Akcesoria do opon

Akcesoria i osprzęt do opon samochodowych

Pewnie spora część z nas kierowców miała problemy ze swoim samochodem. Na trasie bardzo często może spotkać nas przykra przygoda związana z uszkodzeniem koła. Duże nierówności i wyrwy w asfalcie, rozsypane przedmioty o ostrych krawędziach lub zwykły pech mogą doprowadzić do uszkodzenia naszej opony. Większość opon stosowanych w samochodach osobowych wymaga w takim przypadku naprawy lub wymiany, jednak co zrobić, gdy znajdujemy się na pustkowiu bez możliwości dotarcia do specjalistycznego warsztatu? W takich przypadkach przychodzą nam z pomocą różnego rodzaju narzędzia, rozwiązania oraz środki, które pozwolą nam kontynuować trasę i umożliwią dotarcie na własnych kołach do pobliskiego wulkanizatora, który w bardziej profesjonalny sposób będzie w stanie nam pomóc.

Najciekawsze akcesoria do opon samochodowych

Jednym z ciekawszych akcesoriów do opon samochodowych, które warto mieć zawsze przy sobie to uszczelniacze do opon. Sprzedawane są one w puszkach podobnych do tych, które zawierają lakiery samochodowe. Różnią się aplikatorem, który przypomina bardzo mocno wężyk od pompki i dokładnie takie jest jego zastosowanie. Popularne uszczelniacze do opon przybierają formę pianki, która wstrzyknięta do wnętrza opony w odpowiedniej ilości tworzy elastyczną powłokę, która bardzo dokładnie uszczelnia dziury w powierzchni opony.

Innymi akcesoriami na które warto zwrócić uwagę, są z pewnością produkty umożliwiające wygodne i bezpieczne przechowywanie kół samochodowych. Bardzo często mamy problem z odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni, a koła zajmują dużo miejsca. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nam stojaki na opony, które wprowadzają idealny ład oraz porządek do naszego warsztatu lub piwnicy. Pozostając w temacie zachowania  porządku wśród tanich akcesoriów do opon, możemy znaleźć worki na opony. Umożliwiają one odpowiednie zabezpieczenie naszych kół przed uszkodzeniami lub wpływem czynników zewnętrznych podczas ich sezonowego przechowywania.

Jakie akcesoria do opon samochodowych warto mieć przy sobie?

Akcesoriami do opon samochodowych, które zawsze warto mieć przy sobie, są z pewnością: klucze do kół, kompresory lub pompki, łańcuchy śniegowe, łyżki do opon, manometry, a także chemia pozwalająca na dokładne umycie kół, a także zabezpieczenie gumy przed szkodliwym wpływem promieniowania oraz warunków atmosferycznych na jej ogólny stan.

Pamiętajmy, że warto dbać o koła w swoim samochodzie, ponieważ bez nich nasza jazda nie będzie możliwa.