Kompletny zestaw uszczelek silnika tylko w iParts.

Zestaw uszczelek silnikaWycieki oleju z silnika to jedna z najczęściej spotykanych, zwykle ignorowanych, usterek związanych z eksploatacją samochodu. Bardzo często wycieki są związane ze złym stanem uszczelnień występujących pomiędzy połączeniami powierzchni współpracujących m.in. z wałem korbowym, wałkiem rozrządu i przy zaworach.

Zestaw uszczelek silnika to kompletny pakiet uszczelnień silnikowych znanych  producentów części samochodowych. Wykonane z odpowiednio dobranych materiałów zapewniają idealną ochronę jednostek napędowych nawet w najtrudniejszych warunkach.

Co wchodzi w zestaw uszczelek silnika?

Zestaw uszczelek silnika zawiera pierścienie gumowe i metalowe oraz profilowane uszczelki, które umożliwiają przywrócenie szczelności połączeń po remoncie głowicy. Wymieniając uszczelniacze warto pamiętać o tym, że gniazdo w którym są one osadzone powinno zostać odpowiednio przygotowane. Warto także splanować oraz odtłuścić powierzchnię gniazda.

Uszczelki silnika to uszczelka głowicy, uszczelka misy olejowej, uszczelki kolektorów, uszczelki pomp paliwowej oraz wody, uszczelka termostatu i wału korbowego oraz simmeringi małe i duże.

Do czego służą uszczelki silnika?

Zadaniem uszczelek jest utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w systemie oraz izolowanie od otoczenia. Umieszcza się je pomiędzy innymi elementami jednostki napędowej. Szczelne połączenie jakie gwarantują uszczelki umożliwia sprawną pracę silnika.

Uszkodzenia uszczelek silnika

Objawy uszkodzenia uszczelek są rozmaite. Zaczynając od ubywania płynu chłodniczego, poprzez przegrzewanie się silnika, na trudnościach w uruchomieniu jednostki napędowej kończąc. Oczywiście nie są to wszystkie przejawy nieszczelności, które w przypadku zaniedbania mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Uszkodzenie którejkolwiek z uszczelek jednostki napędowej może prowadzić do mniejszych lub większych uszkodzeń, a nawet do poważnej awarii silnika.

Powiązane kategorie produktowe

Sklep internetowy iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę kompletnych zestawów uszczelek silnika, gdzie można znaleźć całą gamę produktów do praktycznie każdego modelu samochodu. Oferujemy kompletne zestawy uszczelek silnika znanych światowych producentów, takich jak Ajusa, Payen, Corteco, Goetze, Elring oraz Japanparts.

Produkty tych marek znane są ze swojej niezawodności. Są świetnym przykładem doskonałej technologii. Firmy bardzo mocno zaangażowane są w badania naukowe, dbając o to, by produkowane przez nich części były zawsze najwyższej jakości.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

W celu doboru odpowiedniego zestawu uszczelek silnika do swojego samochodu, wybierz markę auta z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj jednostki napędowej na potencjalne usterki i zamów w iParts.pl nowe kompletne zestawy uszczelek silnika z dostawą do domu!

Najpopularniejsi producenci

Kompletny zestaw uszczelek silnika AJUSA
Kompletny zestaw uszczelek silnika GLASER
Kompletny zestaw uszczelek silnika CORTECO
Kompletny zestaw uszczelek silnika VICTOR REINZ
Kompletny zestaw uszczelek silnika PAYEN
Kompletny zestaw uszczelek silnika ELRING
Kompletny zestaw uszczelek silnika FAI AutoParts
Kompletny zestaw uszczelek silnika NPS
Kompletny zestaw uszczelek silnika JAPANPARTS

FAQ

Czy uszczelki w silniku mają określoną żywotność?

Tak, każdy z elementów gumowych w silniku narażony jest na liczne przeciążenia, wysoką temperaturę oraz trudne warunki pracy i dlatego musimy się liczyć z tym, że po pewnym czasie może ulec zniszczeniu. Nie jest to określone w żaden sposób, jednak istnieje taka możliwości i warto mieć to na uwadze przy diagnozowaniu usterki.

Liczne wycieki oleju z silnika, w czym problem?

Problemem mogą być zużyte uszczelnienia. Uszczelka pod głowicą, pod miską olejową, pod pokrywą zaworów, uszczelnienia wału korbowego i wiele innych mogą ulec awarii i zacząć przepuszczać olej z silnika. Ważne jest, by możliwie jak najszybciej naprawić takie wycieki i zadbać o to, by nie powstawały one w przyszłości.

Jak usunąć wycieki w silniku diesla?

Najważniejszym etapem usunięcia awarii jest znalezienie przyczyny wycieku. Jeśli ten proces uda nam się wykonać sprawnie i będziemy mieć pewność, że awaria tego elementu jest powodem naszych kłopotów to samo usunięcie awarii nie powinno stanowić większego problemu.

Duży wyciek oleju z silnika, prawdopodobnie okolice wału korbowego – co mam robić?

Warto dostać się jak najbliżej uszczelnień wału korbowego. Mogą one ulec zużyciu i w takim wypadku wyciek może być dość znaczny. Wymiana tych uszczelnień jest skomplikowana i warto ją zlecić specjaliście, a przez wzgląd na ilość pracy warto zainwestować w zamienniki z najwyższej półki, które zapewnią nam trwałość.

Jak dobrać odpowiednie uszczelki do swojego silnika?

Jeśli nie jesteśmy pewni jakie uszczelki będą odpowiednie do silnika naszego pojazdu to skonsultujmy się ze specjalistami, którzy pomogą nam dobrać taki produkt. Warto również zwrócić uwagę na oznaczenie silnika, moc podaną w KM oraz rok produkcji naszego samochodu.

Ile kosztuje kompletny zestaw uszczelek silnika?

Ceny kompletnych zestawów uszczelek silnika znajdujących się w ofercie naszego sklepu internetowego mieszczą się w granicach kwot od 380 do 580 zł. Cena zależna jest od ilości uszczelek w zestawie, ich producenta, a także silnika, do którego są przeznaczone.