Wybierz model samochodu marki Mazda

Zamienne części samochodowe do Mazdy

Auto części Mazda

Samochody marki Mazda to doskonałe konstrukcje idealnie wpisujące się w każdą epokę światowej motoryzacji. Mazda to właściwe połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wytrzymałych części do samochodów osobowych, nienagannego wyglądu oraz niezawodności. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy auto części Mazda, pochodzące od renomowanych producentów motoryzacyjnych i posiadające wszystkie niezbędne atesty i homologacje.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Mazdy:

O marce

Mazda to japoński koncern samochodowy założony w 1920 roku przez Jyujiro Matsude. Był on przemysłowcem i przedsiębiorcą o wielkich ambicjach. Już w dzieciństwie przejawiał swoje ogromne zdolności inżynierskie, tworząc pompę typu Matsuda. Wraz z grupą japońskich inwestorów założył przedsiębiorstwo produkujące obrabiarki – Toyo Cork Kogyo. Już po kilku latach działalności, a dokładniej w roku 1931 roku, firma poszerzyła swoją produkcję o samochody głównie osobowe. Początkowo były to małe trójkołowce. Dzięki pokaźnemu bagażnikowi z tyłu pojazdy te miały służyć przede wszystkim dostawcom. Były to na tyle udane konstrukcje, że firma postanowiła zwiększyć produkcję i eksportować je do Chin.

Lata 1934-1936 były kluczowymi w dziejach japońskiej firmy. Wówczas to zmieniono nazwę marki z Toyo Cork Kogyo na Mazda. Nazwa ta pochodzi podobno od starożytnego bóstwa Ahura-Mazdy. Kolejną ważną zmianą było wprowadzenie obecnego znaku firmowego w kształcie litery "M" (Flying-M). Znak ten miał nawiązywać do takich cech marki jak zwinność, szybkość i wydajność. Mazda, już pod nową nazwą, rozpoczęła projektowanie pierwszych autorskich pojazdów. Jednak w 1945 roku, w wyniku zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, jej fabryka w dużym stopniu uległa zniszczeniu, nie pozwalając na kontynuowanie dalszych prac. Wymagana była jej odbudowa, która zajęła prawie 10 lat. W roku 1960 świat ujrzał pierwszy innowacyjny model Mazdy o nazwie R360. Samochód zgrabnie wkomponował się w zatłoczone ulice Japonii, dzięki swojemu minimalizmowi i małemu zużyciu paliwa. Mazda R360 osiągnęła bardzo dobre wyniki sprzedaży, co pozwoliło firmie na dalszy rozwój swej działalności.

Rok później, w 1961 roku, Mazda nawiązała się owocną współpracę z firmą NSU Motorenwerke AG, na czele której stał Feliks Wankl. Była ona ważna dla japońskiego producenta, ponieważ pozwoliła mu na wprowadzenie do masowej produkcji innowacyjnego silnika rotacyjnego, popularnie nazywanym silnikiem Wankla, a także auto części Mazda do tej jednostki. Ryzyko to bardzo się opłaciło, dając Mazdzie flagowy produkt firmowy, wyróżniający ją na tle innych marek. Silnik Wankla był montowany między innymi w bardzo popularnym, sportowym modelu RX8. W roku 1971 osiągnięto zdolność produkcyjną samochodów z silnikami Wankla przewyższającą 200 000 sztuk rocznie.

Mocne strony samochodów Mazda Słabe strony samochodów Mazda
 • stylistyka nadwozia
 • bardzo dobre właściwości jezdne
 • obszerne i ergonomiczne wnętrze
 • powszechnie dostępne części zapasowe
 • niezawodność
 • trwałość auto części
 • wady lakiernicze
 • układ napędowy
 • korozja
 • zawieszenie
 • układ hamulcowy

W latach 80. XX wieku Mazda rozpoczęła ekspansję w Europie oraz Ameryce Północnej, budując tam swoje fabryki. Miało to zapewnić jeszcze lepsze wyniki sprzedaży niż dotychczas. W roku 1984 firma zmieniła swoją nazwę na Mazda Motor Corporation. Kolejne lata przyniosły firmie wiele sukcesów na rynku motoryzacyjnym i w sportach samochodowych. Mazda jest jedynym japońskim producentem samochodowym, który osiągnął sukces w 24-godzinnym wyścigu LeMans, a wszystko za sprawą legendarnego modelu Mazda 787B. Karoseria tego samochodu została wykonana z włókna węglowego, co w owych czasach było zupełnie czymś niebywałym. Również liczne podzespoły oraz części Mazda miała zupełnie nowe i dość innowacyjne, jak na tamte czasy. Lekka karoseria, silnik rotacyjny i bardzo dobre hamulce pozwoliły bolidowi zdobyć pierwsze miejsce w wyścigu, a silnik Wankla stał się sławny w całym motoryzacyjnym świecie.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Mazda MX
 • Mazda 323
 • Mazda RX
 • Mazda RX-8
 • Mazda 3
 • Mazda 6

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Mazda

Jeśli Twoja Mazda wymaga naprawy, niezbędne będą do tego odpowiednie części oraz podzespoły renomowanych producentów. Części samochodowe Mazda w sklepie internetowym iParts.pl to zestawienie najwyższej jakości wykonania, doskonałych parametrów technicznych oraz bezpieczeństwa użytkowania. Auto części Mazda dostępne w u nas to gwarancja niezawodności po najniższej cenie rynkowej.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Mazda:

Jeśli szukasz wysokojakościowych części do Mazdy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Gwarantujemy bezpłatną wysyłkę towaru przy zamówieniach o wartości min. 399 zł brutto. Nie pozwól, aby Twoja Mazda stała zepsuta. Z nami przywrócisz jej dawną świetność!

Popularne wśród Klientów modele Mazda:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Najnowsze Mazdy, jak seria 3 czy 6, udowodniły, że Japończycy potrafią konstruować atrakcyjne fury. Mazda pozytywnie zaskakuje nie tylko stylistycznie, ale i mechanicznie. Gdybym dziś kupował samochód klasy średniej, Mazda byłaby w Top 3 listy moich motoryzacyjnych życzeń.

~Racjusz

Muszę się ugiąć przed geniuszem japońskich projektantów Mazdy. Good job. Arigato!

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.mazda.pl/
Profile społecznościowe marki: facebook.com/MazdaPolandyoutube.com/MazdaMotorPolandhttps://www.instagram.com/mazdapolska

Sprawdź także:

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Japonii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów japońskich.