Wybierz model samochodu marki Volvo

Zamienne części samochodowe do Volvo

Auto części Volvo

Marka Volvo kojarzy się przede wszystkim z najwyższym możliwym bezpieczeństwem podczas jazdy. Aby utrzymać taki stan rzeczy i bezawaryjną pracę całego samochodu, niezbędne są odpowiedniej jakości części zamienne Volvo. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebuje Twój samochód. Zapewniamy oryginalne części samochodowe Volvo posiadające wszelkie niezbędne atesty oraz homologacje, potwierdzające ich niezawodność oraz bezpieczeństwo eksploatacyjne.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Volvo:

O marce

Nazwa „Volvo” została wymyślona przez współzałożycieli szwedzkiej fabryki łożysk kulkowych SKF i pochodzi o zwrotu "toczyć się". Jako znak firmowy zarejestrowano ją w 1915 roku. W firmie SKF pracowało wówczas dwóch pomysłodawców działalności motoryzacyjnej - Assar Gabrielsson i Gustaf Larson. Połączyło ich wspólne zainteresowanie, jakim była motoryzacja. Wspólne rozmowy na ten temat zaowocowały pomysłem zbudowania samochodu osobowego.

Ich wspólne plany urzeczywistniły się w 1927 roku, kiedy to pojawił się pierwszy samochód marki Volvo - model OV4, nazywany Jakobem. Co ciekawe, prototyp tego samochodu miał źle złożony mechanizm różnicowy i mógł poruszać się jedynie do tyłu. Wadę tą udało się jednak szybko usunąć przed oficjalną prezentacją. Oprócz wersji cabrio, do produkcji trafił również model z zamkniętym nadwoziem o nazwie PV 4. Początkowo sprzedaż szwedzkich samochodów była niewielka, jednak w kolejnych latach klienci przekonali się do nowej marki, co wymusiło na producentach zwiększenie ilości wytwarzanych pojazdów.

Volvo, oprócz samochodów osobowych, zajmowało się również tworzeniem pojazdów użytkowych. Ich produkcję rozpoczęto niedługo po założeniu firmy, w roku 1928. Konstruowanie i produkowanie ciężarówek oraz autobusów stało się istotną gałęzią działalności szwedzkiej marki.

W przeciwieństwie do innych europejskich firm, Volvo podczas II wojny światowej nadal pracowało nad projektami nowych modeli samochodów oraz auto części Volvo. Dzięki nieustannej pracy w roku 1944 wprowadzono do produkcji Volvo PV 444, którego produkcja trwała aż do 1958 roku. Oznaczenie samochodów było nieprzypadkowe, a cyfry symbolizowały kolejno: 4-osobowe wnętrze, moc 40 KM oraz czterocylindrowy silnik.

Chęć dostarczania klientom zarówno ładnych, jak i bezpiecznych samochodów sprawiła, że w latach pięćdziesiątych Volvo wprowadziło do procesu projektowania crash testy. Ich głównym zadaniem było sprawdzenia wytrzymałości pojazdu oraz kluczowych części Volvo podczas różnego rodzaju kolizji z przeszkodami i innymi samochodami. Pierwszym modelem poddanym takim próbom było Volvo Amazon z 1956 roku.

Mocne strony samochodów Volvo Słabe strony samochodów Volvo
 • bezpieczeństwo
 • zawieszenie
 • ergonomiczne wnętrze
 • dobrej jakości auto części
 • ekonomiczne silniki
 • komfort jazdy
 • bardzo dobra trakcja
 • instalacja elektryczna
 • układ napędowy
 • elementy blacharskie
 • awaryjne jednostki napędowe

Ciekawostką jest to, że Amazon, jako pierwsze auto na świecie, otrzymał w 1959 roku seryjnie montowane trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z przodu. Pasy te posiadało również Volvo PV 544, oferowane w wersjach z nadwoziem typu sedan (P 120), coupe (P 130) oraz kombi (P 220). Marka wprowadziła również inne innowacyjne, jak na tamte czasy, części samochodowe Volvo, które z czasem stały się standardem we wszystkich współczesnych autach.

Końcem lat pięćdziesiątych XX wieku do produkcji trafił sportowy model Volvo oznakowany jako P 1800. Auto posiadało bardzo piękne nadwozie, które przyczyniło się do użycia tego pojazdu w popularnym serialu, pt. "Święty".

Lata dziewięćdziesiąte były okresem zmian w nazewnictwie modeli Volvo. Według nowej numeracji od 1995 roku nazwano następcę serii 400 sedana S40 oraz kombi V40. Volvo 850, które zadebiutowało w 1991 roku, od 1996 roku sprzedawane było jako S70 i V70. Obecnie w sprzedaży jest również model z nadwoziem coupe C 30, ekskluzywne limuzyny S 60 i S 80 oraz dwa SUV-y XC 90 i mniejszy XC 60. Volvo od 1999 roku przestało być niezależną firmą, z powodu wykupienia szwedzkiej marki przez koncern Forda.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Volvo 940
 • Volvo S80
 • Volvo S60
 • Volvo XC90
 • Volvo 240
 • Volvo C30

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Volvo

Auto części Volvo dostępne w sklepie internetowym iParts.pl to oryginalne części zamienne o tej samej specyfikacji technicznej, jaką stosuje się podczas produkcji samochodów marki Volvo. Oferowane przez nas części do Volvo to najwyższa jakość wykonania w atrakcyjnej cenie. Wpisz interesujący Cię produkt w naszą wyszukiwarkę, podaj model, rocznik oraz wersję silnikową swojego Volvo, a nasz system znajdzie wszystko, czego potrzebujesz.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Volvo:

Zapraszamy do iParts.pl po niezawodne części zamienne Volvo w najniższych rynkowych cenach. Zapewniamy darmową wysyłkę auto części do Twojego domu przy zamówieniach o wartości min. 399 zł brutto. W naszej ofercie znajduje się ponad 2 mln wysokiej jakości części do samochodów osobowych, w których na pewno znajdziesz to, czego szukasz.

Popularne wśród Klientów modele Volvo:

Popularne auto części zamienne do Volvo:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Uwielbiam to szwedzkie cudo techniki i dzięki Bogu, że Ford uratował Volvo od plajty, tworząc z totalnego bankruta markę rozdającą karty na dzisiejszym rynku motoryzacyjnym. Volvo buduje naprawdę świetne samochody.

~Racjusz

Ja nie wiem, jak oni to robią, ale robią to dobrze. S90, XC60, V90 to kwintesencja szwedzkiej myśli technicznej i stylistycznej elegancji. Kapitalny look i bezpieczeństwo doprowadzone do motoryzacyjnego absurdu.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.volvocars.com/pl

Profile społecznościowe marki:

Sprawdź także: