Wybierz model samochodu marki Kia

Samochody Kia

Kia Motors jest jednym z najstarszych koreańskich przedsiębiorstw motoryzacyjnych, a zarazem najmłodszym względem innych firm branży motoryzacyjnej. W swojej produkcji posiada głównie samochody osobowe i niewielkie dostawcze. 

Początek działalności koreańskiej firmy plasuje się na rok 1944, jednak nie była to branża motoryzacyjna, a rowerowa. Firma produkowała części rowerowe oraz rowery pod nazwą Kyungsung Precision Industry. Marka działała bardzo prężnie z wielkim powodzeniem, jednak nazwa nie była zbyt wpadająca w ucho i trudna do zapamiętania, dlatego w roku 1952 zarząd postanowił zmienić ją na KIA Industry Corp. Pierwszy człon firmy czyli "KI" oznacza w języku koreańskim "powstać/wychodzić" a druga część, czyli, "A" oznacza Azję. Łącząc obydwa człony, powstaje pełna nazwa "Wyjść z Azji". 

Z racji tej, iż rynek motoryzacyjny jest w ciągłym biegu i wymaga wprowadzania nowych rozwiązań, w 1961 KIA powiększa swój asortyment o motocykle i trójkołowce dostawcze. Firma do swoich motocykli montowała autorskie silniki KIA, które cechowały bardzo dobre osiągi i niezawodność. Niedługo po tym zdarzeniu, bo w roku 1974, następuje kolejna rewolucja w firmie. Do masowej produkcji wchodzi pierwszy pojazd czterokołowy KIA Brisa S100, powstający na licencji Mazdy. Firma z dobrodziejstw swojego kompana w branży motoryzacyjnej, korzystała jeszcze przez kilka dobrych lat, tworząc samochody takie jak KIA Pride, Sephia, Avella czy Clarus

Dzięki sukcesowi, jaki marka odnosiła na koreańskim rynku, była w stanie wykupić kilka akcji azjatyckich firm motoryzacyjnych. Została również udziałowcem, między innymi Asia Motors tworząc model Asia Rocsta. Kolejne lata Kii były bardzo burzliwe – markę wykupywały między innymi takie firmy jak Mazda czy Ford. W 1990 roku nastąpiła również zmiana nazwy przedsiębiorstwa, która od tego momentu widniała jako Kia Motors, pozostając w tej formie do dziś. 

W roku 1990 Kia została przejęta w 25% przez Hyundaia i połączyła się z nim w ramach koncernu Hyundai Motor. Dzięki temu połączeniu następuje bardzo mocny rozwój, który owocuje ekspansją na rynek Europejski oraz Amerykański, przynosząc tym samym wielki wzrost sprzedaży. W 1993 roku produkcja przekroczyła magiczną liczbę 3.000.000 sztuk, a trzynaście lat później 5 milionów sztuk. Dziś Kia jest największym koreańskim eksporterem samochodów i części samochodowych Kia. Marka jest bardzo znana na całym świecie, a w Polsce swoją flotę posiada nawet w Policji.

Oryginalne auto części Kia dostępne w sklepie internetowym iParts.pl to najniższe rynkowe ceny oraz szybki termin dostawy. Części Kia od iParts.pl są dostępne do każdego modelu tej marki i zostały objęte gwarancją jakości producenta.

Poszukujesz sprawdzonych części do swojej Kia? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która opiewa na ponad 2 miliony części i akcesoriów najpopularniejszych światowych producentów. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie pozwól, aby Twoje samochód był uszkodzony - zamów w iParts.pl nowe części do Kia w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

Popularne modele:

Najlepsze wahacze tylko w iParts.pl!

iParts.pl to sklep posiadający najwięcej wahaczy do wszystkich modeli aut. Nasza oferta wahaczy jest bez wątpienia najszersza, nasi klienci mają do dyspozycji produkty wyłącznie znanych producentów. Nasi klienci mają do dyspozycji produkty znanych producentów do wszystkich marek i modeli aut.

Wahacz

Sprawdź Wahacz