Kompletny zestaw uszczelek silnika tylko w iParts.

Wycieki oleju z silnika to jedna z najczęściej spotykanych, zwykle ignorowanych, usterek związanych z eksploatacją samochodu. Bardzo często wycieki są związane ze złym stanem uszczelnień występujących pomiędzy połączeniami powierzchni współpracujących m.in. z wałem korbowym, wałkiem rozrządu i przy zaworach.

Zestaw uszczelek silnika to kompletny pakiet uszczelnień silnikowych znanych  producentów części samochodowych. Wykonane z odpowiednio dobranych materiałów zapewniają idealną ochronę jednostek napędowych nawet w najtrudniejszych warunkach.

Co wchodzi w zestaw uszczelek silnika?

Zestaw uszczelek silnika zawiera pierścienie gumowe i metalowe oraz profilowane uszczelki, które umożliwiają przywrócenie szczelności połączeń po remoncie głowicy. Wymieniając uszczelniacze warto pamiętać o tym, że gniazdo w którym są one osadzone powinno zostać odpowiednio przygotowane. Warto także splanować oraz odtłuścić powierzchnię gniazda.

Uszczelki silnika to uszczelka głowicy, uszczelka misy olejowej, uszczelki kolektorów, uszczelki pomp paliwowej oraz wody, uszczelka termostatu i wału korbowego oraz simmeringi małe i duże.

Do czego służą uszczelki silnika?

Zadaniem uszczelek jest utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w systemie oraz izolowanie od otoczenia. Umieszcza się je pomiędzy innymi elementami jednostki napędowej. Szczelne połączenie jakie gwarantują uszczelki umożliwia sprawną pracę silnika.

Uszkodzenia uszczelek silnika

Objawy uszkodzenia uszczelek są rozmaite. Zaczynając od ubywania płynu chłodniczego, poprzez przegrzewanie się silnika, na trudnościach w uruchomieniu jednostki napędowej kończąc. Oczywiście nie są to wszystkie przejawy nieszczelności, które w przypadku zaniedbania mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Uszkodzenie którejkolwiek z uszczelek jednostki napędowej może prowadzić do mniejszych lub większych uszkodzeń, a nawet do poważnej awarii silnika.

Powiązane kategorie produktowe

Sklep internetowy iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę kompletnych zestawów uszczelek silnika, gdzie można znaleźć całą gamę produktów do praktycznie każdego modelu samochodu. Oferujemy kompletne zestawy uszczelek silnika znanych światowych producentów, takich jak Ajusa, Payen, Corteco, Goetze, Elring oraz Japanparts.

Produkty tych marek znane są ze swojej niezawodności. Są świetnym przykładem doskonałej technologii. Firmy bardzo mocno zaangażowane są w badania naukowe, dbając o to, by produkowane przez nich części były zawsze najwyższej jakości.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

W celu doboru odpowiedniego zestawu uszczelek silnika do swojego samochodu, wybierz markę auta z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj jednostki napędowej na potencjalne usterki i zamów w iParts.pl nowe kompletne zestawy uszczelek silnika z dostawą do domu!