Kamizelki odblaskowe

Znaleziono produktów: 13
Sortuj:
Widok:   
z 1

Kamizelka odblaskowa VIRAGE EN471

11,00 z VAT
Kod: 94007 Producent części: AMTRA
Wysyłka od ręki! ?

KAMIZELKA ODBLASKOWA - ZIELONA

21,00 z VAT
Kod: KAMIZELKAZIELONA Producent części: AMTRA

Kamizelka ostrzegawcza żółta l/xl

41,00 z VAT
Kod: RL06010 Producent części: REXXER
Wysyłka od ręki! ?

Kamizelka ostrzegawcza żółta XL

41,00 z VAT
Kod: RL06009 Producent części: REXXER

Kamizelka ostrzegawcza pomarańczowa XL

42,00 z VAT
Kod: RL06012 Producent części: REXXER

Kamizelka ostrzegawcza żółta L

42,00 z VAT
Kod: RL06008 Producent części: REXXER

Kamizelka Odblaskowa - POMARAŃCZOWA

13,00 z VAT
Kod: KAMIZELKAPOMARANCZOWA Producent części: AMTRA

Obowiązkowe kamizelki odblaskowe

Korzystanie z kamizelek ostrzegawczych może przynieść wiele pożytku. Taka kamizelka jest z pewnością przydatnym przedmiotem, ponieważ sprawia, że uczestnik ruchu drogowego staje się bardziej widoczny na drodze. Czy jednak posiadanie kamizelki odblaskowej samochodowej na wyposażeniu pojazdu jest obowiązkiem? Dowiedz się, czy kamizelka ostrzegawcza powinna być obecna w Twoim samochodzie. Sprawdź również żółte kamizelki odblaskowe, które możesz kupić w naszym sklepie.

Obowiązkowa kamizelka odblaskowa?

Zgodnie z prawem takie pomarańczowe lub żółte kamizelki odblaskowe powinny być noszone przez pieszych, którzy po zmierzchu poruszają się drogą poza obszarem zabudowanym. W warunkach niedostatecznej widoczności kamizelki są również niezbędne dla pieszych idących po lewej stronie (z przodu i z tyłu) kolumny o długości przekraczającej 20 m. Warto pamiętać, że kiedy kierowca wysiądzie z samochodu, w przypadku jego awarii, automatycznie staje się pieszym i musi przestrzegać przepisów odnoszących się do kamizelki ostrzegawczej. A przecież do nieszczęścia może dojść w każdej chwili, w każdym miejscu.

Czy w takim razie taka kamizelka jest obowiązkowa? Kamizelka odblaskowa nie jest niezbędnym elementem wyposażenia samochodu w sensie prawnym. Jednak w pewnych przypadkach policja może nałożyć za brak kamizelki mandat, w wysokości do 500 zł. Dlaczego? Ponieważ po wyjściu z pojazdu, kierowca formalnie staje się pieszym. Natomiast kamizelki odblaskowe samochodowe w wymienionych powyżej sytuacjach są dla pieszych obowiązkowe. Warto mieć zatem pod ręką kamizelkę ostrzegawczą samochodową, aby uniknąć kary pieniężnej. Co więcej, w większości krajów europejskich wożenie kamizelki odblaskowej jest obowiązkiem prawnym. Dlatego w przypadku planowanego wyjazdu zagranicznego, tym bardziej należy zaopatrzyć się w kamizelkę odblaskową samochodową.

Sprawdź nasze kamizelki odblaskowe

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można kupić dobre kamizelki ostrzegawcze, z pomocą przychodzi sklep iParts. W naszej ofercie znajdziecie kamizelki odblaskowe samochodowe w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach. Dzięki temu uda się dopasować zestaw kamizelek dla całej rodziny korzystającej z samochodu. Duże znaczenie ma tutaj również cena – nasza oferta pozwoli na zakup kamizelki odblaskowej dobrej jakości za naprawdę niewielką kwotę. Warto zatem zapoznać się z asortymentem firmy iParts, ponieważ gwarantujemy najlepsze i profesjonalne akcesoria samochodowe na każdą kieszeń. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem doradców.