Dacia
 • trwały napęd
 • tanie części zamienne
 • niezawodne jednostki napędowe
 • ekonomiczność
 • ergonomiczność
 • bardzo dobra zwrotność
 • wysoki poziom konserwacji
 • instalacja elektryczna
 • układ chłodzenia
 • jakość wykonania
 • układ kierowniczy
 • układ wydechowy
 • bezpieczeństwo (testy NCAP)

Po przejęciu Dacii, Renault zainwestował prawie 500 mln euro w rozwinięcie rumuńskich fabryk. W 2004 roku pojawia się zupełnie nowy model - Dacia Logan, która dzięki swojej niskiej cenie, stosunkowo bogatemu wyposażeniu oraz dobrej jakości części Dacia podbiła rynki krajów rozwijających się, przede wszystkim wschodniej Europy, ale również państw zachodnioeuropejskich. Kolejne lata przyniosły następne modele rumuńskiej marki takie, jak np.: Sandero, Duster, Lodgy czy też kolejne wersje modelu Logan.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Dacia Logan
 • Dacia Duster
 • Dacia Sandero
 • Dacia Lodgy

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Dacia

Samochody rumuńskiej marki są najczęściej eksploatowane w dość trudnych warunkach. Dlatego też wymagają one większej uwagi oraz odpowiedniego, systematycznego serwisowania z użyciem wysokiej jakości części do samochodów osobowych. W naszym sklepie znajdziesz wszelkie niezbędne części online dedykowane do wszystkich modeli Dacii. Ich szybkie wyszukanie zapewni Ci nasza zaawansowana wyszukiwarka internetowa. Wystarczy, że wpiszesz model, rocznik oraz wersję silnikową swojego samochodu, a nasz system zajmie się resztą.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Dacia:

Jesteś zainteresowany kupnem części do swojej Dacii? Gwarantujemy najwyższą jakość, solidność wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania wszystkich oferowanych przez nas auto części do Dacia. Przy zamówieniu o wartości min. 399 zł brutto zapewniamy przesyłkę gratis.

Popularne wśród Klientów modele Dacia:

Popularne auto części zamienne do Dacia:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Dacia zrobiła ogromny, jakościowy skok w przyszłość. Dziś jeżdżenie Dacią nie jest już obciachem, lecz nobilitacją, a konkurencja może zacząć się bać. Rumuńska marka, korzystając ze sprawdzonych podzespołów i auto części Renault, może w przyszłości skopać nie jeden motoryzacyjny tyłek. Transylwania nadciąga!

~Racjusz

Dacia to stan umysłu, a raczej sen wariata. W tym przypadku stosunek jakości do ceny ma racjonalne uzasadnienie. Ale nie to, że wszystko jest bue. O ile starsze samochody tej marki wyglądały jak z rumuńskiego dyskontu, o tyle najnowsze wersje to już prawie trzypiętrowe galerie handlowe z klimatyzacją. Zobaczymy, co będzie dalej…

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.dacia.pl/

Profile społecznościowe marki: 

Sprawdź także:

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Francji. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów francuskich.