Wybierz model samochodu marki Kia

Zamienne części samochodowe do Kia

Auto części Kia

Samochody Kia to kompilacja najlepszych rozwiązań technicznych wykorzystywanych w światowej motoryzacji oraz atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego. Popularność samochodów Kia przekłada się na systematyczny wzrost zapotrzebowania na wysokiej klasy części zamienne. Długotrwałą sprawność aut Kia zapewnią oryginalne części dostępne w naszym sklepie internetowym, oferowane w najniższych rynkowych cenach.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Kia:

O marce

Kia Motors jest jednym z najstarszych koreańskich przedsiębiorstw motoryzacyjnych, a zarazem najmłodszym względem innych firm branży samochodowej. Kia skupia się przede wszystkim na produkcji samochodów osobowych oraz niedużych aut dostawczych.

Początek działalności koreańskiej firmy datuje się na rok 1944. Jednak działalność firmy nie była od początku związana z branżą motoryzacyjną, lecz rowerową. Firma produkowała części rowerowe oraz rowery pod nazwą Kyungsung Precision Industry. Marka działała bardzo prężnie z wielkim powodzeniem, jednak nazwa firmy była zbyt trudna do zapamiętania, dlatego też w 1952 roku zarząd postanowił zmienić ją na KIA Industry Corp. Pierwszy człon nazwy, czyli "KI" oznacza w języku koreańskim „powstać/wychodzić", natomiast druga, czyli, "A" oznacza Azję. Łącząc obydwa człony, powstaje pełna nazwa „Kia".

W 1961 roku Kia powiększa swój asortyment o motocykle i trójkołowce dostawcze. Firma do swoich motocykli montowała autorskie silniki KIA, które cechowały się bardzo dobrymi osiągami oraz niezawodnością. Niedługo po tym, w roku 1974 następuje kolejna rewolucja w firmie. Do masowej produkcji wchodzi pierwszy pojazd czterokołowy - KIA Brisa S100, powstający na licencji Mazdy. Firma z dobrodziejstw swojego włoskiego partnera korzystała jeszcze przez kilka kolejnych lat, tworząc samochody takie, jak: Kia Pride, Kia Sephia, Kia Avella czy Kia Clarus. Istotną kwestią współpracy Kii z Mazdą jest stosowanie dobrej jakości auto części w południowokoreańskich samochodach.

Dzięki sukcesowi, jaki marka Kia odnosiła na koreańskim rynku, była ona w stanie wykupić akcje azjatyckich firm motoryzacyjnych. Została również udziałowcem między innymi Asia Motors, tworząc model Asia Rocsta. Kolejne lata Kii były bardzo burzliwe. Koreańską markę wykupywały między innymi takie firmy, jak Mazda czy Ford. W 1990 roku nastąpiła również zmiana nazwy przedsiębiorstwa, która od tego momentu widniała jako Kia Motors, funkcjonując pod tym szyldem do dziś.

Mocne strony samochodów Kia Słabe strony samochodów Kia
 • przestronne wnętrze
 • dobra jakość wykończenia wnętrza
 • ekonomiczne jednostki napędowe
 • atrakcyjna cena
 • niska awaryjność
 • tanie części zamienne
 • lakier
 • turbosprężarki w dieslu
 • elementy nadwozia
 • układ kierowniczy
 • jakość niektórych elementów wnętrza

W 1990 roku Kia została przejęta w 25% przez Hyundaia i połączyła się z nim w ramach koncernu Hyundai Motor. Dzięki tej fuzji następuje bardzo szybki rozwój koreańskiej marki, który owocuje ekspansją na rynek Europejski oraz Amerykański, przynosząc tym samym wielki wzrost sprzedaży. W 1993 roku produkcja samochodów przekroczyła magiczną liczbę 3.000.000 egzemplarzy, a trzynaście lat później 5 milionów sztuk. Dziś Kia jest największym koreańskim eksporterem samochodów i części do Kia. Marka stała się rozpoznawalna na całym świecie, a w Polsce swoją flotę posiada nawet Policja.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Kia Ceed
 • Kia Sorento
 • Kia Soul
 • Kia Sportage
 • Kia Picanto

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Kia

Oryginalne auto części Kia dostępne w sklepie internetowym iParts.pl to najniższe rynkowe ceny oraz szybki termin dostawy. Oferowane części zamienne są dostępne do każdego modelu marki Kia i zostały objęte gwarancją jakości producenta. Nasze produkty posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz homologacje, zapewniające bezpieczeństwo użytkowania oraz ochronę środowiska naturalnego.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Kia:

Poszukujesz sprawdzonych części do swojej Kii? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziesz najwyższej jakości części samochodowe pochodzące wyłącznie od godnych zaufania producentów. Gwarantujemy darmową dostawę towaru przy zamówieniach o wartości min. 399 zł brutto. Sklep iParts.pl to największy wybór produktów motoryzacyjnych po najniższych rynkowych cenach!

Popularne wśród Klientów modele Kia: 

Popularne auto części zamienne do Kia:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Kia, podobnie jak Hyundai, zaczyna deptać po piętach starym, rynkowym wyjadaczom. Jakość wykończenia, atrakcyjny wygląd czy też niezawodność części Kia pozytywnie zaskakuje. Są to samochody bardzo dobrze skrojone na miarę tych czasów. W zasadzie, nie ma się do czego przyczepić.

~Racjusz

Kia, no tyłka mi nie urywa. Solidna, lecz nudna konstrukcja. Nie wiem, dlaczego samochody Kia notują tak wysoką sprzedaż na naszym rynku? To prawdopodobnie cena, bo cóż by innego.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.kia.com/

Profile społecznościowe marki: 

Sprawdź także:

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Korei. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów koreańskich.