Wybierz model samochodu marki Peugeot

Zamienne części samochodowe do Peugeot

Auto części Peugeot

Poprzez odpowiednie dbanie oraz serwisowanie swojego samochodu zapewnisz mu niezawodność oraz trwałość na długie lata. Jest to szczególnie ważne w przypadku francuskiego Peugeota, który wymaga wysokiej jakości auto części oraz materiałów eksploatacyjnych. W sklepie internetowym iParts.pl znajdziesz oryginalne części do wszystkich współczesnych modeli Peugeota. Gwarantujemy ich niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie nasze części zamienne Peugeot posiadają niezbędne atesty oraz homologacje.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Peugeota:

O marce

Peugeot to francuska marka założona w 1810 roku przez dwóch braci: Jean-Frederic i Jean-Pierre Peugeot, którzy otrzymali w spadku po rodzicach młyn. Z czasem przekształcili go w odlewnię metalurgiczną. Nowo powstała firma zyskała miano - Peugeot Freres, czyli bracia Peugeot. Początkowo odlewnia zajmowała się produkcją młynków do kawy, maszyn do szycia, noży, pił taśmowych, i tego typu asortymentu. Logo firmy, przedstawiające znanego wszystkim lwa stojącego na dwóch łapach, zostało zarejestrowane w roku 1858. Jego wizerunek jednak różnił się nieco od obecnego, przechodząc z biegiem czasu swoistą transformację.

W późniejszym okresie działalności firmy bracia Peugeot przekazali jej prowadzenie swoim synom, którzy postanowili nieco zmienić i rozszerzyć zakres produkcyjny zakładu. Zdecydowali się na wytwarzanie rowerów, co okazało się biznesowym sukcesem. Pewni swego i z dość pokażnymi przychodami ze sprzedaży rowerów, postanowili produkować automobile. W roku 1891 pierwszy egzemplarz takiego pojazdu opuścił bramy fabryki Peugeot. Posiadał on dwucylindrowy silnik spalinowy, rozwijający prędkość 18 km/h. Jego sprzedaż już na samym początku wynosiła 300 egzemplarzy.

W 1896 roku francuska marka została podzielona na dwie wewnętrzne firmy. Pierwsza Societe des Automobilies Peugeo trudniła się produkcją automobili, a druga, czyli Peugeot Freres, kontynuowała produkcję narzędzi domowych. W kolejnych latach działalności pojawiały się nowe modele samochodów, wyposażone w coraz większe silniki oraz bardziej innowacyjne auto części Peugeot, zyskując tym samym bardzo dużą popularność wśród odbiorców. Produkcję poszerzono również o motocykle oraz samochody ciężarowe. Od 1929 roku firma wprowadziła jednolite nazewnictwo dla swoich modeli samochodów, znanych od tego czasu jako pojazdy Peugeot z tak charakterystycznym trzycyfrowym oznakowaniem.

W okresie II wojny światowej francuskie zakłady Peugeota zostały przejęte przez faszystowskie Niemcy, które następnie oddały je w ręce Ferdynanda Porsche. Po wojnie pierwszym modelem, jaki udało się zbudować, był Peugeot 202 wyposażony w nowe i innowacyjne jak na tamte czasy części zapasowe takie, jak np. hydrauliczne hamulce.

Mocne strony samochodów Peugeot Słabe strony samochodów Peugeot
 • aerodynamiczne nadwozie
 • atrakcyjna stylistyka
 • układ hamulcowy
 • przestronne i ergonomiczne wnętrze
 • dostępność auto części
 • komfortowe zawieszenie
 • dobra widoczność z kokpitu
 • ekonomiczność silników
 • instalacja elektryczna
 • skrzynia biegów
 • wady elementów nadwozia
 • awaryjne jednostki napędowe
 • korozja

W latach 70. XX wieku firma Peugeot próbowała nawiązywać współpracę z innymi wielkimi francuskimi producentami samochodów. Ostatecznie w 1966 roku doszło do porozumienia z Renault, a 10 lat później Peugeot wykupił 90% udziałów Citroena, znajdującego się wówczas w rękach Michelin. Od tamtej pory firmy wspólnie pracują nad nowymi technologiami i rozwiązaniami silnikowymi jako koncern PSA, tworząc również zaawansowane technicznie części samochodowe Peugeot, wykorzystywane również w innych pojazdach na całym świecie. Firma Peugeot, oprócz samochodów, do dziś produkuje rowery, motorowery oraz profesjonalne elektronarzędzia.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Peugeot 205
 • Peugeot 206
 • Peugeot 207
 • Peugeot 407
 • Peugeot 605
 • Peugeot 508

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Peugeot

W naszym sklepie znajdziesz ponad 2 miliony podzespołów i akcesoriów, które cechuje wysoka jakość wykonania i niska cena. Oferujemy doskonałe części zamienne do Peugeot w najniższych cenach rynkowych. Solidność wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania gwarantowane przez producentów auto części Peugeot zapewnią Twojemu autu sprawne działanie w najtrudniejszych warunkach drogowych przez długie lata.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Peugeot:

Szukasz sprawdzonych i godnych zaufania części do Peugeota w atrakcyjnej cenie? W iParts.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Wpisz interesujący Cię produkt w naszą wyszukiwarkę, podaj model, rocznik oraz wersję silnikową swojego Peugeota, a nasz system zajmie się resztą. Gwarantujemy bezpłatną dostawę towaru przy wartości zamówienia min. 399 zł brutto. Części Peugeot w naszym sklepie to najlepszy wybór do Twojego auta! Zapraszamy!

Popularne wśród Klientów modele Peugeot:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Jakby nie mrużyć oczu, Peugeot jest zawsze piękne. Samochody tej marki mają wszystko to, czego oczekuje się od współczesnej motoryzacji. Wystarczy spojrzeć na 508-ke. Piękna, zgrabna, mocarna i zupełnie nie francuska, bo włosko-niemiecka. I co z tego. Francuski to nadal język miłości, którym tu nie przemówię :)

~Racjusz

Panowie z Peugeot nie muszą uczyć się rzemiosła. Od dawna robią bardzo poprawne samochody, choć, na pewno, stać ich na więcej. Taka sobie 208-ka, świetny 3008 i zjawiskowa 508-ka, tak w telegraficznym skrócie można podsumować działalność żabo i ślimako lubiących z Peugeota.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.peugeot.pl/
Profile społecznościowe marki: facebook.com/PeugeotPolska/youtube.com/c/peugeotpolskatwitter.com/peugeotpolskainstagram.com/peugeotpolska/

Sprawdź także:

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Francji. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów francuskich.