Apteczki samochodowe

Znaleziono produktów: 18
Sortuj:
Widok:   
z 1

Apteczka samochodowa duża

17,00 z VAT
Kod: 25741 Producent części: GODMAR

Apteczka samochodowa VIRAGE

20,00 z VAT
Kod: 94004 Producent części: AMTRA

Apteczka pierwszej pomocy IPARTS

22,00 z VAT
Kod: APTECZKA Producent części: IPARTS
Wysyłka od ręki! ?

Apteczka samochodowa mała

32,00 z VAT
Kod: IPRTINA2 Producent części: IPROTEC

Apteczka samochodowa duża

37,00 z VAT
Kod: IPRTINA1 Producent części: IPROTEC

Apteczka samochodowa BRUMM ACBRAD001

44,00 z VAT
Kod: ACBRAD001 Producent części: BRUMM

Samochodowe apteczki pierwszej pomocy

Obecnie w Polsce nie ma prawnego obowiązku posiadania w prywatnym aucie apteczki samochodowej. Takie akcesorium jest jedynie zalecane, jednak każdy odpowiedzialny kierowca powinien mieć odpowiednio wyposażoną apteczkę w swoim samochodzie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może się ona przydać.

Nie obowiązek, ale odpowiedzialny zwyczaj

O obowiązkowym wyposażeniu samochodu mówi rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. O ile, w samochodach prywatnych apteczka nie jest obowiązkowa, o tyle w autobusach, taksówkach, samochodach ciężarowych przewożących osoby oraz w pojazdach silnikowych przeznaczonych do nauki jazdy i egzaminowania jest ona nieodzowna z punktu widzenia prawa.

Co w apteczce?

Pomimo braku konieczności posiadania apteczki w samochodzie prywatnym, każdy kierowca powinien, mimo wszystko, posiadają ją na swym stanie. Apteczki samochodowe powinny zawierać, m.in.: opatrunek indywidualny, plastry opatrunkowe i bez opatrunku, opaski elastyczne, bandaże dziane, kompresy jałowe z gazy, chusty trójkątne, nożyczki, rękawiczki lateksowe, koc ratunkowy (folia RNC), maseczkę czy też instrukcję udzielania pierwszej pomocy.

Pierwsza pomoc na wagę życia

Pamiętajmy, że sytuacja na drodze jest nieprzewidywalna, a pierwsza pomoc udzielona w momencie wypadku samochodowego ma diametralne znaczenie dla poszkodowanego i może komuś uratować życie.