Gaśnice samochodowe

Znaleziono produktów: 10
Sortuj:
Widok:   
z 1

113,00 z VAT
Kod: GAS004 Producent części: BRYNSKI

201,00 z VAT
Kod: GAS006 Producent części: BRYNSKI

714,00 z VAT
Kod: 52109496756 Producent części: OEM

60,00 z VAT
Kod: GAS007 Producent części: BRYNSKI

300,00 z VAT
Kod: 72600140504 Producent części: OEM

Gaśnice małe i duże do samochodu

Gaśnica samochodowa to jeden z podstawowych i obowiązkowych elementów wyposażenia każdego samochodu. Posiadanie jej w aucie jest ściśle określone przez przepisy, a brak gaśnicy skutkuje mandatem. Warto zatem zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi tego, jaka gaśnica do samochodu będzie odpowiednia. Następnie pozostaje wybrać odpowiednią gaśnicę samochodową z naszej oferty.

Niezbędna gaśnica samochodowa

Zgodnie z przepisami posiadacze samochodów osobowych powinni zaopatrzyć swoje auto w gaśnicę. Jest ona przydatna wówczas, gdy dochodzi do zagrożenia pożarowego – dzięki niej można szybciej zareagować na ogień - jeszcze zanim na miejsce przyjedzie straż pożarna. Warto mieć na uwadze, że kierowca ma zawsze obowiązek pomocy poszkodowanemu, jeśli jest uczestnikiem bądź też świadkiem wypadku. W związku z tym posiadanie gaśnicy samochodowej jest niezbędne.

Gaśnica samochodowa - wymagania wobec urządzenia

Należy też pamiętać o tym, aby gaśnica do samochodu spełnia odpowiednie wymogi prawne. Jeśli chodzi o tego rodzaju sprzęt, jak gaśnica samochodowa, wymagania są dosyć jasne. Przede wszystkim spełnione muszą być wymagania dotyczące sprawności urządzenia.

Ważne jest pilnowanie terminu ważności gaśnicy samochodowej. Informuje on o czasie prawidłowego działania gaśnicy. Natomiast data legalizacji gaśnicy dostarcza informacji o tym, kiedy konieczne jest przeprowadzenie kolejnego przeglądu urządzenia. Jakie jeszcze warunki powinna spełniać gaśnica samochodowa? Wymagania mówią, że musi ważyć nie mniej niż 1 kg, jednak ze względów bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w gaśnicę o wadze 2 kg – gaśnica duża to zawsze lepszy wybór niż sprzęt o mniejszych gabarytach. Rzecz w tym, iż gaśnica mała to po prostu mniejsza wydajność podczas ewentualnego gaszenia pożaru.

Sprawdzone gaśnice samochodowe

Jeśli chodzi o gaśnice samochodowe, w ofercie firmy iParts posiadamy szeroki wybór specjalistycznego i profesjonalnego sprzętu. Nasz sklep oferuje nie tylko małe gaśnice o wadze 1 kg, ale również i takie, których waga przekracza 6 kg. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować asortyment spełniający zarówno wymogi przepisów prawnych, jak i oczekiwania oraz potrzeby indywidualne każdego klienta. Mamy także najlepsze ceny, które zdecydowanie wyróżniają naszą ofertę na tle konkurencji. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem profesjonalnych gaśnic samochodowych. W razie potrzeby fachowy zespół doradców pomoże Ci wybrać dokładnie to, czego potrzebujesz.