Światła do jazdy dziennej

Znaleziono produktów: 17
Sortuj:
Widok:   
z 1

331,00 z VAT
Kod: 12831WLEDX1 Producent części: PHILIPS

Światła dzienne

Od 2011 roku, zgodnie z unijną Dyrektywą 2008/89/WE, wszystkie nowe modele samochodów posiadające homologację po tej dacie, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, muszą być wyposażone w światła do jazdy dziennej (ang. DRL – Daytime Running Lights). Ich głównym celem jest przede wszystkim zwiększenie widoczności samochodu i jednoczesne zmniejszenie kosztów jego eksploatacji. Światła dzienne montowane seryjnie w autach sprzedawanych w Europie włączają się wraz z rozpoczęciem pracy silnika.

Światła do jazdy dziennej nie należy mylić ze światłami mijania, których, według przepisów drogowych wielu państw UE, należy używać podczas dziennej jazdy. Światła dzienne mają zazwyczaj moc od kilku do kilkunastu watów. Na ich kloszu powinno znajdować się oznaczenie RL, a ich umiejscowienie w pojeździe powinno być symetryczne względem osi samochodu, na równej wysokości, a ich odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy nie może być mniejsza niż 25 cm, natomiast od ziemi do górnej krawędzi nie większa niż 150 cm. Światła do jazdy dziennej znajdują się wyłącznie na przodzie pojazdu, a ich barwa powinna być biała.

Światła dzienne w samochodzie to nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale również wymierne korzyści eksploatacyjne. Zamiast np. 120 W, które generują dwie żarówki halogenowe, światła dzienne pobierają jedynie ok 30-40 watów, a przypadku świateł w technologii LED jest to jedynie około 10 W. Mniej pobieranej energii w samochodzie korzystnie przekłada się na zużycie paliwa. Do wyprodukowania 100W energii potrzeba 0,13 litra paliwa na 100 km, a wygenerowanie 14W kosztuje nas zaledwie 0,02 litra. Ponadto takie rozwiązanie jest przyjazne środowisku naturalnemu oraz charakteryzuje się dłuższą żywotnością w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Pamiętajmy, że tanie, niskiej jakości oraz niewiadomego pochodzenia światła do jazdy dziennej to zagrożenie na drodze dla samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mogą narazić również kierującego pojazdem wyposażonym w złej jakości światła dzienne na utratę dowodu rejestracyjnego.

Oferta sklepu iParts.pl zawiera bogaty wybór świateł do jazdy dziennej z homologacją najlepszych światowych producentów oświetlenia samochodowego. Sklep internetowy iParts.pl to gwarancja najwyższej jakości w najniższej rynkowej cenie!
Zapraszamy na zakupy oświetlenia samochodowego w iParts.pl!