Sprawdź ofertę silników krokowych

Silnik krokowy, zwany także silnikiem regulacji biegu jałowego, to podzespół zamontowany w okolicy przepustnicy silnika benzynowego. Podstawowym zadaniem silnika krokowego jest dozowanie odpowiedniej ilości powietrza, która trafia do kolektora dolotowego. Dlatego od sprawności tego elementu zależy prawidłowe uruchamianie się silnika oraz jego stabilna praca.

Funkcje silnika krokowego

Prawidłowe sterowanie dopływem powietrza sprawia, że obroty silnika nie spadają poniżej minimalnych w żadnym momencie jego pracy. Dzięki silnikowi krokowemu jednostka nie posiada tendencji do gaśnięcia. Podczas jazdy silnik krokowy w niczym nie przeszkadza, dlatego jego położenie jest niezmienne od lat. Ważne jest natomiast, by silniczek był korygowany zależnie od temperatury silnika.

Wymiana silnika krokowego

Usterki silnika regulacji biegu jałowego może powodować gaśnięcie silnika po zwolnieniu pedału gazu. Awarię silnika krokowego można ustalić w dość prosty sposób – wystarczy podłączyć skaner diagnostyczny i odczytać zebrane informacje. Jeżeli odczyt zawiera błędy, to trzeba będzie pomyśleć nad wymianą, która na szczęście nie nadwyręży naszego budżetu. Pamiętajmy, by podczas demontażu silnika krokowego, dokładnie oczyścić grzybek z zanieczyszczeń. Podczas jazdy gromadzi się tam spora ilość nalotów, która może w znaczny sposób utrudnić prawidłową pracę mechanizmu. Ponadto zaleca się także przesmarować cały układ.

Bogata oferta silników krokowych sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy silniki krokowe najlepszych, renomowanych producentów, między innymi takich jak Bosch, Hella, Delphi, Lucas, Meat&Doria i VDO.

Wszystkie oferowane przez nas silniki krokowe są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiedni silnik krokowy do swojego samochodu, wybierz markę auta z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.