Wybierz model samochodu marki Ford

Zamienne części samochodowe do Forda

Auto części Ford

Samochody Ford to przede wszystkim niedrogie, wygodne, bezpieczne i wytrzymałe auta, niezwykle popularne na całym świecie. Zapewniamy kompleksową ofertę części do samochodów osobowych Forda w najniższych rynkowych cenach. Wszystkie części zamienne do Forda oraz materiały eksploatacyjne w naszym sklepie pochodzą od renomowanych, światowych producentów produktów motoryzacyjnych. Posiadamy również w sprzedaży oryginalne części Forda potwierdzone certyfikatami jakości oraz homologacjami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Forda:

O marce

Rok 1903 to początek amerykańskiej firmy Ford, którą założył Henry Ford. Początkowo główna siedziba firmy znajdowała się w Detroit. Obecnie główna centrala koncernu Ford mieści się w Dearborn, w stanie Michigan.

Pierwsza fabryka Forda została otwarta w 1904 roku w Kanadzie. Produkowała ona jeden z najpopularniejszych wówczas modeli samochodu, czyli Forda T. Auto było jednym z najpopularniejszych pojazdów w całym kraju nie tylko ze względu na swój piękny wygląd oraz wyjątkowo trwałe części Ford, ale również za sprawą bardzo niskiej ceny samochodu. Uzyskano to dzięki zastosowaniu innowacyjnej taśmy produkcyjnej, która w znacznym stopniu obniżyła koszty produkcyjne. Za sprawą tego rozwiązania Ford wyprodukował 15 milionów egzemplarzy modelu T. Jego następcą był równie udany model A, cieszący się równie wielką popularnością. Warto wspomnieć, że w 2000 roku Ford T otrzymał zaszczytny tytuł „Samochodu stulecia”.

Po II wojnie światowej nastąpił przełom stylistyczny w zakresie projektowania aut spod znaku Forda. Samochody przybrały całkiem nowe kształty, które można zauważyć w modelach takich, jak Ford Falcon czy też Custom. Również zastosowane innowacyjne rozwiązania oraz jeszcze lepszej jakości części samochodowe Ford sprawiły, że amerykańska marka z roku na rok zyskiwała coraz większą rzeszę swoich zwolenników. Do najciekawszych modeli zaliczyć można Forda Mustanga z 1964 r. Ogromna popularność tego modelu spowodowała ograniczenie jego produkcji, gdyż w momencie przekroczenia 60% popularności rynku, urząd antymonopolowy nałożyłby ogromne kary finansowe na firmę. Popularność tego modelu jest bardzo duża do dnia dzisiejszego, a każdy fan motoryzacji wie, jak wygląda Ford Mustang.

Mocne strony samochodów Ford Słabe strony samochodów Ford
 • elegancki wygląd nadwozia
 • izolacja akustyczna
 • wygodne i ergonomiczne wnętrze
 • duża wytrzymałość auto części
 • dobra jakość montażu
 • powszechnie dostępne części zapasowe
 • lekka konstrukcja nadwozia
 • instalacja elektryczna
 • układ wtryskowy
 • słabe zabezpieczenie antykorozyjne
 • elementy blacharskie i lakiernicze
 • awaryjne elementy mechaniczne wyposażenia wnętrza

Kolejne lata zaowocowały utworzeniem fabryk Forda na Starym Kontynencie. W zależności od zapotrzebowania rynku, Ford Motor Company rozwijał w różnych krajach swoje filie, w których produkowano całkiem różne, często niewystępujące nigdzie indziej, modele marki Ford takie, jak np. Mondeo czy Focus.

Marka Ford dysponuje własnym zespołem sportowym, który systematycznie bierze udział w wielu rajdach i wyścigach samochodowych na całym świecie. Ford to również producent i dystrybutor jednostek napędowych oraz auto części dla wielu innych zespołów sportowych.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Ford T
 • Ford Mustang
 • Ford GT
 • Ford Ka
 • Ford Focus
 • Ford Mondeo
 • Ford Galaxy
 • Ford Escort
 • Ford Kuga

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Ford

Samochody Forda to doskonałe połączenie niewygórowanej ceny, niezawodności oraz niezłej jakości wykonania. Niestety, jak to zazwyczaj bywa w przypadku urządzeń mechanicznych, wymagają one odpowiedniego serwisowania oraz wymiany auto części. Zapewniamy największy wybór produktów spośród ponad 2 mln części do samochodów osobowych, z których duża grupa stanowi najwyższej jakości podzespoły oraz części Forda. Oferowane przez nas oryginalne produkty motoryzacyjne to najtańszy tego typu asortyment na rynku.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Ford:

Wybierz interesujące Cię część zapasowe za pomocą naszej wyszukiwarki. Podaj model, rocznik oraz wersję silnikową swojego Forda, a nasz system znajdzie wszystko, czego potrzebujesz. Auto części Ford od iParts.pl to najwyższa jakość w najniższej cenie na rynku. Wszystkie części są objęte gwarancją producenta.

Popularne wśród Klientów modele Ford:

Popularne auto części zamienne do Ford:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Są Fordy i Fordy. Te pierwsze przygotowywane głównie na rynek północnoamerykański oraz konstrukcje dla europejskiego odbiorcy. Ogólnie rzecz ujmując, oferta Forda jest naprawdę imponująca i trzeba być niezłym szaleńcem motoryzacyjnym, aby nie znaleźć w tym zestawie czegoś dla siebie. Po prostu, mają rozmach…

~Racjusz

A mówili, kup Forda, to pojeździsz tanio, szybko i bezawaryjnie. Z tego wszystkiego zgadza się tylko „i”. O ile kiedyś części samochodowe montowane w Fordach były godne zaufania, o tyle dziś bez zestawów naprawczych, kompletu kluczy i lewarka lepiej w dalszą trasę się nie zapuszczać.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.ford.pl/

Profile społecznościowe marki: 

Sprawdź także:

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.