Bezpieczniki

Znaleziono produktów: 16
Sortuj:
Widok:   
z 1

25,00 z VAT
Kod: YT83146 Producent części: YATO

Bezpieczniki samochodowe i zestawy

Gdy w samochodzie jakieś urządzenie zasilane prądem nie działa, może to oznaczać, że bezpiecznik jest przepalony. Zastanawiasz się gdzie kupić dobre bezpieczniki samochodowe w atrakcyjnej cenie? Świetnej jakości bezpieczniki płytkowe najtaniej tylko w sklepie iParts.pl.

Bezpieczniki gwarancją sprawnej elektryki

Gdy urządzenie elektryczne w samochodzie przestaje działać, bezpiecznik jest pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić. W samochodzie mogą znajdować się dwie skrzynki z bezpiecznikami. Skrzynka główna najczęściej umieszczona jest w komorze silnika – pozostałe znajdziecie pod deską rozdzielczą, po lewej stronie pedału sprzęgła, lub też od strony pasażera.

Do czego służą bezpieczniki?

Skrzynki z bezpiecznikami zabezpieczone są pokrywkami, na których widnieje opis dotyczący rozmieszczenia gniazd bezpieczników. Można się z niego dowiedzieć, którego urządzenia dotyczy dany bezpiecznik i jaka wartość natężenia prądu (w amperach) elektrycznego jest dla danego urządzenia odpowiednia.

Budowa bezpieczników samochodowych

Samochody są zwykle wyposażone w bezpieczniki w plastikowej lub przezroczystej obwolucie, dzięki czemu możemy obejrzeć dokładnie stan drutu oporowego w jego wnętrzu. Jeśli drut jest przepalony, przerwany lub zabrudzony sadzą, należy wyrzucić bezpiecznik i zastąpić go nowym. Warto zaopatrzyć się także w zapasowy zestaw bezpieczników bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy bezpiecznik się przepali.

Pamiętajcie, że w przypadku uszkodzenia któregoś z głównych bezpieczników, samochód może w ogóle nie działać, ponieważ dotyczą one zazwyczaj alternatora, cewki zapłonowej, rozrusznika, pompy paliwa, komputera, ewentualnie oświetlenia czy pompy hamulcowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą iParts.pl.