Maty i dywaniki wnętrza

Maty i dywaniki do wnętrza

Kliknij i dopasuj dywanik do swojego modelu auta

W samochodzie spędzamy coraz więcej czasu (średnio 82 min dziennie), przemieszczając się pomiędzy domem, szkołą i pracą. Po drodze jeszcze zakupy, szybki lunch i wizyta u rodziny. Nic więc dziwnego, że od pewnego czasu kupując samochód coraz częściej zwracamy uwagę nie tyle na jego markę, wygląd zewnętrzny czy ilość koni mechanicznych pod maską, co przede wszystkim na wnętrze auta.

Dywaniki gumowe i welurowe

Wbrew pozorom, jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrza samochodu są dywaniki samochodowe, ponieważ nie tylko nadają one wnętrzu specyficznego charakteru, ale również pozwalają zachować czystość w samochodzie. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów dywaników samochodowych, w tym najbardziej popularne są dywaniki z gumy oraz weluru.

Najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla kierowcy jest posiadanie dwóch zestawów dywaników. Jeden, welurowy, na okres letni oraz drugi, gumowy, na zimę. Dywaniki welurowe zdecydowanie nie nadają się na okres jesienno-zimowy, ponieważ źle reagują na wilgoć, natomiast dywaniki gumowe mogą być użytkowane przez cały rok.

Dywaniki welurowe popularniejsze wśród kierowców?

Jeżeli chodzi o wygląd i estetykę wykonania, to w tej kategorii zdecydowanie wygrywają dywaniki welurowe. Zazwyczaj, w zależności oczywiście od producenta, są one wykonywane ręcznie, obszywa się je lamówką lub nicią. Dywaniki welurowe w różnych kolorach i wzorach prezentują się o wiele efektowniej niż podobne produkty wykonane z gumy. Dywaniki gumowe to produkcja przemysłowa. Uzyskuje się je poprzez wylanie mieszanki na prasę i odciśnięcie formy dywanika.

Maty bagażnikowe

Nie możemy zapominać również o bagażniku samochodu. Dla zabezpieczenia jego wnętrza przez zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi stosuje się przede wszystkim gumowe maty bagażnikowe. Tego rodzaju produkty są łatwe w utrzymaniu czystości, wytrzymałe oraz nieprzemakalne.