Klucze do kół

Znaleziono produktów: 23
Sortuj:
Widok:   
z 1

Teleskopowy klucz do kół 17/19 VIRAGE

34,00 z VAT
Kod: 96011 Producent części: AMTRA
Wysyłka od ręki! ?

Składany klucz do kół w etui

89,00 z VAT
Kod: YT08035 Producent części: YATO

Klucz do kół 17 x 19 mm

109,00 z VAT
Kod: 11101 Producent części: NEO TOOLS

Klucz do kół 17"

25,00 z VAT
Kod: KLU19972 Producent części: GIT

Klucze do kół samochodowych

Klucze do kół samochodowych

Wiele osób kupując nowy bądź używany samochód zazwyczaj nie zagląda pod podłogę bagażnika, nie sprawdzając tym samym podstawowego wyposażenia zakupionego pojazdu. Problem pojawia się w momencie, gdy w trasie dojdzie do niespodziewanej awarii auta, w tym tak powszechnej usterki jak przebicie opony. Brak odpowiedniego klucza do kół oraz lewarka kończy marzenia o dalszej jeździe. W jaki klucz do kół warto zaopatrzyć swoje auto?

Klucz do kół w samochodzie

Klucz do odkręcania koła, obok apteczki i gaśnicy, powinien być podstawowym wyposażeniem każdego samochodu. Obecnie dostępne narzędzia tego typu pozwalają nie tylko odkręcić uszkodzone koło, ale również można dzięki nim m.in. usunąć drobne usterki drogowe, oczyścić klamry akumulatora czy też zdemontować poszczególne elementy karoserii auta.

Jaki klucz do odkręcania koła wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele typów kluczy do kół, poczynając od narzędzi ręcznych, na w pełni elektrycznych kluczach kończąc. Ręczny klucz do kół to wydatek około 20 zł. Warto zaopatrzyć się w nieco dłuższy model, co pozwoli, w razie konieczności, wykonać dźwignię i podważenie w przypadku odkręcania wyjątkowo opornych śrub w kołach pojazdu. Popularny wśród kierowców jest w tym przypadku zwłaszcza krzyżak do kół. Dobrym wyborem będą również klucz teleskopowy oraz narzędzia z tzw. grzechotką. Pozwalają one przy użyciu stosunkowo niewielkiej siły odkręcić śruby za sprawą podwójnej dźwigni. Minimalne rozmiary takiego klucza to 17/19 mm. Im mniejsze będą jego rozmiary, tym większej siły trzeba będzie użyć do odkręcenia śrub w kołach. Bardzo popularnym narzędziem, szczególnie jeśli chodzi o profesjonalny warsztat samochodowy, jest na pewno klucz dynamometryczny, który charakteryzuje się dużą wydajnością oraz siłą odkręcania. Klucze tego typu cechuje wysoka dokładność uzyskana dzięki możliwości dobrania odpowiedniej siły oraz stopnia odkręcania i dokręcania. Dynamometryczny klucz do kół to idealne narzędzie samochodowe, które pozwala zmniejszyć ryzyko uszkodzenia śrub podczas odkręcania. Ceny takich kluczy zaczynają się już od kwoty 50 złotych. Kolejną grupą narzędzi, wykorzystywanych głównie przez warsztaty samochodowe, są elektryczne klucze do kół. Można je podzielić na klucze akumulatorowe, klucze o napięciu 12 V oraz narzędzia 230 V. Jest to doskonała alternatywa dla ręcznych odpowiedników. Cena kluczy elektrycznych jest dość zróżnicowana i zaczyna się od około 80 złotych.

Popularni producenci kluczy do kół

  • Rexxer
  • Git
  • Amtra
  • Toya
  • Neo Tools
  • Yato

Odpowiednie wyposażenie samochodu może uratować niejednego kierowcę w sytuacji niespodziewanej usterki pojazdu na drodze. Nawet tani klucz do kół jest w stanie pomóc w szybkiej wymianie koła i powrocie na trasę. W iParts.pl znajdziesz wszystkie możliwe rodzaje kluczy dostarczone przez topowych producentów narzędzi i elektronarzędzi samochodowych na świecie.

Powiązane kategorie produktowe

Klucze do kół w iParts.pl o doskonałe wykonanie, trwałość i wydajność pracy w niskiej cenie. Wszystkie narzędzia dostępne w sklepie są fabrycznie nowe i posiadają niezbędne certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa użytkowania.

Inne klucze: