Przewóz dzieci: foteliki i podkładki samochodowe

Foteliki samochodowe i siedziska

Narodziny dziecka to bardzo duże wyzwanie dla jego rodziców. Skompletowanie odpowiedniej wyprawki dla nowego członka rodziny wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak by to się mogło wydawać. Mimo że na rynku dostępne są setki rodzajów, modeli oraz typów fotelików samochodowych to wybranie tego odpowiedniego jest całkiem dużym wyzwaniem. Nie wspominając o aspektach cenowych, warto wziąć pod uwagę przynajmniej kilka podstawowych czynników. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać najlepszą opcję i w ten sposób zaoszczędzić wiele nerwów, a także pieniędzy.

Jaki fotelik dla niemowląt będzie najlepszy?

Pierwszy fotelik dla dziecka powinien być używany w trakcie pierwszego roku życia. Dla dziecka w tym okresie najbezpieczniejsza jest pozycja leżąca lub pół leżąca. Właśnie dlatego dla niemowlaka najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nosidełka, które można zamontować w naszym samochodzie. Warto pamiętać, że nosidełko tego typu powinno być montowane tyłem do kierunku jazdy, a dziecko może jechać z przodu na fotelu pasażera. Pamiętajmy tylko, że w przypadku przewożenia dziecka w foteliku z przodu konieczne jest wyłączenie poduszki powietrznej, która w razie wypadku mogłaby wyrządzić więcej krzywdy niż samo zdarzenie.

Kiedy kupić pierwszy fotelik samochodowy do auta?

Pierwszy typowy fotelik samochodowy dla dziecka można zastosować w momencie, gdy dziecko samodzielnie siedzi, a jego waga jest większa niż 9kg. W tym momencie warto wybrać niedużych gabarytów fotelik, który dla małego dziecka będzie w zupełności wystarczający. Zmiana nosidełka na typowy fotelik to bardzo ważny moment, ponieważ źle dobrany fotelik może zniechęcić naszą pociechę do jazdy samochodem, a dodatkowo wpłynąć na jego zdrowie. Właśnie dlatego dobrze jest podjąć jak najbardziej przemyślaną decyzję, która poparta jest radą doświadczonego specjalisty w tym zakresie.

Na co zwracać uwagę wybierając fotelik samochodowy?

Wybierając odpowiedni fotelik samochodowy, musimy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Pierwszą z nich jest wiek oraz wzrost dziecka. Im jest ono większe, tym większy również powinien być fotelik. Zbyt ciasny lub zbyt duży może być nie tylko niekomfortowy na dłuższych trasach, lecz wręcz niebezpieczny. Jeśli dziecko ma powyżej 150cm wzrostu, w zupełności wystarczające będzie siedzisko samochodowe jako alternatywa dla dużego fotelika. Kupując konkretny model fotelika do samochodu, zwróćmy również uwagę na to, czy będziemy w stanie go odpowiednio zamontować. Zbyt duże foteliki lub takie, które wyposażone są w systemy ISO FIX, mogą nie pasować do starszych modeli samochodów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Znajdziecie tutaj Państwo szeroki wybór tanich fotelików samochodowych, które z pewnością sprostają Waszym oczekiwaniom.